Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-12-10 16:11:21

"SİYONİST İSRAİL'İN TERÖRİST DEDİĞİ FİLİSTİNLİ MÜCAHİTLER BİZİM KARDEŞIMİZDİR"

Genel Başkanımız ve beraberindeki üst yetkililerimizden Filistin Büyükelçisine ziyaret.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, İsrail’in Gazze’de, Ramallah’da ve Batı Şeria da terörist olarak gördüklerini Allah ve Peygamber’den bize emanet edilen mübarek toprakları, kutsallarımızı savunan kişilerin bizim nezdimizdeki karşılığının kahraman ve kardeş olduğunu söyledi.
Genel Başkanımız Mustafa Destici ve Divan heyeti Filistin Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa’yı ziyaret ederek dün nasılsa bugünde, yarında her zaman yanlarında olduklarını vurguladı.
Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyıp, ABD büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararını şiddetle kınadıklarını, lânetlediklerini ve ret ettiklerini kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bugün hepimiz için mübarek Cuma günü. Cuma Namazı sonrası Ankara ve İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye de İsrail’in bu işgal girişimini ve ABD Devlet Başkanı Trump’ın pervasızca aldığı yanlış kararını kınamak için eylemler, protestolar ve basın açıklamalar düzenlenecek. Büyük Birlik Partililer ve Alperenler buralarda katılımcı olacaklar.” dedi.
Filistin davasının kendileri için ortak bir dava olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Filistin ve Kudüs’ü ziyaret ettim. Oradaki yaptığımız ziyaretlerden dolayı arkadaşlarımıza bir gözaltı yapıldı. Bizim kararlı tutumumuz karşısında arkadaşlarımızı bıraktılar. İsrail basınına yansıyan haberlerden öğrendik ki; biz Gazze ve Filistin’de terörist gruplarla görüşmüşüz. Siyonist İsrail’in terörist dedikleri, bizim kahramanlarımızdır. Bu Kahramanlarımızla dün de görüştük, bugünde görüşürüz, yarın da görüşeceğiz. Biz Filistin davasının ve Filistinli kardeşlerimizin sonuna kadar yanındayız. Siyonist İsrail’in Kudüs’ü başkent yapma ve ABD Başkanı Trump’ın da bunu tanıyarak ABD’nin Büyükelçilik binasını Kudüs’e taşıma kararını şiddetle kınıyor, ret ediyor ve lanetliyoruz. Bunu asla kabul etmeyeceğiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz ve mücadele edenler ile birlikte Filistin’in yanında olacağız.”  diye konuştu.
  Trump’ın bu kararıyla Kudüs’e bir ateş bombası bıraktığını vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Trump yanan ateşe benzin dökmüş oldu. Fitne ateşini yakmış oldu. Belki bir din savaşlarının da başlangıcının fitilini ateşlemiş oldu. Trump ABD’de geçmişi kirli networku itibariyle en son başkan olabilecek kişilerden bir tanesiydi. Başkan adaylığı sürecinde ABD Yahudi lobileri ve Siyonist çevrelerce desteklendi. Bunun diyetini ödüyor. Şuan da Ortadoğu ateş çemberi. Filistin’i tekrar karıştırarak İsrail’in yarım kalan Filistin’i işgal girişimini tamamlamaya bir adım olarak görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Uluslar arası hukuka aykırı olan, Birleşmiş Milletlerin kararına aykırı olan bu girişimin bir an önce durdurulmasını istiyoruz.  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu karar en şiddetli bir şekilde kınanmıştır. İslam İş Birliği Teşkilatını toplantıya çağırmıştır. Bu kararın karşısında net bir şekilde duracağını ifade etmiştir.” dedi.
  Genel Başkanımız Destici son olarak, “Siyonist İsrail ve ABD şunu unutmasın ki; Kendilerinden önceki yeryüzü bozguncuları gibi gün gelecek Allah (c.c) onlarında belasını verecektir.” İfadelerini kullandı.
  Filistin Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa ise, “Burası sizin evinizdir. ABD’nin Kudüs ile ilgili aldığı karar hepimizi kızdırmıştır. Trump çok büyük bir hata işlemiştir. Bu karar hukuksuzdur. Biz bu karara teslim olmayacağız. Kudüs bizim geçmişimizdir ve geleceğimizdir.” dedi.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ