Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-12-13 15:31:14

“İSRAİL’E, ABD’YE VE EMPERYALİST KÜRESEL GÜÇLERE YAPTIRIMLAR UYGULANACAK KARARLAR ALINMALI”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, "İsrail'e, Amerika Birleşik Devletleri'ne ve Küresel Güçlere yaptırımlar uygulayacak kararlar alınması gerektiğini" söyledi.

Haftalık basın toplantısında ülke ve dünya gündemini değerlendiren Genel Başkanımız Destici; Geçtiğimiz gün Diyarbakır’a yapılan ziyareti değerlendirdi.
Genel Başkan Yardımcılarımız, Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımız ve çevre il başkanlarımızla birlikte Diyarbakır İl teşkilatımızın yeni il binasının açılışı vesilesiyle Diyarbakır'daydık. Hem sayın valimizi, hem Belediye Başkanımızı, hem Diyarbakır'ı İnşa Eden İşadamları Derneği Başkanı’nı ziyaret ettik. Tarihi Hazreti Süleyman Camisini, Müzesi'ni ve Suru ziyaret ettik. Oradaki vatandaşlarımızla, kardeşlerimizle sohbet etme çay içme, Dibek Kahvesi içme fırsatı yakaladık. Ofis Caddesi'ndeki vatandaşlarımızla da hasbıhal ettik, onları da ziyaret ettik ve gerçekten dün çok güzel bir gün geçirdik.” şeklinde bölgede ki izlenimlerini aktaran Genel Başkanımız Destici,
  
Konuşmasında Diyarbakırlıların en çok beklentisinin daha çok ziyaret edilmeleri olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Türkiye'nin dört bir tarafındaki bütün vatandaşlarımızın Diyarbakır'a giderek hem Diyarbakır'ın bu tarihi güzelliklerini yaşaması hem de oradaki vatandaşlarımızın yanlarında olduklarını ve Teröre karşı hep birlikte omuz omuza mücadelede biz de varız demeyi beklediklerini buradan bir kere daha ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

Diyarbakır'da vatandaşlarla sohbetini ve esnafa yaptığı ziyaretlerde edindiği izlenimleri de paylaşan Genel Başkanımız Destici şunları anlattı:
Diyarbakırlıların bir serzenişi de şu; sanki Diyarbakır'da her gün terör oluyormuş gibi sanki Diyarbakır'ın her tarafında PKK'lı hain katil sürülerinin pervasızca etkili oldukları gibi bir algı oluşturulmasından da büyük rahatsızlar..Diyarbakır gerçekten çok güzel. Havasıyla suyuyla, insanıyla, tarihi dokusuyla ve hiç de kamuoyuna yansıtıldığı gibi ne bir terör eylemi ne bir terörist var. Allah'a hamdolsun güvenlik güçlerimiz vatandaşımız da orada işbirliği ve el birliği içerisindeler. Kent hain PKK terör örgütünün tüm unsurların da şu anda temizlenmiş..ve tam bir huzur şehri, barış şehri olarak gördük.” 

Diyarbakır Valiliğini, Belediye Başkanını ve Diyarbakır’ı İnşa Eden İşadamları Derneği'ni ziyaret ettiğini ifade eden Genel Başkanımız Destici, “Diyarbakır ziyaretimizde bizi ağırlayan, bize ev sahipliği yapan başta Valimiz, Belediye Başkanımız, İl Başkanımız, teşkilat mensuplarımız ve bütün Diyarbakırlı kardeşlerimize vatandaşlarımıza bir kere daha şükranlarımı sunuyorum ve inşallah en kısa zamanda tekrar Diyarbakır'da olacağımızı da burada bir kere daha ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.
 Terörle mücadelede şu anda terörün tüm unsurlarına karşı topyekûn bir mücadelenin bütün azim ve kararlılıkla sürdüğünü söyleyen Genel Başkanımız Mustafa Destici şunları söyledi:
“Biz başından beri ifade ediyorduk terörün bir unsuruna karşı mücadele ederseniz diğer unsur öbür taraftan fışkırır ve terörle mücadelede kalıcı sonuçlar alınamaz. Dağdaki terörist ile mücadele ederken şehir yapılanmasıyla da üniversite yapılanmasıyla da işte belediyelere sızmışlar belediyeleri ele geçirmişler ve PKK'nın atadığı komiserler belediyeleri yönetiyor, belediyeleri ile de siyasete milletvekili bunlarla da sözde sivil toplum örgütlerinin içerisine girmişlerdir bunlarla da, topuyla da mücadele edilirse netice alınır diye yıllardır haykırdık ve şu anda da tam bu şekilde bu mücadele götürülüyor ve bundan da büyük bir memnuniyet duyduğumuzu hem ifade ediyorum hem de bunu bizzat Diyarbakır'da da gözlemlemiş olduk ve bundan da büyük bir memnuniyet duyduk.” 

Ziyaretleri çerçevesinde Diyarbakır Belediyesi'ne yaptığı  ziyareti de değerlendiren Genel Başkanımız, “Geçmiş dönemde PKK'nın Belediyesiydi.  Her ne kadar adı bir siyasi parti Belediyesi olsa da aslında PKK'nın tayin ettiği kişi belediye başkanı ki ona da yönettirmiyorlar PKK'nın atadığı komiserler tarafından belediye yönetiliyordu. Belediye bir taraftan borç içerisine yani 500 milyon TL’nin üzerinde yarım katrilyondan fazla bir borç ama ona rağmen ortada hizmet var mı diye baktığınızda hiçbir hizmet yok. Ama şu anda gittiğinizde vatandaşlar konuşuyorsunuz ve belediyenin hizmetlerinden bugüne kadar alamadıkları hizmetleri bugüne kadar yapılmayan hizmetlerin yapıldığını da dinlemiş olmaktan da büyük bir memnuniyet duyduk. Tabii öbür taraftan sadece belediyeler PKK açısından ya da vatandaş açısından değerlendirildiğinde olumsuzluğun sadece hizmetin yapılmıyor olması değil, aynı zamanda belediye kaynaklarını önemli bir kısmının PKK'ya aktarılıyor. Doğuda ve Güneydoğu'da HDP’nin PKK'nın belediyeleri PKK'nın finansörüydü. Aynı zamanda PKK militanları belediyede işçi olarak çalıştırılıyordu. Ya da dağdaki militanların ailelerini mi fertleri orada işçi olarak kadro verilerek çalıştırıyordu. Şimdi bunlar da bıçak gibi kesildi, bunlarda kontrol altına alındı ve dolayısıyla bugün işte HDP ya da PKK'nın siyasi uzantıları Diyarbakır'da, Batman'da Şırnak da Urfa da bir eylem yapmaya kalktıklarında eskiden ne yapıyorlardı belediyede çalışanların hepsini oraya götürüyorlardır. Ama bugün bakıyorsunuz bir eylem yapmaya kalktıklarında bomboş kendilerinden başka kimse yok.” dedi.

Suriye meselesini ve Suriye'deki gelişmeleri asla ve kat’a ikinci plana atılmaması gerektiğini vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Türkiye'ye için şu anda en yakın ve en ciddi tehdit Suriye'nin kuzeyinde yaşananlardır. Suriye'deki gelişmeleri asla ve kat’a ikinci plana atamayız. Gündemimizin 2. maddesi olamaz. Her zaman gündemin 1. maddesi olarak çözülene kadar kalmalıdır. Suriye'de etnik temelli ya da mezhebi temelli dozajı düşük olsa da en alt seviyede dahi, bir siyasi çözümü ya da bölünmeyi asla ve kat’a Türkiye kabul edemez. Bunu kabul etmek demek, yarın Türkiye'nin başına daha büyük belaların açılacağı anlamına gelir. Türkiye için beka sorunudur. Yani Suriye'de etnik temelli ve mezhebi temelli bir siyasi çözümü asla ve kata kabul edemeyiz.” dedi.

Genel Başkanımız konuşmasını şu şekilde sürdürdü:“Suriye'nin kuzeyi başta olmak üzere, oralarda bulunan PKK, PYD, YPG, DAEŞ, El Kaide gibi tüm terör örgütleri temizlenmeden 'yine bir siyasi çözüm' asla ve kata kabul edilemez. PYD’nin ya da YPG’nin uzantılarının böyle bir çözüm masasında ya da bu gibi görüşmelerde olması asla kabul edilemez. Devletimiz bunlara karşı kararlı tutumunu ve duruşunu devam ettiriyor. Mücadele süreci içerisinde sonuç alınana kadar/çözüm kesinleşene kadar orada; iç barış tamamen sağlanana kadar da Afrin'in kontrolü de Türk Silahlı kuvvetlerini verilmelidir. 
Böylece bu süreç içerisindeki Türkiye, bu şekilde kendisini garanti altına almış ve bölgenin terör unsurlarından temizlenmesinde de öncülük yapmış olacaktır. Şu anda beklentimiz odur ki; Türkiye, en kısa süre içerisinde bu talepler yerine getirilmediği zaman bir Afrin operasyonu yapacaktır. Ve, kendi göbeğini kendi kesip Afrin başta olmak üzere Suriye'nin kuzeyinde bu PYD, YPG, PKK unsurlarını temizleyecektir. Temizlemekte zorundadır. Çünkü bugün temizlemezse yarın daha büyük belalarla karşı karşıya kalırız.

İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI TOPLANTISI
Basın toplantısında İstanbul da toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı'nın 'Liderler Olağanüstü Zirvesi'ni de değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Sadece İslam Dünyasının değil, bütün dünyanın gözü de şu anda bu toplantıda ve Türkiyemiz bu toplantıya ev sahipliği yapıyor. İnşallah bu toplantı sonrası (tabii olarak) beklentimizi karşılayacak, başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere bütün İslam âlemindeki bütün Müslümanların beklentisini karşılayacak kararların alınmasını bekliyoruz. Ve yayınlanacak sonuç bildirgesinde açıklanacak sadece kararlar değil, İsrail'in atttığı bu yanlış adımdan vazgeçmemesi halinde yaptırımların da devreye sokulacağı/ bunun da belirlenmesini bekliyoruz.” dedi.

TERÖRİST DEVLET İSRAİL KUDÜS'Ü KENDİSİNE BAŞKENT İLAN ETMİŞTİR!  Gündemde yoğun bir şekilde yer bulan ve tüm İslam dünyasının başını ağrıtan/rahatsız eden İsrail'in Kudüs'ü Başkent ilan etmesine; “Terörist İsrail Devleti Kudüs'ü kendisine başkent ilan etmiştir. Bu pervasız ve hadsizliktir” şeklinde ifadelerle tepki gösteren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump da kararı tanımış bu kararı tanımayı bir uygulamayla da göstermek adına, ABD'nin Tel Aviv de bulunan İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını ilan etmiştir. 
Hem ABD hem İsrail bu kararla uluslararası hukuku çiğnemişlerdir. Altlarında kendi imzalarının bulunduğu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin kararlarını yok saymışlardır. Amerika Birleşik Devletleri kendisinin üye olduğu, Güvenlik Konseyi'nin kararlarını yok saymışdır. Bütün İslam dünyasını dikkate almamışlardır. Dikkate almış olsalardı böyle bir karar alabilirler miydi? Buna cesaret edebilirler miydi? İşte bugün toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı hem uluslararası hukuku, hem Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin kararlarını yok sayıp İslam dünyasını dikkate almayan, 2 milyara yakın İslam dünyasını yok sayan, bu iki hadsiz devlete de terörist İsrail devletine de ve sırf onların desteğiyle seçildiği için, Yahudi lobilerinin ve Siyonist çevrelere diyet borcu ödeyen Trump'a da bugün haddini bildirecek, bir karar alınmalı ve bir sonuç bildirgesi açıklanmalıdır.
” şeklinde konuştu.

Kuru kınamalarla bu işin geçiştirilemeyeceğini belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Amerika Birleşik Devletleri ya da Batı kendi talepleri yerine gelmediği zaman birtakım yaptırımlar uyguluyorlar, bugün İslam İşbirliği Teşkilatı da Bu konuda İsrail'e ve Amerika Birleşik Devletleri'ne yaptırımlar uygulayacak kararlar almalıdır.” dedi.

Genel Başkanımız Destici, “Başkenti Kudüs olan Filistin devletinin tanınması ve bütün dünyada bunun tanınması adına da her türlü girişimin yapılacak kararı da yine burada alınmalıdır. Kudüs’le ilgili hem İsrail’e hem Amerika Birleşik Devletleri'ne ve bütün dünya’ya da şu mesaj verilmelidir: Sizin aldığınız bu karar yok hükmündedir ve tanınmayacaktır.  Bunun yok olması adına da her türlü girişimi İslam dünyasının, İslam âlemini korkusuzca ve cesur bir şekilde atacağı da buradan ilan edilmelidir. İsrail'in çevresi bütün sınırları İslam ülkeleriyle ve Müslümanlarla çevrilidir. İsrail'in geleceği Müslümanların elindedir. Bugün arkasına Amerika Birleşik Devletleri ya da Emperyalist Küresel güçleri alarak böyle kabadayılık yapıyor olabilir ama yarın sonunun geçmişle aynı olacağını da bilmesi gerekir. Yeryüzünde Allah'ın bir kanunu vardır.  Dolayısıyla bugüne kadar yeryüzünde bozgunculuk yapanlar hangi bela ile hangi sonuçta karşılaşmışlarsa hiç şüphemiz yoktur ki bu Siyonist terörist İsrail de o sonuçta inşallah en kısa zamanda karşılaşacaktır.

İslam Dünyası ve İslam Ülkelerinin yaptırımları konusunu da değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bütün İslam âlemi aynı anda Amerika'yla ve İsrail ile ilişkilerini dondurduğu anda, biz değil onlar kaybeder. Bizim kaybedeceğimiz bir şey yoktur. Bir bedel ödenmesi gerekiyorsa, zorlu bir süreç yaşanması gerekiyorsa elbette ki bütün Müslümanlar Kudüs; için bunu da yapar. Yani bir bedel ödenecekse bu bedeli de öderiz. Yeter ki Kudüs biz Müslümanlar için ilk kıblemiz olan Mescidi Aksa’yı içinde barındıran Beytülmakdis olan Darülsselam olan Kudüs Siyonist ve Emperyalistlerin çizmeleri ile çiğnenmesin ve oralar işgal edilmesin.” 
  Siyasi partilerin demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Siyasi partilerimiz ne kadar güçlü olurlarsa ne kadar demokratik bir şekilde yönetilirlerse topluma, ülkeye ve millete de o derecede katkı sağlarlar. Tabii bunun yolu da öncelikli olarak siyasi partiler yasasının ve seçim kanunu demokratikleşmesinden geçmektedir. Biz bununla ilgili teklifimizi uyum yasaları çerçevesinde geçmiş günlerde çok açık ve net bir şekilde hem kamuoyuyla milletimizle, basınımız aracıyla paylaştık. Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, iktidar Partisi'yle ve meclis başkanımızla bizzat ziyaret ederek yine teklifimizi kendileriyle paylaştık. Yine diğer siyasi partilerimizle de biz bu teklifimizi yazılı olarak kendilerine göndererek teklifimizi kendileriyle paylaştık. Bu konuda şu ana kadar en açık ve net bir şekilde biz siyasi partiler yasasında şu değişiklikler istiyoruz, seçim kanununda bu değişiklikleri istiyoruz, yargı ile ilgili bu düzenlemeyi istiyoruz diyen parti Elhamdülillah Büyük Birlik Partisidir.” dedi.

  Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülen Bütçe görüşmelerinde yaşanan kavgalara tepki gösteren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bütçe görüşmelerinde kavgalar utanç verici. 
Türkiye bu tür görüntüleri hak etmiyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde millet adına bulunanların millete bu görüntüleri yaşatmaya hakkı yok. Ülkemizi dışarıda rezil etmeye hakkı yok. Bu görüntüleri sadece biz seyretmiyoruz. Bu görüntüler dünyanın her yerinde yayınlanıyor. Biz nasıl izliyoruz, Filipinler Meclisi karıştı, işte bizim buradaki kavgalarda dünya televizyonlarında yayınlanıyor.  
Biz bu görüntülerden rahatsız oluyor ve bu görüntülerin müsebbiplerini kınıyoruz. Tekrarını istemediğimizi buradan açık ve net bir şekilde ifade ediyoruz. Eğer bir derdiniz varsa hukuka gidersiniz ve hukukun verdiği karara da herkes rıza göstermelidir. Ayrıca geçtiğimiz bu günler ayrışmayı, kutuplaşmayı artırıcı, teşvik edici sözlerin beyanların yapılacak günler değildir. Bu günler birleştirici, bütünleştirici, uzlaştırıcı sözlerin ve eylemlerin yapılacağı günlerdir
.” dedi.
  Belediye Başkanlarının görevden alınmasıyla ile ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları söyledi: “Türkiye'de bugüne kadar yüzlerce Belediye Başkanı yolsuzluk yaptı, ya da gayri yasal davranışlar içerisine girdiği için görevden alınmıştır. Yani ne son olacaktır bu ne de ilk. Bu konuda eğer haksızlığa uğrayan varsa mahkemeye gitmelidir. Geçmişte olduğu gibi haklıysalar mahkemeye gitsinler tekrar görevlerine dönsünler. Yani burada sabırla hareket etmek gerekir. Yok, suçluysa da zaten suçlunun arkasında da kimse durmaması gerekir. Eğer yolsuzluğa bulaşmışsa gayri yasal bir iş yapmışsa, devletin aleyhinde bir cürüm işlemişse bunun yanında da hiç kimsenin durmaması lazım. Bırak kendi Partisi'nden belediye başkanı olmayı dediğim gibi kardeşi de olsa babası da olsa bunun yanında durmaması lazımdır. Hukuk neyi emrediyorsa onun yapılması, herkesin en çok da toplumun önünde duran insanların buna riayet etmesi gerekir diye düşünüyorum. Her şeyden önce birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğunu bu süreçte bir kere daha ifade ediyorum. Tüm siyasi partilerimizin; iktidarından, muhalefetine, meclis içinden, meclis dışına bütün siyasi partilerimizi birlik ruhunun geliştirilmesi ve bütün ülke insanımızın Birliği’nin daha güçlü bir seviye çıkarılması için adımlar atmaya davet ediyoruz.”
 FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ