Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-12-16 15:10:31

UYSAL’DAN 'HAYIRLI OLSUN' ZİYARETİ

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Genel Başkanımız Mustafa Destici’yi makamında ziyaret etti.

10. Olağan Genel Kurulda tekrar Genel Başkanlığa seçilen Genel Başkanımız Mustafa Destici’yi makamında ziyaret eden Uysal, “Kongrenizin hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Rahmetli Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu şahsında başlayarak bugünlere gelmiş ve bugün sizlerin büyük bir özveri ile yürüttüğünü gördüğümüz bu geleneğin Türkiye’nin canlı meselelerine önemli bir ölçüde taraf olduğunu görüyoruz.” Dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Destici, “DP Yöneticileri ile her zaman çok yakın bir diyalog içerisinde bulunduk. Ülkemizin, milletimizin ve Türk ve İslam Coğrafyasının her konusuyla ile ilgili azami müştereklerimiz var. Azami müşterekleri olan siyasi partilerin bir araya gelerek ülkemizin ve coğrafyamızın önemli meselelerini konuşmasını çok önemsiyoruz.” dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Demokrat Parti Türkiye de sivilleşmenin, demokratikleşmenin, çok partili siyasi hayata geçişin öncüsüdür. Burada bedeller ödenmiştir. Menderes’i, Zorluyu ve Polatkan’ı rahmetle anıyoruz. Arkadaşlarımız şu anda bu geleneği sürdürüyorlar. Türk Demokrasisine sahip çıkma konusunda üstün gayretle çalışıyorlar. Kendilerine başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Siyasi Partilerin demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu kaydeden Destici, “Demokrat Parti bunların başında gelmektedir. Büyük Birlik Partimizde önümüzdeki 29 Ocak’ta 25. Yılını kutlayacak. Ülkemiz ve yakın coğrafyamızda önemli gelişmeler var. Türkiye’nin bekasını geleceğini, birliğini, bütünlüğünü çok yakından ilgilendiriyor. Kudüs hadisesi hiçbir Müslüman’ın kabul edemeyeceği bir zorbalıktır. Hem Uluslar arası hukuku tanımıyor hem de Birleşmiş Milletler Genel Kurul kararlarını yok sayıyorlar.

Hem Kudüs’de Yahudiler dışında yaşayan insanlar ve onların kutsalları yok sayılarak meydan okunuyor.” diye konuştu.

Demokratik zeminde herkesin düşüncelerini hür bir şekilde ifade edebilmesi gerektiğini kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Ama baktığınız zaman bu dil çok sivrileşiyor. Gerginlik halini alıyor. Kamplaşmanın, ayrışmanın bir aracı haline geliyor. Biz bundan çok ciddi bir şekilde rahatsızız. Türkiye’nin birliği, beraberliği açısından kullanılan dile ve üsluba dikkat edilmesi gerekir. Bizim en çok birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var. Biz bu konu da Demokrat Parti ile aynı hissiyatları taşıyoruz. Onların da bu konuda uyarılarını önemsiyoruz.” dedi.

 FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ