Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-12-23 16:52:14

"BU KARARDA ISRAR EDİLİRSE ÇIKAN KIVILCIM HERKESİ YAKAR"

Genel Başkanımız Mustafa Destici bir dizi proğrama katılmak için bulunduğu Afyonkarahisar'da bir termal otelde basın toplantısı düzenledi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, BM Genel Kurulunda, ABD'nin zorbalığına, pervasızlığına ve haksızlığına bütün dünya ülkelerinin "dur" dediğini anımsatarak, "ABD'nin bundan sonra yapması gereken de gerilimi düşürmek olmalıdır. Dünyadan gelen uyarılara da kulağını tıkamamalı ve kararından vazgeçtiğini açıklamalıdır. Bu kararda ısrar edilirse çıkan kıvılcım herkesi yakar." dedi.

Düzenlediği basın toplantısında ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını eleştiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, karar tasarısının Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda kabul edilmesini sevinçle karşıladığını aktardı.

Genel Başkanımız Destici, şöyle konuştu: "İki gün önce BM Genel Kurulunda, ABD'nin zorbalığına, pervasızlığına ve haksızlığına bütün dünya ülkeleri 'dur' dedi. 'Bir dakika sen, tek başına dünya değilsin ve sen tek başına karar alamazsın' dedi. Karar öncesi de ABD temsilcileri ve sözcüleri, dünya devletlerini tehdit ettiler. Özellikle doğrudan yardımda bulundukları maddi ve parasal yardımda bulundukları ülkelere 'eğer evet oyu kullanırsanız bu yardımları keseriz ve başınıza gelecekleri düşünün' dediler. Bu tehditlere rağmen, 128 onurlu ülke 'hayır' diyerek bu kararın haksızlık, zulüm ve yanlış olduğunu belirterek 'dur' dedi. Bu yanlışın durdurulması için el kaldırdı."

- "ISRAR EDİLİRSE ÇIKAN KIVILCIM HERKESİ YAKAR''
Genel Başkanımız Mustafa Destici, alınan bu kararın Filistin ve İslam dünyası için büyük bir zafer olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:
"ABD'nin bundan sonra yapması gereken de gerilimi düşürmek olmalıdır. Dünyadan gelen uyarılara da kulağını tıkamamalı ve kararından vazgeçtiğini açıklamalıdır. Bu kararda ısrar edilirse çıkan kıvılcım herkesi yakar. Dolayısıyla da sadece İslam dünyası değil, Fransa başta olmak üzere Hıristiyanlardan da tepkiler geliyor. Her şerde bir hayır vardır, inancımızda inşallah şerle başlayan bu şey hayırla son bulur. Hem Kudüs'ün, Mescid-i Aksa’nın İsrail'in işgalinden kurtuluşuna hem de İslam aleminin huzuruna ve barışına vesile olur."

SİVİL KURULUŞLARA ZİYARET

Genel Başkanımız Mustafa Destici, daha sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi'ni ziyaret etti. Ziyarette; "Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin. Acılı ailelerine sabır versin. Gazilerimizden de yardımını esirgemesin." diye konuştu.
Destici; Afyon'da Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ve Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek hem Afyon'u hem gündemi hem de yerel basının problemlerini konuştu.

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ