Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-12-27 11:30:09

GENEL BAŞKANIMIZ DESTİCİ, DENİZLİ'YE ADETA ÇIKARMA YAPTI..

Partimizin, Denizli İl Teşkilatının düzenlediği 'BBP, 25.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR' programına kurmaylarıyla katılan genel başkanımız, 'ülke ve 'dünya' gündemine ilişkin önemli mesajlar verdi..Partimize katılanlara rozetlerini taktı.

Çeyrek asır önce Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları tarafından kurulan ve geçen 25 yıl içerisinde Türkiye siyasetine önemli katkılarda bulunmuş Partimizin 25. kuruluş yıl dönümü programı için Denizli'ye gelen Genel Başkanımız Mustafa Destici, Denizli'nin BBP hareketi içinde önemi bir yere sahip olduğunu söyledi. Ülke ve dünya gündemine ilişkin önemli mesajlar da veren Destici, 'Seçim ittifakı yasal hale getirilsin' çağrısı da yaptı.

GURUR VE SÜRURLA 25 YIL

Büyük Birlik Partisi'nin 25. kuruluş yıl dönümü Denizli'de kutlandı. Genel Başkan Yardımcıları, BBP MKYK Üyeleri Denizli İl Eski Başkanları, İlçe başkanları, çok sayıda partilinin katılımı ile Dedeman Otel'de yapılan kutlama programında 25 yıldır partiye gönül veren isimlerin plaket ile ödüllendirildi. İl Başkanı İlhami Çiçek'in açılış konuşması ile başlayan programda ayrıca Pamukkale İlçe Teşkilatının partiye kazandırdığı 100 kişiye de Genel Başkanımız Mustafa Destici tarafından rozet takıldı.

Denizli BBP hareketi içerisinde öncü bir ildir" dedi. Sözlerine “29 Ocak 1993 yılından bu yana davamızda yer alan ve hakkın rahmetine kavuşan büyüklerimize Allah'tan rahmet diliyorum” diyerek başlayan Genel Başkanımız, “BBP bir vefa hareketidir. İçeride ve dışarıda vefalı olmuştur. Türk islam coğrafyası ve yeryüzündeki mazlumlara karşı da vefalı olmuştur. 25 yıl önce, bozuk bir sistem ve düzene karşı BBP alternatif olarak kuruldu. 25 yıl içinde bozuk sistem ve düşenin değişmesi adına hangi adım atılmışsa bunu sonuna kadar destekledi. Refahyol hükümetine verilen destek bunun bir göstergesidir. 27 Nisan e-muhtıra verildiği dönemde bir yiğit çıktı müsaade etmeyeceğiz dedi. Halk oylamasına evet diyen BBP ve Muhsin Yazıcıoğlu'dur. Sistemin değişmesi demokratikleştirilmesi ve millileştirilmesi adına ne yapışması gerekiyorsa hep destek olduk” dedi.

“ŞU AN MECLİS SUÇ İŞLİYOR”

25 yıl içinde hiçbir karşılık beklemeden verdiğimiz desteklere rağmen Türkiye hala bir sisteme kavuşmuş değil” diyen Destici, “Yasama yürütme ve yargı dengesindeki problemler hala devam etmektedir. Halkın da şikayetlerini biliyoruz. Sistemdeki arızaların giderilmesi için yapılması gerekenlerin farkındayız. 16 Nisan referandumu bunların bir tanesidir. Eksikliklerin giderilmesi uyum yasaları ile olacak. BBP olarak uyum yasalarının bir an önce TBMM'ye gelip yasalaşması lazım. 6 ay içinde uyum yasalarının çıkması gerekmekteydi. Şu an Meclis suç işliyor” dedi.

“BARAJ TAMAMEN KALDIRILSIN”

Bu güne kadar Büyük Birlik Partisinin kendisi için bir şey istemediğine vurgu yapan Genel Başkanımız Destici, “Ülke, milet ve coğrafyamız için istedik. Bu gün değil, iki ay önce siyasi partiler yasasının değişmesi gerektiğini söyledik. Siyasi partiler kapatılmamalı. Suç işleyen kimse o ceza çeksin. Bu hala yürürlükte Türkiye yönetenlerin ayıbıdır. Herkes kendine göre seçim kanunu yaptı. Sadece BBP millet için hangisi uygunsa o yapılsın dedi. Temsilde adaleti hangisi sağlayacaksa bu uygulamaya geçsin. Barajı tamamen kaldırmak lazım. Milletin önüne neden engel koyuyorsun” dedi.

“SEÇİM İTTİFAKI YASAL HALE GETİRİLSİN”

Yeni dönemde 600 milletvekilinin olacağına dikkat çeken Destici, öneride bulundu. Destici, “600 milletvekilinin 500 tanesi tanesi ön seçim ve tercihli sistem ile seçilsin. Milletvekilleri genel başkan tarafından seçilmesin doğru bildiğini yapsın dedik. Çözüm istenirse çözüm var. Bana göre olsun dersen işte o zaman dananın kuyruğu orada kopuyor. Seçim ittifakı yasal hale getirilsin. Neden partiler gizli ittifak etsin ki?” dedi.

BBP'NİN DURUŞU BELLİ

AK Parti, MHP ve BBP tabanları birbirine yakın olan partiler” diyen Genel Başkanımız Destici, “CHP, HDP, Vatan Partisi gibi partiler de bir araya gelmek için denemeler yapıyor. BBP, 25 yıldır Türk siyasi hayatında en etkin ve en öncü parti olarak varlığına devam ediyorsa, direnç noktalarından biri ise bu BBP'nin duruşunun bir sonucudur. Yasal hale getirilmesi ve her siyasi partinin kendi kurumsal kimliği ile yer alacağı bir sistem oluşsun” dedi.

"BBP, BOZUK SİSTEM VE DÜZENE ALTERNATİF OLARAK KURULDU"

Büyük Birlik Partisi (BBP)'nin Türk siyaseti içinde yer alma ihtiyacının bozuk sistem ve düzene karşı alternatif olarak kurulduğunu konuşmasında ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, Sistemin değiştirilmesi, millileştirilmesi ve demokratikleştirilmesini yönünde atılan tüm adımları desteklediklerini kaydetti.

Genel Başkanımız Destici, şöyle devam etti:

"Bu anlamda 25 yıllık çizgisine bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada ihanet etmeyecektir. Peki bugüne kadar bizim her türlü hiç karşılık beklemeden verdiğimiz desteklere rağmen Türkiye hepimizin istediği, ümit ettiği ve beklediği anlamda sisteme kavuştu mu? Hala kavuşabilmiş değil. Belli ve önemli mesafeler alındı. Ama hala Türkiye'nin bir sistem problemi olduğunu açık ve net şekilde görmekteyiz."

"MEVCUT SEÇİM YASASI DEĞİŞMELİ"

16 Nisan referandumunun sistemin değiştirilmesi anlamında atılmış olan bir güçlü adım olduğunu tekrar vurgulayan Genel Başkanımız Destici, Mevcut seçim yasasının değişmesini istedi.

Genel Başkanımız son olarak , "Herkesin siyasi pozisyonuna göre olmamalı. İktidar, ana muhalefet, meclis içi ve dışındakiler kendine göre bir seçim yasası istememeli. Bunun en doğrusu, demokratiği ve adaletli olanı hangisiyse temsil de adaleti hangisi sağlayacaksa, yürütmede istikrarı hangisi sağlayacaksa bunun uygulamaya geçirilmesinden daha doğal ne olabilir. Niye bundan kaçılıyor, ben bunu anlamaktan güçlük çekiyorum." dedi.

https://www.facebook.com/denizlialperenocaklari/videos/887390394770758/?hc_ref=ARQuSD6TUDpdMk3Ya2t51cPw6Peb-A2hfzZLp_lfllAFRbihePWqZVrzk2fjF2tOu-4&pnref=story

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ