Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-12-28 16:03:39

"15-16 TEMMUZ İBARESİ EKLENİRSE SORUN ÇÖZÜLÜR"

Genel Başkanımız Mustafa Destici, 'Sivillere yargı muafiyeti' getiren 696 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile ilgili tartışmaları değerlendirdi.

Genel Başkanımız bazı programlara katılmak üzere geldiği BBP Polatlı İlçe Teşkilatı binamızda basın toplantısı düzenledi.

Sabah saat 09.30 sıralarında binaya gelen Destici, burada ilçe başkanı İsmail İlbağa ve partililer tarafından karşılandı. Genel Başkanımız Mustafa Destici daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. 
Büyük Birlik Partisinin demokratik ve hukuk devletinin yürümesinden yana olduğunu, 25 yıllık siyasi tecrübeye sahip parti olarak Türkiye'nin olağanüstü bir dönemden geçtiğini idrak ettiğini belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bu süreçte de hükümete, devletimize, ülkemizi yönetenlere de her türlü desteği verdik, vermeye devam edeceğiz. Büyük Birlik Partisi olarak doğru kimden gelirse gelsin, onun yanında durduk, yanlışı kim yaparsa onu da ifade ettik, söyledik. Son KHK'ye baktığımızda, devleti yönetenlerin meramını çok açık bir şekilde görüyoruz. Buradaki düzenleme hem resmi görevli olanların hem sivillerin 15 Temmuz gecesi ve 16 Temmuz sabahı ile ilgili korunmaya alındığıyla ilgili. Buna zaten kimsenin itirazı yok." dedi.

'15-16 TEMMUZ İBARESİYLE SORUN ÇÖZÜLÜR'
Bir gazetecinin "Son KHK, hükümetin ve muhalefetin gündemindeki önemini koruyor. Siz bir değerlendirme yaptınız ama son gelişmelere göre yeni bir değerlendirmeniz olacak mı?" sorusuna Genel Başkanımız Mustafa Destici, Darbeye karşı direnen ve engellenmesi için hayatını ortaya koyan 250 şehidin olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
"Son KHK'ya baktığımız zaman hükümetin meramının şu olduğunu görüyoruz: 15 Temmuz gecesi ve 16 Temmuz sabahı resmi ve sivil vatandaşlarımızın korunmaya alındığını söylüyorlar. Buna kimsenin karşı olduğu yok, biz de sokaktaydık o gece. 250 şehidimiz var ve binlerce gazi, yaralımız var. Tedavileri halen devam eden yaralılarımız var.Darbeyi engellemek isterken birtakım hadiseler de yaşandı. Bununla ilgili birtakım cezai müeyyideyle, sorgulamayla karşılaşmamalarını biz de arzu ediyoruz. Ama bunun 15 Temmuz gecesi ve 16 Temmuz sabahıyla sınırlı olduğu metinde net bir şekilde ifade edilmelidir. Biz dün de bunu ifade ettik. Hükümet sözcüleri de bunu söylüyor. Yani meramın, maksadın bu olduğunu. Sonraki tarihleri kapsamadığını, darbeye münhasır olduğunu çok açık ve net bir şekilde ifade ediyorlar. O zaman burada yapılacak olan şey çok açık ve nettir. O KHK'daki 'devamı niteliğindeki' ibaresinin çıkması lazım ya da bunun 15 Temmuz gecesi ya da 16 Temmuz sabahıyla sınırlı olduğu belirtilirse iş kendiliğinden çözülecektir."

CHP'Lİ VEKİLLERİ ELEŞTİRDİ
Genel Başkanımız Mustafa Destici konuşmasında isim vermeden bazı CHP milletvekillerini de eleştirdiğini söyledi. Bazı vekillerin toplumu germesini ve kamplaştırmasını doğru bulmadıklarını belirten Destici; "Bazı CHP milletvekillerini açıkça kınıyorum. Bir milletvekiline, bir insana yakışmayan üslupla, ağza alınmayacak üslupla KHK'yı değerlendirmeleri, Cumhurbaşkanını, devleti yönetenleri itham ve ilzam etmelerini doğru bulmuyoruz. Lisanımünasiple ifade etmeleri ve uzlaşma yolunu aramaları gerekiyor. Bu iş zıtlaşmayla çözülmez. Ayrıca kamplaşmayla çıkacak bir çatışmayı Türkiye'nin milli güvenlik meselesi olarak görüyoruz. Herkesin daha hassas olması gerekiyor, üzüm yemeyi tercih etmeliler. Hükümetin de direnmemesi, ısrarcı olmaması gerekiyor. Ben hükümet çevresinden arkadaşlarla da görüşüyorum, onlar da kamuoyuna açıkça söylemeseler bile bu işin düzeltilmesi gerektiğini söylüyorlar. Hükümetin gereğini yerine getirmesini bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

- "POLATLI İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİYAPMAYA HAZIRIZ"
Genel Başkanımız Mustafa Destici, 2019 seçimlerinde Polatlı halkının Büyük Birlik Partisi'ni desteklemesi halinde Polatlı'yı il yapma sözü verdi. 
Polatlı'nın çok önemli bir belde olduğunu ve birçok büyük medeniyete ev sahipliği yaptığını dile getiren Destici, "İnşallah önümüzdeki süreçte Polatlı, tarihi derinliğini, tarihi geçmişini Türkiye'ye ve dünyaya daha güçlü bir şekilde duyurur ve burası bir turizm merkezi haline de getirilebilir. Biz de üzerimize düşeni yapmaya hazırız." dedi.

Kurtuluşa giden yolun ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atılmasının burada başladığını söyleyen Genel Başkanımız Destici, Polatlı'nın aynı zamanda bir tahıl ambarı olduğunu belirtti.
Türkiye'de en fazla buğday yetişen toprakların başında Polatlı Ovası'nın geldiğini ve tarıma desteğin çok önemli olduğunu vurgulayan Destici, "Ben şuna inanıyorum, Polatlı'da hayvancılık ve tarımla uğraşan kardeşlerimiz yeterli desteği alabilmiş değiller. Yeterli önem ve değer kendilerine gösterilmiş değil. Bu anlamda iyi desteklenirse Polatlı Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılama anlamında önemli bir görev ifa ediyor. Bunun yüksek seviyelere çıkabileceğini düşünüyorum." değerlendirmesini yaptı.

Destici, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba'ya da konuyu ileteceğini aktardı.
Basın toplantısının ardından Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya,  Emniyet Müdürlüğünü, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü ile meslek kuruluşlarını ziyaret eden Genel Başkanımız rek bölge ile ilgili ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ