Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-01-02 17:14:11

“2017 YILI ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELERİN OLDUĞU BİR YIL OLDU”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, 2017 yılının, hem küresel anlamda hem de Türkiye'nin tam ortasında yer aldığı yakın coğrafyada, çok önemli gelişmelerin olduğu bir yıl olduğunu, Türkiye bu süreçte çok ciddi sınamalara maruz kaldığını ve kalmaya da devam ettiğini söyledi.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici yayınladığı Yeni Yıl Mesajında, “Her şeyden önce geçtiğimiz yıl yaşanan menfur FETÖ darbe girişiminin olumsuz etkilerini hâlâ yaşıyoruz. Öte yandan, bu yıl içerisinde olumsuz politikalardan düzgün bir şekilde sıyrılmaya çalıştığımız Suriye merkezli sorunlar da cabası… Bilhassa Suriye kaynaklı problem alanları Türkiye’mizin bekâ faktörlerini olumsuz bir şekilde etkilemeye devam ediyor.” Dedi.

“Malumunuz çevre coğrafyamız yeniden dizayn ediliyor.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Türkiye bu fasılda, kendisine yönelen tehdit ve tehlikelere karşı yoğun bir mücadeleye girmiş durumda.  Her şeyden önce safların yeniden belirlendiği bu günlerde, yıllarca bize bölgemizde bir sıçrama tahtası ve ileri karakol muamelesi yapan küresel güçlere “yeter artık!” diyerek doğru bir şekilde karşı duruyoruz. Kendimize yeni mevziler tahkim etmeye başladık. Asırlardır hükümran olduğumuz bu coğrafyadaki “Türk” varlığını yadırgayanlara ve bu yüzden hasımlık yapanlara karşı topyekûn bir duruş sergilemeye başladık.” Diye konuştu.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “İşte, Türkiye’nin 2017’de yaşadığı ve gireceğimiz 2018 yılına taşınacak en büyük ve ciddi sorunumuz budur. Güneyimizde çöreklenen ABD/CENTCOM ve onun yan unsuru haline getirilen PKK/ PYD ve türevleriyle olan mücadelemiz, Türkiye’nin bekâsını direkt etkileyen en önemli faktördür. Güneyimizde bu oluşum varlığını sürdürdüğü müddetçe; Türkiye’nin sadece güvenliği değil, ekonomisi, demokrasisi hatta ve hatta toplumsal barışı da ağır tehdit ve tehlikelere maruz kalacaktır. Burnumuzun dibine yerleşen ve gelecekte Suriye’de yaşananları bize yaşatmanın hesabı içerisinde olan, bu emperyalist kapasiteye karşı “II. Kurtuluş Mücadelesi” verip onları geldikleri yerlere göndermedikçe rahat yüzü görmeyeceğiz!” şeklinde konuştu.

  Büyük Birlik Partisi olarak bu meselenin dışındaki ülkenin yaşadığı ekonomi ve yönetim problemlerinden kaynaklanan diğer sorunları tali sorunlar olarak gördüklerini kaydeden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bu ana sorunu çözmenin tek yolunun da,  tüm şahsîlikleri bir kenara bırakıp siyaset kurumu başta olmak üzere, sokaktaki vatandaşımıza kadar birlik, beraberlik ve barış içerisinde bir istikamet belirleyerek mücadele etmek olduğunu en gür sadâ ile haykırıyoruz. Maalesef; dünyayı küresel köy haline getiren ve insanlığın bunca zamandır edindiği bilgi birikimini, kültürünü, inşa ettikleri uygarlık değerlerini, dillerini, dinlerini tek tipleştiren dünya efendileri zulme doymuyorlar!” ifadelerini kullandı.  

“Diğer yandan zulme maruz kalan insanlar ve ülkeler dışındaki ülkeler ve insanlarda bu tablo karşısında neredeyse  "sizin katliamınız size" diyecek şekilde duyarsız davranıyorlar.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Adalet, insan hakları, güvenlik işbirliği gibi onca uluslararası kurum ve kuruluşun varlığına rağmen; bir insana ve topluluğa zarar vermenin bedelini ödetecek, zulümlere dur diyecek adil bir “güç” veya “güçler birliğinin” yokluğunu her geçen gün biraz daha iliklerimize kadar hisseder olduk!” dedi.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Maalesef önceki yıllarda olduğu gibi 2017’de de; Myanmar, Doğru Türkistan, Filistin, Irak ve Suriye’de ki başta Türkmenler başta olmak üzere, Ön Asya’dan Uzak Asya’ya oradan Afrika’ya kadar tüm coğrafyada büyük acılar yaşandı ve yaşanmaya devam ediliyor…  “Eğer biz insansak, bunları yapanlar ne?” sorusunu din ve ırk fark etmezsizin her insana sorduran bu zumlun zalimlerini şiddetle kınıyoruz. Yaşanan her türlü olumsuzluklarla karşı aydınlık gelecek ümidimizi asla kaybetmemeliyiz. İnsanların olduğu gibi ülkelerin yaşamlarında da hatalardan ders çıkarmaların ve “yeni başlangıçların” ve bu doğrultuda atılan her yeni adımın şüphesiz büyük önemi bulunmaktadır. Başta ülkemizi yönetenlerin ve dahi herkesin geride kalan 2017 yılında yaşanan olumlu veya olumsuz olaylardan dersler çıkarması ve bu dersler ışığında da yeni yılda güçlü umutlarla yeni başlangıçlar yapması gerekiyor. Bu; huzur, mutluluk ve başarılarda buluşabilmemizin vazgeçilmez koşuludur. Yeni yıl 2018’in; ekonomide, demokraside, özgürlüklerde, güvenlikte, adalette ve yönetimde velhasıl her alanda dünyanın en ileri ülkeleri düzeyine ulaşacak başarılar elde ettiğimiz bir yıl olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici sözlerini şöyle tamamladı: “Bu vesile ile; Türkiye sevdası uğruna ve bu milletin selameti uğruna Allah rızası için tatlı canını feda eden tüm şehitlerimizi hürmet ve muhabbetle yâd ediyorum. Ailelerine sabır ve metanet diliyorum. Tüm gazilerimize ömürlerinin sonuna dek sağlık ve huzur içerinde hayırlı bir ömür sürmelerini diliyorum. Kendimize, birbirimize ve geleceğimize olan güvenimizi muhafaza ederek yeni yılda Milletçe umutlarımızın ve toplumsal beklentilerimizin gerçekleşmesi en içten temennimdir. Sosyal ve hukuk devleti olmanın ilkelerinin kabul gördüğü, birlik ve beraberlik içinde vatanın ve milletin bütünlüğüne sahip çıkıldığı, milli onur ve bekamızın korunduğu, coğrafyamızdaki acıların sona erdiği, torunlarımıza insanca yaşayabilecekleri bir Türkiye bırakabilmenin ülküsü ve dileği ile büyük Türk Milletinin ve İslam Ümmetinin yeni yılını kutluyor, her ferdine sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

 FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ