Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-01-22 13:23:11

"DARISI MÜNBİÇ'E SİNCAR'A DİYORUM"

Eskişehir'de düzenlediği basın toplantısında konuşan Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, "Afrin Harekatı'na destek vermek her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının görevidir. Darısı Münbiç'e Sincar'a diyorum" dedi.

“ARTIK BU ÜLKEDE VATAN HAİNLERİNE, YA DA VATAN HAİNLERİ İLE İŞ TUTAN İŞBİRLİKÇİLERE MÜSAMAHA GÖSTERİLEMEZ.”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, artık bu ülkede Vatan hainlerine ya da vatan hainleri ile iş tutanlara, işbirlikçilere müsamaha gösterilemeyeceğini söyledi.
  Eskişehir’de gazeteciler ve partililer ile bir araya gelen Genel Başkanımız Destici Afrin’e yapılan operasyonu değerlendirerek operasyona tam destek verdi.
Suriye'nin kuzeyinde epey bir süredir PKK'nın uzantısı YPG ve PYD Amerika Birleşik Devletleri Merkez Kuvvetler Komutanlığı CENTCOM Desteğiyle kendisine bir alan açmaya oraya yerleşmeye ve orada da hayalindeki bir terör devletini kurmaya çalışıyordu.” diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Türkiye uzun zamandır Amerika Birleşik Devletleri'ne bunu kabul etmeyeceğini, buna müsaade etmeyeceğini YPG’nin PYD nin de aynen DAEŞ, PKK gibi bir terör örgütü olduğunu ısrarla söyledi. Sadece Amerika Birleşik Devletleri'ne değil Rusya'da, İran'a da diğer o bölgedeki bütün koalisyon güçleri ne anlattı. Ne yazık ki hem Amerika Birleşik Devletleri hem de Rusya PKK'yı PYD YPG yi desteklemekten onu silahlandırmaktan ona alan açmaktan geri durmadı. Türkiye'nin artık sabrının tükendiği noktaya gelindiğinde de Türkiye açık ve net olarak bizzat Cumhurbaşkanı tarafından müdahale edileceğini buna müsaade edilmeyeceğini ve Türkiye'nin bu hususta hiç kimsenin gücünü ve kararını sınamaması gerektiğini de çok kararlı bir şekilde ifade etti. Fakat buna rağmen Amerika Birleşik Devletleri YPG'ye destek olmaya devam etti ve en nihayetinde dün Afrin operasyonu başladı. Ben öncelikle bu operasyonun Devletimiz, ülkemiz, milletimiz ve kardeş coğrafyamız için, Suriye için hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Kahraman ordumuza başarılar diliyorum ve Rabbim yar ve yardımcıları olsun ve onları muzaffer kılsın diyorum.” dedi.

Bu harekâtla birlikte bütün dünya Türkiye'nin ciddiyetini, kararlılığını ve gücünü de görmüş oldu diyen Genel Başkanımız Destici, “Türkiye'nin sınanacak ya da test edilecek bir ülke olmadığını, Türkiye'nin istediği anda istediği noktalara operasyon yapabileceğini ve bölgemizde Türkiye'nin evet demeyeceği, Türkiye'nin onaylayacağı, kabul etmeyeceği hiçbir planın ya da projenin de uygulanamayacağı da göstermiş oldu.” İfadelerini kullandı.
Genel Başkanımız Destici, “Türkiye bunu hangi gerekçelere dayandırarak yaptı. Buraya baktığımız zaman Türkiye'nin Afrin harekâtının tamamen uluslararası hukuka uygun olduğunu, meşru olduğunu da altını çizerek ifade etmek istiyorum. Türkiye hem uluslar arası hukuktan kaynaklanan haklarını hem Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin terörle mücadeleden kaynaklanan haklarını, Birleşmiş Milletler ana sözleşmesinde yer alan meşru müdafaa hakkını kullanarak ve bütün bunları yaparken de Suriye'nin toprak bütünlüğüne de gözü olmadığını ve Suriye’nin toprak bütünlüğüne de saygı göstererek bunu yaptığını ilan etti. Türkiye daha önceden Suriye'de etnik ve mezhebi temelli bir bölünmeye asla ve kata müsaade etmeyeceğini de çok güçlü bir şekilde dile getirmişti.” diye konuştu.

Türkiye’nin CENTCOM, PKK işbirliğinde güneyimizde bir Terör devleti kurulmasına asla ve kata müsaade edemeyeceğini vurgulayan Genel Başkanımız Destici, 
Bu tehdidi ve tehlikeyi ortadan kaldırma adına dün başlayan bugün de kara harekâtıyla devam eden bu Afrin harekâtına destek vermek Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olan her kişinin görevidir. Büyük Birlik Partisi olarak düşmana düşman denilerek yapılan her hareketin, her harekât’ın her hamlenin sonuna kadar yanındayız. Bunu bir kere daha açıkça buradan ilan ediyorum. Bu sadece bizim değil her Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşın da boynunun borcudur. Büyük Birlik Partisi zaten başından itibaren Suriye'nin kuzeyinde ya da Irak’ın kuzeyinde PKK, PYD ve YPG hiçbir terör varlığına müsaade edilmemesi gerektiğini, her alanda her türlü harekâtın yapılması gerektiğini bunu da sonuna kadar desteklediğini ifade etmişti. Şimdi bu harekâttan büyük bir memnuniyet duyduğumuzu da buradan ifade ediyorum. Bu harekâtı başlatan hükümeti de tebrik ediyorum, destekliyorum ve İnşallah darısı Münbiç'e, Sincar’a diyorum. Çünkü sadece Afrin'le bizim işimiz bitmeyecek peşine İnşallah münbiç operasyonu gelecek ve daha sonra da Irak’ın kuzeyine de yine CENTCOM şemsiyesi altında yuvalanmaya çalışılan PKK ve YPG’lileri ortadan kaldırma adına da Irak’ın kuzeyine de yine operasyonlar yapılmalıdır ve biz inanıyoruz ki yapılacaktır.” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Destici, “Bütün dünya ve Avrupa ülkeleri şunu biliyor. Türkiye haklı bir operasyon gerçekleştiriyor. Türkiye'nin kararlılığı karşısında Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Büyük Türk milletinin gücü karşısında Allah'ın izniyle hiç kimsenin duramayacağınız ve herkesin geri adım atacağını ifade etmiştik. Amerika Birleşik Devletleri'nin şu andaki bu operasyondan sonraki yaptığı açıklamalar hem Rusya'nın birliklerini Afrinden başka bir yere kaydırması bizi haklı çıkardı ve Türkiye'nin kararlılığı karşısında kimsenin bölgede direnemeyeceğini ve bölgede Türkiye'ye rağmen bir plan kuramayacağını sonuç alamayacağını da bütün dünya bu vesile de görmüş oldu. Operasyonu haklı bularak destekleyen Avrupa ülkelerine, dünya devletlerine de, Türk ve İslam Coğrafyasındaki kardeş ülkelerimize de teşekkür ediyorum. Tabii temennimiz ve dileğimiz odur ki inşallah birilerinin rüyaları, hülyaları, hevesleri de kursağında kalır. İnşallah bir şey şehit bile olmadan bu operasyon tamamlanır,  Mehmetçiğimizde sağ sağlım bir şekilde operasyonu tamamlar ve diğer operasyonlara da başlar inşallah.” dedi.

Elbette şehit verilmesi gerekirse şehit veririz diyen Genel Başkanımız Destici, “Çünkü biz bu toprakları da zaten şehitler vererek aldık ve topraklarımızda şehit kanlarıyla sulanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti elbette ki barış'tan yanadır. Elbette ki bütün coğrafyamız başta olmak üzere dünyanın barışından yanadır. Savaş isteyen bir millet değiliz ama söz konusu vatanımız olursa söz konusu milletimizin bekası olursa Şehit Liderimiz Muhsin Başkanımızın dediği gibi ‘Dünyanın şah damarını kesmekten de geri durmayız.’” ifadelerini kullandı.
  İçerideki PKK ve onun sözcüleri, yandaşlarının sivil yerleşim yerleri bombalanıyormuş işte siviller yaralanmış, siviller zarar veriyormuş, bu harekât meşru değilmiş, bu harekât yanlışmış” sözlerini değerlendiren Genel Başkanımız Destici, “Bizim bunlardan başka türlü bir açıklama beklememiz de mümkün değildi. Çünkü düşman düşmanlığını halinde hainliğini yapacak. Yani bunlar bizi şaşırtmamıştır ve onlar da kulağını açsın ve iyice dinlesinler ki artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bugün Suriye'nin kuzeyindeki YPG, PYD yaptığının bedelini ödemektedir ve ödeyecektir ve onunla birlikte onların yanında saf tutanlar, alkış tutanlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ekmeğini yiyip suyunu içenlerde elbette onlarla birlikte hesabını vereceklerdir. Artık bu ülkede Vatan hainlerine ya da vatan hainleri ile iş tutan işbirlikçilere müsamaha gösterilemez. Bugüne kadar Devletimiz müsamahalı davranmıştır, iyi niyetli davranmıştır ve dolayısıyla da bu meseleleri suhuletle çözme yolunu tercih etmiştir. Ama artık bıçak kemiğe dayanmıştır. İçeride ve dışarıda Teröre karşı topyekûn bir mücadele sergilenmektedir ve bundan da teröristler başta olmak üzere teröristlerin yanında duranlar da en şiddetli bir şekilde nasibini alacaktır.” diye konuştu.

Genel Başkanımız Destici, “Afrin Operasyonun ülkemiz için, coğrafyamız için hayırlara vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimize operasyona katılan bütün birliklerimize, güvenlik güçlerimize, onlarla birlikte işbirliği içerisinde olan Özgür Suriye Ordusu başta olmak üzere Suriye'deki bütün sivil güçlere başarılar diliyorum. Rabbim Kahraman ordumuzu mehmetçiğimizi muvaffak ve Muzaffer etsin ve onları yar ve yardımcısı olsun diyorum. İçeride de bizim hepimizin o, bu demeden hiçbir gerekçe göstermeden bu operasyona zerre kadar zarar verecek itibarsızlaştıracak hiçbir yorum açıklama içinde olmadan ama fakat lakin demeden sonuna kadar milletçe operasyonun arkasında durmak hepimizin yükümlüdür, hepimizin boynunun borcudur. Bu bir milli meseledir. Bu bir devlet meselesidir. Dolayısıyla bu işin şakaya gelir yanı yoktur.
  Gazetecilerin İttifak sorularını cevaplayan Genel Başkanımız Destici, “Büyük Birlik Partisi olarak 15 Temmuz'da bir hain Feto darbesi yaşadık ve o gün ve ondan sonraki günlerde şunu ifade ettik; Artık hiçbir şey 15 Temmuz öncesi gibi olmayacak. Tabii onun sonrasında da bir 16 Nisan referandumu yaşadık. Zaten bu kaçınılmazdı. Çünkü Devletin bütün bu işte 15 Temmuz, 28 Şubat, 1980 darbesi, 1960 bütün bu darbeleri yani milli iradeye sekte vuran, milli iradeyi gasp eden ortadan kaldıran darbelerin dayanağı eski sistemdi. Darbecilerin yapmış olduğu anayasalardı. 1960 yılında kim yaptı Anayasa’yı? 1960 darbesini yapanlar yaptı.  Adamlar kendisine de orada bir yol açıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin korumak, kollamak gibi sanki onlardan başka koruyucu yokmuş gibi yol açıyor. Bu sistemin değişmesi gerekiyordu ve 16 Nisan referandumda da bu sistem değişti. Biz de Büyük Birlik Partisi olarak sisteminin değişmesi yönünde çok güçlü kararlı ve net bir duruş sergileyerek Evet dedik. Tabii ondan sonra elbette ki bu sistemin tam olarak uygulanması için uyum yasalarının çıkması gerekiyor ve bu uyum yasaları sürecinde de en çok bu sistemi etkileyecek konu yönetim mekanizmasını siyasi partiler yasası ve seçim kanunu. Biz başından beri zaten siyasi partiler yasasının demokratikleştirilmesini, seçim kanunu demokratikleştirilmesini dile getirmiş ve bu konuda atılan bütün adamlar da desteklemiş bugün ne kadar meclis içinde ya da dışında olduğumuz dönemlerde siyasi partiyiz. Bu konuyu ilk gündeme taşıyan siyasi partiyiz. Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştük. Bütün siyasi partilerle bu görüşümüzü yazılı bir şekilde paylaştık. Bu konu ile ilgili MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamalarıyla, önerileriyle konu daha ciddi bir boyut kazandı ve tamamen Türkiye'nin gündemine girdi.

Büyük Birlik Partinin Milliyetçilerin, Maneviyatçıların, Türkiye de milli ve yerli olanların bir mutabakat etrafında birleşmesini istediğieni kaydeden Destici, “Bu yeni sistemin tam olarak  
Türkiye'de uygulanması noktasında destek vermelerini ifade etmiştik. Bunu arzu ettiğimizi söylemiştik. Şimdi böyle bir durumla karşı karşıyayız ve dolayısıyla biz Büyük Birlik Partisi olarak zaten seçimlerde işbirliğini yasal hale getirilmesini, seçim ittifaklarının önünün açılmasını arzu etmişiz. Bunu başından beri dile getirmiş bir siyasi parti olarak önümüzdeki seçimlerle ilgili de bu konuda milli ve yerli olanlar milliyetçilerin ve maneviyatçıların daha da açık bir Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi arasında başlayan ittifak görüşmelerinin yanında ve içinde olduğumuzu ve sonuna kadar da bu ittifakın yanında duracağımızı Büyük Birlik Partisi'nin de bu ittifakın için de yer alacağını ifade ettik. Bir kere daha ifade ediyorum Büyük Birlik Partisi, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi arasında şu anda başlayan ve sürdürülen bu ittifak çalışmalarının yanındadır, içindedir ve dolayısıyla Büyük Birlik Partisi bu ittifakın içinde yer alacaktır Allah'ın izniyle.

Genel Başkanımız Destici, “Yerel seçimler ile ilgili bu uyum yasalarını göreceğiz.  Yerel seçimler ile ilgili bu uyum yasalarında bir düzenleme var. Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi arasında kurulan uyum yasaları ittifak komisyonu çalışmalara başladı.
Komisyonun çalışmaları kapsamında yerel seçimlerde var. Büyük Birlik Partisi olarak burada bu sürece destek veriyoruz. Burada fikirlerimizi, düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Bugüne kadar hem bizzat Sayın Cumhurbaşkanı ile ikili görüşmemiz oldu. Partiler arası heyetler halinde görüşmelerimiz oldu ve biz de Büyük Birlik Partisi olarak bu görüşlerimizi, düşüncelerimizi, fikirlerimizi paylaşıyoruz. Eğer burada da bir uzlaşma sağlanırsa yerel seçimlerde de yani ittifak yasal hale getirilir bir uzlaşma sağlanırsa yine Büyük Birlik Partisi ittifakında içinde yer alır.
” Şeklinde konuştu.
Genel Başkanımız Destici, “Devletin bekası, milletin ve ülkenin birliği ve bütünlüğü karşısında Büyük Birlik Partisi bu desteğini veriyor, bu ittifakın içerisinde yer alıyor. Büyük Birlik Partisinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu anlamda hiçbir şahsi bir beklenti ya da parti menfaatini önüne koyarak bir beklentisi bugüne kadar olmadığı gibi bundan sonra da olmaz. Büyük Birlik Partisi önce devletini, milletini, ülkesini ve coğrafyasını önceleyerek hareket eder. Bunu da 25 yıllık siyasi tarihinde ispatlamış olan bir siyasi partidir. Büyük Birlik Partisi asla bu hususlarla ilgili bugüne kadar bir pazarlık içerisinde olmamıştır, bundan sonra bir pazarlık içerisinde olmaz.” dedi.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ