Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-01-28 19:00:06

KOCAELİ'DE, "BİRLİKTE ÇEYREK ASIR.." COŞKUSU..

Büyük Birlik Partimizin 25.Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Kocaeli İl Teşkilatımızın düzenlediği 'coşku dolu' programda Genel Başkanımız Mustafa Destici, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

KUTLAMA proğramında Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türk Tabipler Birliği'nin 'Zeytin Dalı Harekatı' ile ilgili açıklamasına da tepki gösterdi.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Bütün dünya Türkiye'nin haklılığını görmüşken, Amerika ve Rusya dahil bu haklılığın karşısında geri adım atmışken Türkiye'deki şer odaklarının, biz PKK'yı anlıyoruz, PKK'nın siyasi partisi HDP'yi anlıyoruz ama Türk Tabipler Birliği'ne ne oluyor? Sizin derdiniz ne kardeşim, siz kimden yanasınız?" dedi.

BBP Genel Başkanı(mız) Mustafa Destici, partimizin 25'inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında İzmit'te bir salonnda düzenlenen törende partililere ve vatandaşlarımıza seslendi.

Genel Başkanımız Destici, 'Zeytin Dalı Harekatı' konusunda, "Amerika Birleşik Devletleri gittiği bu yanlış yoldan dönmezse PKK-PYD-YPG orada varlığını sürdürmeye devam ederse, bu harekat Afrin'le sınırlı kalmayacaktır ve kalmamalıdır. Peşini Mümbiç takip edecektir, peşini Ayn el-arab, Kobani takip edecektir, peşini Kamışlı takip edecektir. Yani Türkiye'nin Suriye sınırındaki bütün bölgelerde ne kadar hain varsa, ne kadar terörist varsa, ister PKK/PYD/YPG, ister DAEŞ olsun hepsine karşı kahraman ordumuz harekatını yapacak ve oradan hepsinin kökünü kazıyıp atacaktır Allah'ın izniyle. Ve orada, o toprakların asıl sahibi olan Kürtler, Türkmenler ve Araplar yerleştirilecek ve geçmişte olduğu gibi barış içerisinde, kardeşçe yaşamaya devam edeceklerdir. Bakın Türkiye'nin bu kararlı tutumu karşısında hem ABD, hem de Rusya geri adım atmak zorunda kalmışlardır. Neden? Çünkü Türkiye haklıdır ve bütün dünya Türkiye'nin haklılığını görmektedir ve bilmektedir. Bu harekat öncesinde Türkiye'nin bizzat sayın Cumhurbaşkanından başlayarak Dışişleri Bakanı seviyesinde ve diğer seviyelerde Suriye'nin kuzeyindeki terör yapılanmasını ve Türkiye'nin buraya haklı olarak müdahale edeceğini bütün yönleriyle anlatmış olması da şu anda dünyadaki olumlu tepkilerin oluşmasında büyük öncülük etmiştir" dedi.

'SİZ KİMDEN YANASINIZI?'
Türk Tabipler Birliği'ne de tepki gösteren Genel Başkanımız Mustafa Destici, şöyle konuştu:
"Bütün dünya Türkiye'nin haklılığını görmüşken, Amerika ve Rusya dahil bu haklılığın karşısında geri adım atmışken Türkiye'deki şer odaklarının, biz PKK'yı anlıyoruz, PKK'nın siyasi partisi HDP'yi anlıyoruz ama Türk Tabipler Birliği'ne ne oluyor? Kendisini aydın, çizer, köşe yazarı, gazeteci, akademisyen olarak anlatanlara ya da tanıtanlara ne oluyor? Sizin derdiniz ne kardeşim, siz kimden yanasınız? Siz PKK'dan yana mısınız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden yana mısınız? Siz marksist, leninist ayrılıkçılardan mı yanasınız, siz müslüman Türk milletinden yana mısınız? Siz masum Kürt, Türkmen ve Araplardan yana mısınız, yoksa siz kundaktaki bebekleri kurşunlayan hain terör örgütü PKK ve YPG'den mi yanasınız? Çıkın bunu açıkça Türk milletine ifade edin. Öyle barış, savaşa karşıyız gibi birtakım ucuz lafların arkasına saklanmayın. Evet biz bu Türk Tabipler Birliği içindeki bazı hainleri Bayırbucak'ta yaralanan Türkmenler hastaneye geldiklerinde tedavi etmediklerinden tanıyoruz. Biz bunların bir kısmını Güneydoğu'da PKK'lıları tedavi edip Mehmetçikleri ölüme terk ettiklerinden biliyoruz ama hepsi mi böyle öğrenmek istiyoruz. Eğer hepsi böyleyse kapatılsın, gitsin. Eğer böyle değilse, hepsi böyle değilse o zaman diğerleri bu azınlığa boyun eğmeyecekler. Çıkacaklar Türk Tabipler Birliği'nin gerçek yüzü bu değildir, gerçek düşüncesi bu değildir, gerçek niyeti bu değildir diye ilan edecekler."

'Zeytin Dalı' harekatının Kürtlere karşı yapılmadığını ifade eden Genel Başkanımız Destici, "HDP'yi biliyoruz, PKK'nın siyasi uzantısı, dağdaki neyse Meclis'teki de o ama, diğer siyasi partilerin onlarla yan yana düşen, onların ağzıyla konuşan siyasi partileri ve onların temsilcilerini anlamakta güçlük çekiyoruz. Sizi rahatsız eden nedir kardeşim? Türkiye Cumhuriyeti Devleti nereye harekat yapmaktadır, bilmiyorsanız sorun ve öğrenin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Kürtlere operasyon yapmamaktadır. Ne Fırat Kalkanı harekatı, ne İdlip operasyonu ne Zeytin Dalı Harekatı asla Kürtlere karşı yapılmamaktadır. PKK'ya karşı yapılmaktadır, YPG'ye karşı yapılmaktadır ve bunların içerisinde de Kürt de vardır, Avrupalı da vardır, başka din mensupları da vardır, başka etnik kökenlere sahip milletlere de mensup binlerce Amerikalısı da vardır, İngilizi de vardır, Almanı da vardır. Bir terör örgütüne karşı yapılmaktadır" diye konuştu.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Afrin'e yönelik operasyona ilişkin, "Türkiye, Kürtlere operasyon yapmamaktadır. Operasyon, PKK’ya, YPG’ye karşıdır. Suriye’nin kuzeyinde kurulmaya çalışılan koridor, Kürt koridoru değil, terör koridorudur." dedi.

Büyük Birlik Partimizin 25. kuruluş yıl dönümü etkinliğinde konuşan Genel Başkanımız Destici, BBP'nin birliği önemsediğini, ayrışmayı ve kamplaşmayı milli güvenlik meselesi olarak ifade ettiğini söyledi.

Genel Başkanımız Destici, partimizin kurulduğu günden bu yana birlikten bahsettiğini belirterek, "Bundan sonra da Anadolu toprakları üzerinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak yaşayan Kürt'ü, Türkmen'i, Çerkez'i, Laz'ı, Boşnak'ı, Alevi'si Sünni'si hep birlikte büyük birliği oluşturduğumuzda ve yüreklerimiz hep birlikte aynı hedefe kilitlendiğimizde, işte Afrin operasyonunda, Zeytin Dalı Harekatı'nda teröre karşı mücadelede olduğu gibi Allah'ın da inayeti ile başaramayacağımız hiçbir şey yoktur." şeklinde konuştu.

"Coğrafyanın lideri" olarak tanımladığı Türkiye'yi dünyanın da lider ülkesi haline getirip haksızlıklara, adaletsizliklere ve zulümlere hep birlikte son vereceklerini vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, TSK'nin Afrin'e yönelik operasyonuna ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:

"Bu süreç, Fırat Kalkan'ı operasyonu ile başlamış, İdlib operasyonu ile devam etmiş ve bugün de Zeytin Dalı Harekatı ile taçlandırılmıştır. ABD gittiği bu yanlış yoldan dönmezse, PKK, PYD, YPG orada varlığını sürdürmeye devam ederse bu harekat Afrin ile sınırla kalmayacaktır, kalmamalıdır. Peşinden Münbiç devam edecektir. Peşini Ayn el Arap (Kobani), Kamışlı takip edecektir. Yani Türkiye’nin Suriye sınırındaki bütün bölgelerde ne kadar hain ne kadar terörist varsa PKK, PYD, YPG ister DAEŞ olsun hepsine karşı kahraman ordumuz harekatını yapacak ve oradan hepsinin kökünü kazıyacaktır Allah'ın izniyle. Orada o toprakların asıl sahibi olan Kürtler, Türkmenler ve Araplar yerleştirilecek ve geçmişte olduğu gibi barış içerisinde kardeşçe yaşayacaklardır."

Genel Başkanımız Destici, Türkiye’nin bu kararlı duruşu karşısında hem ABD hem de Rusya'nın geri adım attığını ifade ederek, çünkü Türkiye'nin haklı olduğunu ve bunu bütün dünyanın gördüğünü, bildiğini dile getirdi.

Harekat öncesinde Suriye’nin kuzeyindeki terör yapılanmasının bütün yönleriyle anlatılmasının, dünyada olumlu tepkilerin oluşmasına öncülük ettiğini anlatan Destici, bu süreç doğru yönetilmeseydi dünyadan çok daha farklı tepkiler alınacağını söyledi.

TSK'nin başarılı bir şekilde ilerlediğini, dünyanın Türkiye’nin bu haklılığını gördüğünü vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, bazı siyasi partilerin operasyona yönelik eleştirilerini anlamakta güçlük çektiklerini ifade ederek "Türkiye, Kürtlere operasyon yapmamaktadır. Operasyon, PKK’ya, YPG’ye karşıdır. Suriye’nin kuzeyinde kurulmaya çalışılan koridor, Kürt koridoru değil, terör koridorudur." ifadesini kullandı.

- "Siyasi Partiler Kanunu'nun kökten değiştirilmesi lazım"

Genel Başkanımız Destici, 2019 Kasım seçimlerinden sonra da Türkiye'nin yeni bir sistemle yönetilmeye başlanacağını hatırlatarak, öncelikle Siyasi Partiler Yasası'nın demokratikleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Siyasi Partiler Yasası'nda parti kapatılmasına neden olan maddelerinin kaldırılması gerektiğini dile getiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları kaydetti:

"Siyasi Partiler Kanunu'nun kökten değiştirilmesi ve demokratik bir hale getirilmesi lazım. Buna hepimizin destek vermesi ve CHP’nin bundan kaçmaması lazım. Yeni sistemle yürütmede istikrar sağlandı. Sadece uygulamada birtakım aksaklıklar var. Bunları da uyum yasalarıyla ortadan kaldırma fırsatımız var. Seçim barajını kaldırıp atmamız gerekiyor. İttifakların yasal hale getirilmesi şart. Bu konuda AK Parti ve MHP çok güzel ve olumlu bir adım attı. Biz de atılan bu olumlu adımın sonuna kadar yanındayız. Milliyetçiler, maneviyatçılar neredeyse biz de orada olacağız."

Programa, BBP Başkanlık Divanı Üyeleri, MKYK üyelerimiz, Partimizin Kocaeli İl Başkanı Serhat Uyar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bazı siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ