Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-01-28 17:15:50

‘’TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN YAPTIĞI, BÖLGEYİ TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEMEKTİR’’

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yaptığı, bölgeyi teröristlerden temizlemektir.'' dedi.

Partimizin ‘’Birlikte Çeyrek asır...’’ Kutlamaları dolayısıyla İstanbul İl Teşkilatımızın ’25.Yıl Kutlamaları’na katılan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen programda yaptığı konuşmada, BBP’nin Afrin operasyonuna destek verdiğini söyledi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi'ni dolduran coşkulu partililerimize ve vatandaşlarımıza seslenerek (Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin) "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yaptığı, bölgeyi teröristlerden temizlemektir. Buna da hiç kimse engel olamayacaktır. Bölgenin tamamı teröristlerden temizlenecektir." dedi.

Türk ordusunun Suriye'nin kuzeyinde Zeytin Dalı Harekatı gerçekleştirdiğini anımsatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetin yetkilileri ve Dışişleri Bakanlığı'nın konuyu dünyaya çok iyi anlatmaları neticesinde Türkiye'nin haklılığının herkes tarafından kabul edilir hale geldiğini kaydetti.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Rusya ve Amerika dahil olmak üzere Türkiye'nin karşısındaki tüm güçlerin geri atım atarak Türkiye'nin haklılığını kabul etmelerinin öncelikli sebebinin Mehmetçik'in kahramanlığı, devletin kararlı duruşu, Türk milletinin azmi ve cesaretinin etkili olmasından kaynaklandığını vurguladı.

- "Bölgenin tamamı teröristlerden temizlenecektir"

Büyük Birlik Partisinin, Alperenlerin Kahraman Türk ordusunun yanında olduğunu vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "İçerideki bazı terör uzantıları, PKK sevicileri, ülke düşmanları, vatan hainleri; Afrin'de bir terör devleti kurma özlemi içerisinde olanlar ve terör örgütünün gizli ortakları çıkmış 'Savaşa hayır' diyor. Ne savaşı kardeşim? Kim kimle savaşıyor? Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yaptığı, bölgeyi teröristlerden temizlemektir. Buna da hiç kimse engel olamayacaktır. Bölgenin tamamı teröristlerden temizlenecektir." diye konuştu.

Kendine; aydın, gazeteci, akademisyen diyen kişilere "PKK her gün kundaktaki bebekleri öldürürken, Türkiye'nin içinde her türlü hainliği yaparken, terör örgütü Suriye'nin kuzeyinde Türkmen, Kürt, Arap demeden insanları yerlerinden uzaklaşarak devletini kurmaya çalışırken neredeydiniz?" diye sormak gerektiğini aktaran Genel Başkanımız Mustafa Destici, şöyle devam etti:

"O zaman niye sesiniz çıkmadı? Neden bildiri yayımlamadınız? Ey Türk Tabipler Birliği! Senin o zaman niye sesin çıkmadı? Bayırbucak'tan gelen Türkmen kardeşlerimizi tedavi etmeyip, ölüme terk eden doktorlara karşı sen niye bir bildiri yayımlamadın? Aynı şekilde Güneydoğu'da gizli gizli PKK'lı teröristleri, tedavi edip de Mehmetçik'i, polisi kasıtlı olarak ölüme terk edenlere karşı sen niye bir bildiri yayımlamadın? Yayımlamazlar çünkü, hainler. Dolayısıyla Türk milleti bugüne kadar bu hainlere prim vermemiştir ve vermeyecektir. Onlarla birlikte olan gafillere de sesleniyorum: Siz de gaflet uykusundan uyanın. Bu, PKK ve YPG zihniyetine sahip olanları başınıza yönetici ya da temsilci olarak koymayın. Yoksa, bu büyük Müslüman Türk milleti, size bedelini ödetmesini bilir."

Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının kurduğu Büyük Birlik Partisi (BBP)'nin Türk milletine hizmet gayesiyle başlattığı uzun soluklu koşuda, her anı acı, tatlı ve meşakkatle dolu 25 yılı geride bıraktığımızı hatırlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, heyecanlarımızı ve mücadele şeklimizi ilk günkü gibi sürdürdüğümüzü belirtti.

- "Birlik olursa kan ve gözyaşı akmaz"

Çeyrek asırlık yolculukta edindikleri deneyimler ve sağlam adımlarla geleceğe yürüme azim ve kararlılıklarının devam ettiğini dile getiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Yeni umutlarla çıkılan bu yolda, bütün milletimiz şahit ki, alnımız ak, başımız dik, yüzümüz pak olarak yolumuza devam ediyoruz. Her zaman milletimizin, inançlarımızın, devletimizin yanında durduk. Hiçbir zaman şahsı çıkarlarımızı, devlet ve millet ülküsünün önüne koymadık. Bundan sonra da koymayacağız. Her zaman 'Devlette, bayrakta, vatanda, dilde ve millette birlik' dedik. Milletin adının da büyük Türk milleti olduğunu her daim haykırdı." ifadelerini kullandı.

Türkiye ile birlikte Müslümanların bir araya geldiği tüm konularda başarıların elde edildiğine işaret eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları kaydetti:

"Ne zaman ki, ayrılığa düştük başarısızlık o zaman geldi. Ne zaman ayrılığa düştük, zulüm, kan ve gözyaşı o zaman geldi. Bizi parçalayarak yönetmeye çalışıyorlar. Biz birlik olursak, ne Suriye'de ne Irak'ta ne Doğu Türkistan'da ne Balkanlar'da ne Filistin'de ne Afrika'da Müslüman kanı ve gözyaşı akar. Onun için birlik diyoruz. Onun için terörün her türlüsüne karşıyız. Kimden gelirse gelsin ve kime karşı yapılırsa yapılsın terörün karşısındayız. Bugüne kadar da terörle mücadele karşısında hassas çözümler üreten hükümetlerin yanında olduk. Bugün de devletimiz; hükümet terörün tüm unsurlarına karşı topyekün bir mücadele yürütüyor. Biz de destek veriyoruz."

BBP Genel Başkanı(mız) Mustafa Destici, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konusunda yapılan uyum çalışmalarına da değinerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"AK Parti, MHP ve BBP olarak yerli ve milli bir mutabakat oluşturulacak ve seçimlere birlikte gidilecek. Şimdi yerli ve milli dediğimiz için birileri bundan rahatsız oluyor. Diyorlar ki, 'Sadece yerli ve milli olan sizler misiniz? Diğerleri hain mi?' 'Böyle bir iddiamız yok. Biz kendimizi böyle ifade ediyoruz. Sen de kendini böyle ifade ediyorsan, gel bu birliğe sen de katıl.' diyoruz. BBP, bu yerli ve milli birliğin içindedir, yanındadır."

İstanbul İl Başkanımız Mustafa Mican'ında bir konuşma yaptığı Kutlamaya, BBP Divan Üyelerimiz, MKYK üyelerimiz, Çevre İl Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız ve Yöneticileri, Kadın Kolları İl Başkanlığı ile Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Mican, partililer - vatandaşlar katıldı.

 

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ