Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-02-08 16:47:52

GENEL BAŞKANIMIZA TOKAT'TA SICAK İLGİ..

Tokat ilimize bir dizi ziyaret gerçekleştiren Genel Başkanımız Mustafa Destici'yi karşılarında gören esnaf ve vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. Sıcak ilgi karşısında onlarla oturup sohbet eden Genel Başkanımız, "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'e yönelik başlatılan operasyonun Münbiç ile de devam edebileceğini belirterek, "Türkiye kendi güvenliğini sağlamalıdır" dedi.

Beraberinde bulunan Teşkilatlanmadan  Sorumlu GenelBaşkan Yardımcımız HaşimYanar,MKYK üyeleri Orhan Şahin ve Salih Uçak'la birlikte bir dizi ziyaretlerde bulunmak amacıyla karayolu ile Ankara'dan Tokat'a gelen Genel Başkanımız Mustafa Destici Partimizin il teşkilatını ziyaret etti.

İl Başkanımız Mustafa Omalar tarafından karşılanan Genel Başkanımız Mustafa Destici ilde bulunan esnafa ziyaret gerçekleştirerek onlarla birsüre sohbet etti.

Daha sonra, İl Başkanlığı Binamızda basınmensuplarına açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin kentinde, terör örgütü PKK/YPG'ye yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı' hakkında açıklamalarda bulundu. Afrin'den sonra hedefin Münbiç olduğunu söyleyen Destici şöyle dedi:
"Eğer ki Amerika Birleşik Devletleri yine Türkiye'ye kulaklarını kapatıp, gözlerini kapatıp, Türkiye'den gelen sağduyulu seslere cevap vermez ve gereğini yapmazsa ebetteki Türkiye Münbiç operasyonunu da gerçekleştirecektir. Türkiye'nin bu kararlılığı karşısında ABD'den bakıyoruz farklı sesler duyuyoruz. Münbiç'ten askerlerini çekmeyecekleri noktasında. Eğer çekmezler ise sonuçlarına da kendileri katlanırlar. Çünkü Türkiye kendi güvenliğini sağlamak zorundadır. Afrin'e yaptığı operasyonunun bir benzerini şayet o bölgeden teröristler çıkartılmazsa o yere gerçekleştirecektir. Hatta bununla da sınırlı kalmayacaktır. Türkiye daha sonra Suriye sınırında ne kadar terör yuvası varsa hepsinin tepesine inşallah inecektir."

"HAİNLER HAK ETTİĞİ MUAMELEYİ GÖRMELİ"
'Savaşa hayır' diyenlerin PKK taraftarı olduğunu söyleyen Genel Başkanımız Mustafa Destici şunları şöyle konuştu:
"Bu mazur bir barış isteği olarak görülemez. Burada bir ihanet söz konusudur. Dolayısıyla biz herkesi bu ihanetten geri durmaya ve bu ihanetçilere, bunların iyi yüzlerine kanarak prim vermemeye davet ediyoruz. Elbette ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti gereğini yapacaktır. Hukuk içerisinde bunlarla ilgili yapılacaklar da elbetteki haklı hukuki süreçleridir. Kim Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığına, birliğine kast ediyorsa ya da kast edenlerin yanında duruyorsa onlarla ilgili de hukuki süreç işletilecektir. Kimse kusura bakmasın. Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti Devlet'inin, bu büyük Türk milletinin üzerinde değildir. Herkes haddini bilecek.. ve her Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşının boynunun borcudur Zeytin Dalı Harekatının yanında durmak. Kahraman Mehmetçiğin, ordumuzun, askerimizin, polisimizin terörle mücadelede yanında durmak her Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşının boynunun borcudur. Bu harekatın yanında durmayanlar hainlerdir. Hainler de hak ettiği muameleyi görmelidir" diye konuştu.
Bu sürecin en önemli ayaklarından birinin terörle mücadele olduğuna dikkati çeken Genel Başkanımız , "Türkiye, şu anda hem dışarıda hem içeride terörün tüm unsurlarına karşı topyekun mücadele veriyor. İçeride bunun çok ciddi sonuçlarının alındığını bölgeye yaptığımız ziyaretlerde de çok açık şekilde gördük. İnşallah mücadele bu azimle sürdüğü sürece terör örgütü PKK ve onun yandaşları geçmiş dönemlerde olduğu gibi at koşturamayacak. Bir terörist kalmayıncaya kadar bu mücadele devam edecek." dedi.

Uluslararası emperyalist güçlerin 1. Dünya Savaşı'ndan bugünlere kadar bölge coğrafyasını şekillendirmeye, bölüp parçalayıp sömürüp yönetmeye gayret etiklerini, bunu da belli oranda başardıklarını anlatan Destici, bu süreçte milyonlarca masum Müslümanın kanına girdiklerini vurguladı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türkiye'nin terörle mücadelesini sınırlarının dışına taşıdığına işaret ederek, şöyle devam etti:
"Çünkü özellikle Suriye'nin kuzeyinde ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı şemsiyesi altında PKK, PYD, YPG terör örgütü kendine alan oluşturmuş. Bu alan içinde kalıcı olmaya, hatta devletleşmeye kadar gidecek bir sürecin altyapısını atmaya başlamıştır. Elbette ki Türkiye buna sesiz kalamayacaktır. Türkiye bu hususta ABD ve diğer muhataplarını defalarca uyarmıştır ama maalesef başta ABD olmak üzere diğer uluslararası güçler, Türkiye'nin bu uyarılarına kulak vermedi. Türkiye baktı ki oradan bir fayda yok. O zaman dedi ki 'kendi göbeğimi kendim keserim'. Önce Fırat Kalkanı Harekatı gerçekleştirildi. Orada başarılı olunca İdlib operasyonu. Orada da başarılı bir harekat yapıldı. Şimdi de Afrin harekatı. Türkiye ABD'yi, Rusya'yı ve muhataplarını defalarca uyardı. Bu bölgede asla PKK, PYD, YPG'ye müsaade edemeyeceğini, buradan çıkarılmasa askeri müdahale edeceğini net şekilde ifade etti. Muhatapları gerekli adımları atmayınca Türkiye gerekli adımları attı."
Türkiye'nin bir süre önce Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattığını hatırlatan Destici, şunları kaydetti:
"İnanıyoruz, çok fazla süre geçmeden Afrin şehir merkezine de girilecek. Tamamen o bölge PKK, PYD, YPG'li teröristlerden temizlenerek gerçek sahiplerine teslim edilecek. Yine orada eskiden olduğu gibi Kürt, Türkmen, Arap kardeşçe yaşamaya devam edecek. Afrin'den sonra hedef Münbiç. Eğer ABD yine Türkiye'ye kulaklarını, gözlerini kapatır, Türkiye'den gelen sağduyulu seslere cevap vermez ve gereğini yapmazsa elbette ki Türkiye Münbiç operasyonunu da gerçekleştirecek. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının boynunun borcudur Zeytin Dalı Harekatı'nın yanında durmak. Askerimizin ve polisimizin terörle mücadelede yanında durmak her Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşının boynunun borcudur. Bu harekatın yanında durmayanlar hainlerdir. Açıkça söylüyorum. Hainler de hak ettiği muameleyi görmelidir."
Genel Başkanımız Mustafa Destici, daha sonra  Tokat Valisi Ömer Toraman ile Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nu ziyaret etti.

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ