Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-02-14 15:27:37

"BÖLGE, HAİN KATİL PKK VE ONUN UZANTISI OLAN YPG TERÖR ÖRGÜTÜNÜN UNSURLARINDAN TEMİZLENECEK"

"ARKALARINDA ABD DEĞİL, ÇANAKKALE'DE OLDUĞU GİBİ İSTERSE YEDİ DÜVEL OLSUN ONLARIN BU EMELLERİNE TÜRKİYE CUMHURİYETİ, DEVLETİ VE BU MİLLET MÜSAADE ETMEYECEKTİR"

Genel Başkanımız Mustafa Destici 'Haftalık Basın Toplantısı'na Zeytin Dalı Herakatı'nın devam ettiğini anımsatarak Operasyon'da Şehit düşen mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar dileyerek başladı.

Genel Merkez binasında basın toplantısı düzenleyen Genel Başkanımız Mustafa Desticii; Zeytin Dalı Operasyonunun çok başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü, operasyonun bölgenin tüm teröristlerden temizlenene kadar devam edeceğini belirtti.

Bölgenin hain katil PKK ve onun uzantısı olan YPG terör örgütünün tüm unsurlarından temizlenmiş olacağını belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici; "Elbetteki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bu harekatı, operasyonu burayla sınırlı tutamaz. Suriye'nin kuzeyinde diğer bölgelerde de herakatlar ve operasyonlar başlatacak ve o bölgede arkasında sadece ABD değil isterse tüm emperyalistler olsun Çanakkale'de olduğu gibi yedi düvel olsun onların bu emellerine Türkiye Cumhuriyeti, Devleti ve bu millet müsaade etmeyecektir. Büyük Birlik Partisi olarakta bu süreç içerisinde de bundan önceki süreçtede devletimizin yanında durduk ve durmaya devam edeceğiz. "dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
"Bir takım siyasiler elbette  eleştiriler yapabilirler yapabilirler. Bir takım noksanlıkları, hataları dile getirebilirler. Ama bunu yaparken asla ve kat'a hakaret etmeden "bunu yapabilecekleri' bir uslübu öğrenmeleri lazım." düşüncelerini ifade etmeliler. Hakaretle küfürle bir yere varılmaz. Toplumu ayrıştıracak bir dil kullanılmaması lazım. Bu dili kullanmaya (asla hiçbir siyasetçinin) buna şu dönemde hakkı yoktur.. Toplumumuzun da bunlara asla ve kat'a pirim vermemesi gerekir. Bazı siyasetçiler, özellikle muhalefetteki siyasetçiler; belli çevrelerin kışkırtmasıyla ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı dili kullanıyorlar. Buna hiç bir siyasetçinin hakkı yoktur."

DOĞU TÜRKİSTAN DA ZULÜM VAR
Genel Başkanımız Mustafa Destici, bazı temaslarda bulunmak üzere iki günlüğüne Ukrayna'nın Başkent Kiev'de olacaklarını ifade ederek ; "Ukrayna gezimiz var..Orada başta Mustafa Cemiloğlu olmak üzere Kırım-Tatar Millî Meclisi'ni ve Gagavuz Türklerini ziyaret edeceğiz. Güney de sıkıntı olduğu gibi Kuzey de Kırım'da, Doğu Türkistan da da içimizi sızlatan durumlar var. Çin, zalimane tutumlarla Uygur Türklerine eziyet vermektedir.  Doğu Türkistan'da zalim Çin'in Uygur Türklerine baskıları gittikçe daha da sertleşen bir zulüm haline geldi. Çin; neredeyse her Uygur ailenin yanına bir Çin'li koyarak onları kontrol etmek ve asimile etmek yolunu seçmiştir. Bunada biz bugüne kadar sessiz kalmadık bundan sonra da sessiz kalmayacağız.Türk ve İslâm dünyasında bu tür zalimane durumlar bizi üzmektedir. Milletimiz buna şuan sesini çıkarmıyorsa, İçinden geçtiğimiz savaş hali bunun en büyük sebebidir. Toplumumuz haklı olarak daha ferasetli bir şekilde önceliği, Afrin Operasyonuna vermiş gözlerini ve yüreğini oraya çevirmiş Mehmetçiklerimizin başarısı için dua etmektedir." şeklinde konuştu.

"YAZIKLAR OLSUN. BU MİLLETİN YÜZÜNE NASIL BAKACAKLAR"
Astsubay Musa Özalkan'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki teröristlere yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olmasından bir gün sonra emekli ikramiyesine ve aracına haciz konulmasını talep eden Avukat Emine Gün'e tepki göstererek, "Tüm Türkiye tek yürek olmuş bu operasyonlarda kahraman ordumuzun yanında yer alıp, şehitlerimizi bağırlarına basıp ve hakka uğurlarken bazı fırsatçılarında, kendini bilmezlerinde şehitlikten, millet sevgisinden nasibini almamışlarında daha şehidimizin kanı kurumadan onu icraya verecek kadar alçalmalarını da anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum. Bu konuyla ilgili Adalet Bakanlığı ve diğer merciler gerekli çalışmaları yapmışlardır. Bu haysiyetsizlik bizim kaldırabileceğimiz türden bir şey değildir. Evine haciz göndermek ya da alacağına (hakkı olan şehitlik parasına) icra koymak yerine, bu çok daha kolay bir şeklide halledilebilirdi. Ne şehidimizin ruhu incitilirdi, ne ailesi böyle bir hüzne ve kedere boğulurdu.Yazıklar olsun. Bu milletin yüzüne nasıl bakacaklarını, bundan sonra nasıl bu toplum içerisinde yaşayacaklarını da artık kendilerinin düşünmesi gerektiğini buradan ifade ediyorum." dedi.

Zeytin Dalı Harekatı'nın planlandığı şekilde ilerlediğini dile getiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, harekatın kısa sürede tamamlanıp bölgenin terör örgütlerinden temizleneceğini ifade etti.
Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyi ile Fırat'ın doğusu ve batısında gerekli zamanlarda harekatlara devam edilmesi gerektiğine işaret eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, "(Türkiye), onların bu bölgede rüyası olan bir otonom devlet kurma hayalini elbetteki zindana çevirecektir. Buna müsade etmeyecektir. Arkasında ABD değil, isterse dünyanın bütün ülkeleri Çanakkale'de olduğu gibi 7 düvel olsun, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve büyük Türk milleti buna müsade etmeyecektir." ifadelerini kullandı.

"DAHİL OLMALARINI DOĞRU BULMUYORUM"
Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un açıklamalarına yönelik bir soru üzerine, şu değerlendirmede bulundu:
"Eski genelkurmay başkanlarının, özellikle siyasetçilerin birbirleriyle yapmış olduğu tartışmalara müdahil olmalarını doğru bulmuyorum. İlker Başbuğ'a şunu sormak isterim. Siz konuşacak makamda değildiniz, icra edecek makamdaydınız. Genelkurmay Başkanlığı döneminizde PKK terör örgütü niye bitmedi? Bence İlker Başbuğ önce bunun cevabını versin."

Siyasetçilerin hakaret içermeden ve toplumu ayrıştırıcı, çatıştırıcı bir dil kullanmadan birbirlerini eleştirebileceğine dikkati çeken Genel Başkanımız Mustafa Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Yapılan harekatla ilgili düşüncelerini ifade edebilirler. Bu harekatı Türk ordusunu, kahraman Mehmetçiğimizin moralini yüksek tutma, başarılı olma adına dilek ve temennilerini, buradaki görüş ve önerilerini yüksek sesle dile getirebilirler. Bunlara karşı yapılan haince açıklamalara, bildirilere karşı elbetteki en sert şekilde cevap verebilirler. Benim anladığım kadarıyla İlker Başbuğ, özellikle  Türk Tabipler Birliği  ve HDP'nin etrafında hizalanan ya da onlara arka çıkan birtakım siyasetçilere, bizler tarafından verilen sert cevaplardan rahatsız olmuş gözüküyor. Bence bunlardan hiç rahatsız olmasın."

"YUNANİSTAN PERVASIZLIĞINA DEVAM EDERSE.."
Türkiye ile Yunanistan arasında son zamanda yaşanan gerginliğe ilişkin bir soru üzerine Genel Başkanımız Mustafa Destici, Yunanistan'ın Suriye'deki gelişmeleri fırsata çevirerek Türkiye'nin hakkı olan adaları kendi sınırları içine katma amacında olduğunu kaydetti.
Türkiye'nin buna fırsat vermeyeceğini vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Ben inanıyorum ki gerekli cevap kısa zamanda kendilerine verilecektir. Zaten sözlü olarak verilmiştir. Ama Yunanistan bu pervasızlığına devam ederse ben inanıyorum ki askeri anlamda da bir cevapla karşı karşıya kalacaktır." dedi.

"İTTİFAKLAR YASAL HALE GETİRİLMELİ"
"AK Parti ile MHP arasındaki Millî Mutabakat Komisyonu çalışmaları" ile ilgili değerlendirmesi sorulan Genel Başkanımız Mustafa Destici, milli ve yerli kesimleri bir araya getirmeyi amaçlayan ittifaka destek verdiklerini söyledi.
Milli Mutabakat Komisyonun taslak çalışmasının tamamlandığını anımsatan Genel Başkanımız Destici, şöyle konuştu:

'İTTİFAK İÇERİSİNDE HER PARTİ KENDİ AMBLEMİYLE YER ALMALI'
AK Parti ve MHP arasında devam eden ittifak görüşmelerine değinen Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Millî yerli kesimleri bir araya getirmeyi amaçlayan milliyetçi, maneviyatçı, siyasi oluşumların seçimlere birlikte girme konusundaki arzularının yanında olduğumuzu, desteklediğimizi ve Büyük Birlik Partisi olarak da bunun içerisinde yer alacağımızı ifade ettik. Bu husustaki düşüncelerimiz net. Bugün iki parti arasında kurulmuş olan komisyon taslak çalışmasını tamamladı. Dolayısıyla bunun nihai bir çalışma olmadığının kanaatindeyim. Bu çalışma liderlere, parti genel başkanlarına sunuldu. Burada tekrar bir değerlendirme yapılacaktır. Bizde bugün divan heyetimizle bir araya geleceğiz. Bu ittifakın yasal hale getirilmesi üzerine yeni çalışmamızı son gelişmelere göre, AK Parti ve MHP başta olmak üzere diğer siyasi partilerimizle paylaşacağız. Partilerin seçimlere ittifak ederek girmelerinin önündeki yasal engelin kaldırılması ve bunun yasal hale dönüştürülmeli. İttifak içinde yer alacak her parti mutlaka kendi amblemiyle ittifakın içerisinde yer almalı ve liste tek olmalıdır. Çünkü liste farklı olduğu zaman ittifak etmiş partiler seçim meydanında birbirleriyle karşı karşıya gelirler.Dolayısıyla ittifak yapan bu partilerin aleyhine bir sonuç doğurur. İkincisi, artık oylar meselesi var. Onlar, ittifakın dışında kalan partilerin işine yarayabilir. Üçüncüsü de ittifak eden partiler ayrı listelerle seçime girdiği zaman ayrı bir sandıkta oylanacak olan cumhurbaşkanlığı seçiminin bundan olumsuz yönde etkileneceği kanaatindeyiz." diye konuştu.

 'TÜRKİYE ASLINDA ABD İLE MÜCADELE ETMEKTEDİR'
ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'un Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaretin hatırlatılmasını üzerine Genel Başkanımız Mustafa Destici, şunları söyledi: "ABD eğer Türkiye ile ilişkilerini olumlu bir şekilde sürdürmek istiyorsa, bölgede barış ve istikrar istiyorsa, demokrasi ve insanlık hakları öncelikleri ise, terör örgütlerine verdiği desteği kesmeli ve bugüne kadar verdikleri ağır silahlar başta olmak üzere bütün silahları geri almak olmalıdır. Türkiye şuanda YPG ve PKK ile mücadele ederken aslında ABD'yle de mücadele etmektedir. Onları eğiten, donatan ABD'nin CENTCOM'udur. Bunlar bilindiği halde sözde Suriye Demokratik Güçleri (SDG) oluşturulmuştur. Yardım PKK ve YPG'ye değil, 'Amerikan Kongresi'nden  SDG'ye yapılmaktadır' gibi açıklamalar yapılmaktadır. Bu bir kılıftır. Türkiye bu konuda kararlıdır ve geri adımı olmaz. Amerika'nın yapması gereken yarınki ziyaretle birlikte Türkiye ile ilişkilerini normalleştirmek, iyileştirmek ve gerçek bir müttefik, stratejik ortak gibi hareket etmek. Türkiye'nin terör mücadelesinde yanında yer almak olmalıdır"FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ