Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-02-22 14:09:10

GENEL BAŞKANIMIZ, "ZEYTİN DALI OPERASYONU"NA DESTEK İÇİN SINIRDA..

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Türkiye'nin bu operasyonu sadece kendi güvenliğine yönelik değil, aynı zamanda bölge, bizim coğrafyamız ve kardeş coğrafyamız için bölgenin istikrara kavuşması adına, Suriye'de iç savaşın bitmesi ve siyasi çözümün bulunması adına çok güçlü bir adım." dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, kentteki programı kapsamında Hatay Valisi Erdal Ata'yı makamında ziyaret etti.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, burada yaptığı konuşmada, Hatay'ı ziyaret etme amaçlarının Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek ve Mehmetçiğe destek olan şehir halkına teşekkür etmek olduğunu söyledi.Zeytin Dalı'nın Türkiye'nin cumhuriyet tarihinde sınır ötesine yapılan en kapsamlı harekatlarından biri olduğunu söyledi. 

Harekatın başarılı bir şekilde planlandığı gibi sürdürüldüğünü ifade eden Destici, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, güvenlik güçlerine harekatta başarılar dileyerek, şöyle konuştu:
"Türkiye'nin bu operasyonu sadece kendi güvenliğine yönelik değil, aynı zamanda bölge, bizim coğrafyamız ve kardeş coğrafyamız için bölgenin istikrara kavuşması adına, Suriye'de iç savaşın bitmesi ve siyasi çözümün bulunması adına çok güçlü bir adım. Bu adımı da gördük ki bölgedeki diğer küresel güçlerin biraz daha dikkatli olmalarını sağladı. Türkiye olmadan bu bölgede kendi başlarına politikalarını uygulayamayacaklarını ortaya koydu."
 

HEM UÇ GÜVENLİĞİ GARANTİ ALTINA ALMAK, HEM DE SINIR ÖTESİNİ TEMİZLEMEK..
" Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kahraman ordusu, hem uç güvenliğini garanti altına almak, hem de sınır ötesini teröristlerden temizleme adına çok ciddi bir operasyon başlattı. Cumhuriyet tarihinin sınır ötesine yapılan en kapsamlı operasyonudur bu askeri harekat. Tabi başarılı bir şekilde, planlandığı gibi yürütülüyor ve biz de yakından takip ediyoruz. Kahraman ordumuza hem içerde, hem de dışarıda terör örgütleriyle mücadelede, özellikle bölgede olmamız hasebiyle Afrin operasyonunda, Zeytin Dalı Harekatı'nda başarılar diliyoruz" dedi.

Bölgenin bir an önce huzura kavuşmasını istediklerini anlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, bölgedeki halkların kardeşçe yaşamaya devam etmesini arzuladıklarını dile getirdi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, terör örgütünün Suriye'nin içinde bulunduğu durumu fırsat bilerek bir otonom bölge oluşturmak istediğini hatta o bölgede bir devlet kurma hayali bile gördüğünü belirterek, Türkiye'nin bu hayalleri yok edecek gücü olduğunu ve şu anda da o hayallerin yok edildiğini vurguladı.

"Ne pahasına olursa olsun orada teröre, PKK ve YPG'ye müsaade edilemez." ifadesini kullanan Destici, "Türkiye bunu gür sesle bizzat Cumhurbaşkanının ağzından açıkladı. Gereken şu anda yapılıyor. İnşallah başarılı şekilde tamamlanacak." diye konuştu.
Genel Başkanımız Mustafa Destici, kent halkının harekata desteğinin takdirle takip edildiğine dikkati çekerek, roket saldırısına maruz kalan Hatay halkının Mehmetçik'e sahip çıktığını söyledi.

Vali Ata da ziyaretten dolayı Genel Başkanımız Mustafa Destici'ye teşekkür ederek, harekatın başarılı bir şekilde devam ettiğini bildirdi.
Operasyona katılan Mehmetçiği, adeta düğüne uğurlar gibi gönderen bölge halkına teşekkür eden Genel Başkanımız, şöyle devam etti:
"Tabi bölge halkımızın gerçekten bu operasyona verdiği destek, Türkiye tarafından, milletimiz tarafından takdirle karşılanıyor. Özellikle roket saldırısına maruz kalan bölgemiz halkının tüm bunlara rağmen bölgeye ve ordumuza sahip çıkması, Mehmetçiği buradan sanki bir düğüne uğurlar gibi uğurlaması, her kesimiyle maddi, manevi sahip çıkması gerçekten, Türk Milletinin bölgemizde yaşayan halkımıza karşı bir vefa borcu da gelişti. Dolayısıyla bölge halkımıza da sizin şahsınızda teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim etsin. Hassa'ya, Reyhanlı'ya, Kırıkhan'a tüm Hatay ve Kilis'e teşekkür ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.
Halkın harekatı desteklediğini kaydeden Ata, "Tabiri caizse sınırları açsak neredeyse askerimizle beraber halkımız da oraya gidecek." dedi.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ