Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-02-26 14:52:29

“AZERBAYCAN’LI KARDEŞLERİMİZİN ACISI ACIMIZDIR”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Azerbaycanlı kardeşlerimizin acısı acımızdır.” Dedi.

  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından Tarih, Siyaset ve Uluslar arası Hukuk bağlamında Uluslar arası Hocalı Sempozyumuna katılan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Hocalı şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun. Hocalı da yaşayan Azerbaycanlı kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm Azerbaycanlı kardeşlerimize bir kere daha hem başsağlığı diliyorum hem de acının Türk İslam Coğrafyasının acısı olduğunu ifade ediyorum. Rabbim inşallah bir daha böyle acılar yaşatmasın.” Dedi.
  “Dünya Ermenistan'ın 26 Şubat 1992 de yaptığı bu kahpe soykırım katliamını tanıyıp bedelini Ermenistan'a ödetene ve Azerbaycan toprağı olan Karabağ işgalden kurtulana kadar mücadelemiz sürecektir.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Biz bunları unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Hepimiz o anı gözlerimizin önüne getirdiğinde duygusallaşmamak mümkün değil. Özellikle küçük yaştaki çocukların, yaşlıların, kadınların hunlarca şehit edilmesi gerçekten unutulabilecek bir acı değil. Her şeyi unutsak şu iki şeyi unutamayız. 10 yaşında katliamdan sağ kurtulan ama bir Ermeni katili tarafından öldürülen diğer kardeşlerimizin üzerine atılarak yakılan o masum evladımızın bakışını unutmayacağız.” Diye konuştu.
  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Yine şunu unutmayacağız ki, eğer biz bilinçlenmezsek, bu gerçeklerden uzak yaşamaya devam edersek, gelecekte 10 yaşındaki çocuklarımızın yine aynı akıbeti yaşayacağını unutmayacağız.” İfadelerini kullandı.
  “Türkiye’de hepimiz Ermeni’yiz diyebilen Ermeniler dışında bir ahmak güruh var.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici,  “Siz Ermelilerden hepimiz Türk’üz, hepimiz Azeri’yiz lafını duyabilir misiniz? Duyamazsınız. Biz Türk’üz ve Müslüman’ız. Eğer bu tür gaflet uykusuna devam edersek biz ileride başka katliamlarla da, soykırımlarla da karşı karşıya kalırız. Onun için elbette ki insanlıklarına saygılı olacağız. Kardeşlikten, barıştan ve sevgiden yana olacağız. Ama anlayanı da anlayacağı dilden konuşacağız. Güçten anlayana güçle, sevgiden anlayana sevgiyle, barıştan anlayana barışla, savaştan anlayana da savaşla karşılık vereceğiz.” Şeklinde konuştu.
  Türkiye’de yaşayan on binlerce Ermeni vatandaşının olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Ama bunların dışında o kadar kaçak Ermeni var. Bunlar nasıl oluyor da Türkiye de yaşamaya devam ediyorlar. Bunlar derhal sınır dışı edilmesi gerekir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı Ermeniler içinde 1915’i soykırım olarak kabul edenler varsa onlarda Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlığından çıkartılıp onların da sınır dışı edilmesi gerekir. Çünkü bu Müslüman Türk Milleti hiçbir dönem de hiçbir millete karşı soykırım ve katliam yapmamıştır. Çünkü bizim geleneğimizde, kültürümüzde, inancımızda bu yoktur. Tam tersine biz Balkanlarda da, Kafkaslarda da ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin toprağı olan Anadolu’da da başta Taşnak ve Hınçak çeteleri Ermeliler başta olmak üzere katliamlarla karşı karşıya kaldık. Bu gerçekleri bugün daha güçlü bir şekilde dünya’ya haykırmak zorundayız. Asla ve kat’a Ermeni Soykırım iddiasını kabul etmeyeceğiz. Böyle bir şey yoktur. Hocalı bir soykırım ve katliamdır. Bütün dünya’nın bunu kabul edene kadar Türkiye ve Azerbaycan olarak burada mücadelemizi sürdüreceğiz. Bunu birlikle başarı sağlayacağız. Allah’a hamdolsun Azerbaycan ve Türkiye tek millet ama iki ayrı devlet olsa da bir devlet gibi hareket ediyor. Ben bu anlamda hem Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hem de Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev’e ve bütün yönetim kadrolarına teşekkür ediyorum. İnşallah bu birlikteliğimize devam edeceğiz.” 
  Genel Başkanımız Mustafa Destici konuşmasını şöyle tamamladı: “Bizi bu bütün soykırımlardan, katliamlardan, Türk ve İslam Coğrafyasının karşı karşıya kaldığı zulümlerden kurtaracak olan formüllerden bir tanesi Merhum İsmail Gaspıralının dediği gibi ‘Dilde, Fikirde ve İşte birliktir’ Biz bunları yaptığımızda pek çok problemimizi halledeceğimizi inanıyorum. Biz inanıyoruz ki ve görüyoruz ki bütün Azerbaycan halkı ve kardeşlerimizin kalpleri şuanda Zeytin Dalı Harekâtında kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerimiz için atıyor. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin. Yaralı gazilerimize acil şifalar versin. Kahraman ordumuzu muzaffer eylesin.”
    FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ