Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-03-02 15:57:58

GENEL BAŞKANIMIZ, ŞEHİT CENAZESİNE KATILDI

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ (BBP) GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ, AFRİN'DE 'ZEYTİN DALI HAREKATI'NDA DÜN ŞEHİT OLAN JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ RECEP ÇETİN'İN MEMLEKETİ ESKİŞEHİR'DE DÜZENLENEN CENAZE TÖRENİNE KATILDI.

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'nda dün şehit olan askerlerden evli ve 1 çocuk babası Jandarma Uzman Çavuş Recep Çetin (24), memleketi Eskişehir'de toprağa verildi.

Şehit Uzman Çavuş Recep Çetin için Eskişehir Reşadiye Camii'nde tören düzenlendi. Törene şehidin babası Eyüp Çetin (53), annesi Sevgi Çetin (45), şehidin eşi Yeter Çetin (23), şehidin kız kardeşi Seda Çetin (19), yakınları, Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin yanısıra, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Vali Özdemir Çakacak, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, eski bakanlardan Nabi Avcı ile Sema Ramazanoğlu ile çok sayıda kişi katıldı. Şehidin 40 günlük kızı Gökçen Çetin ise tören alanına getirilmedi

Genel Başkanımız Mustafa Destici bir süre şehidin tabutunu askerlerle birlikte taşıdı. Şehidin ailesinin yanına giderek onları teselli etmeye çalıştı 'Başsağlığı' dileklerini sundu.

Genel Başkanımız, "Kardeşimiz,Şehidimiz Recep Çetin'i Eskişehir'den Rahmet-i Rahman'a duâlarla uğurladık.Bütün şehitlerimizle birlikte mekanı cennet olsun." dedi.
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Recep Çetin'in cenazesi daha sonra Kanlıpınar Şehitliği'ne götürülerek burada toprağa verildi.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ