Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2018-03-12 16:47:48

"MARŞIMIZIN RUHUNA UYGUN VE İSTİKAMETİNDE, DAHA MÜREFFEH BİR GELECEK İÇİN AZİMLE, İNANÇLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 97.YILI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Destici, “Millet olarak, egemenliğimizin ve özgürlüğümüzün sembolü olan ve bu değerleri nasıl elde ettik sorusunun cevabı olan İstiklal Marşımızın 97. yılında ruhuna uygun ve istikametindeki ortak değerler ve amaçlar etrafında birleşerek, daha iyi, daha müreffeh bir gelecek için azimle, inançla çalışmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Mesajında, İstiklale uzanacak her türlü karanlık elin daha silaha uzanmadan kırılması gerektiğini belirten Destici; "Türk'ün asla istiklalsiz yaşayamayacağını cihana asrın emperyalistlerine yeniden göstermeliyiz" dedi. 
Destici, Mehmet Akif Ersoy'un mısralarıyla Türk milletinin içinde bulunduğu gaflet uykusundan uyanması gerektiğini ve milletin asli vazifesini hatırlamasını istedi.
Yayınladığı mesajında; ıstiklal Marşı'nın vatanı işgal kuvvetleri tarafından paylaşılan ve tarih sahnesinden yok edilmek üzere olan bir milletin yeniden var oluşunu, yeniden şahlanışını anlatan bir destan olduğunu ifade eden Destici, şunları dedi:
Bu marş, bizim şan ve şerefle dolu geçmişimizi, umutla baktığımız geleceğimizi, uğruna  canımızı seve seve verdiğimiz özgürlüğümüzü ifade eder. Manevi havasını ve manasını yansıtan, kalplere kuvvet ve heyecan veren, Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılıp milletimize armağan edilen İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıl dönümünü huzur ve refah ortamında, birlik ve beraberlik içinde kutlamanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz.”

YOK EDİLMEK ÜZERE OLAN BİR MİLLETİN DESTANI
 Destici, mesajına şöyle devam etti:
İstiklal Marşı'nın, vatanı işgal kuvvetleri tarafından paylaşılan ve tarih sahnesinden yok edilmek üzere olan bir milletin yeniden var oluşunu, yeniden şahlanışını anlatan bir destan olduğunu belirten BBP Genel Başkanı Destici, “ Merhum Mehmet Akif Ersoy’u ve bunu kabul eden Gazi Meclisi üyelerini rahmetle anıyorum. Mekânları cennet olsun" diye konuştu. 
12 Mart 1971 muhtırası ile ilgili açıklama yapan Destici, “Bir kere daha darbelerin, cuntaların, darbe girişimlerinin her türlüsüne karşı olduğumuzu kimden gelirse ve kime karşı yapılırsa yapılsın Büyük Birlik Partisi olarak rahmetli şehit liderimiz Muhsin Başkanımızın ifadesiyle ‘Namlusunu Millete Döndürmüş Tanka Selam Durmam’ diyerek karşı duracağımızı bir kere daha ifade etmek istiyorum. Bundan sonra milletimiz ne 1980 darbesi gibi darbeler, ne 12 Mart gibi Muhtıralar ne 28 şubat gibi post modern darbeler ne 27 Nisan e muhtırası gibi muhtıralar ne de 15 Temmuz gibi vahşi ve kahpe darbelerle karşı karşıya kalmasın. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin."dedi.

Destici son olarak 12 Mart 1997 tarihinde vefat eden Galip Erdem ile ilgili şunları söyledi: “ Bugün Galip Erdem ağabeyinde vefat yıldönümü. Kendisini bir kere daha rahmetle anıyorum. Bende de bizzat emekleri var. Mekânı Cennet Olsun. Biz ondan razıydık rabbimde ondan razı olsun."
Destici, “Bu duygu ve düşüncelerle ıstiklal Marşımızın TBMM’de kabulünün 97. yıl dönümünde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bu bayrak uğruna şehit olan kahramanlarımızı, başta TBMM Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Marşı’nı kabul eden TBMM üyelerini rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Merhum Akif’in dediği gibi, Allah bu millete bir daha ıstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ