Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-07-25 14:00:05

"...AMA BUNU YAPARKEN ONLARIN İBADETHANELERİNE DOKUNMAYACAĞIZ"

Partimizin Tekirdağ Çorlu ilçe olağan kurultayında salonu dolduran partililerimize ve vatandaşlarımıza konuşan Genel Başkanımız Mustafa Destici, gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. İsrail'in Mescid-i Aksa'da yaptığı insanlık dışı uygulamalara da değinen Destici, "Siyonist İsrail devletinin yaptığı bütün bu saldırıları, zulümleri, işgal girişimlerini, katliamları en üst düzeyde kınayacağız ve lanetleyeceğiz. Ama bunu yaparken onların ibadethanelerine dokunmayacağız." dedi

Genel Sekreterimiz Üzeyir Tunç, Genel Başkan Yardımcıları Ünsal Karabulut, Bayram Karacan ve MKYK üyeleri Bayram Bilgin, Mustafa Mican, Sultan Selim Şimşek, Tolga Aral, Cem Hakan Şalcı, Yaşar Sayan ile MDK üyesi Hayati Örencik, İstanbul il yöneticileri, İlçelerden de yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Çorlu'ya adeta çıkarma yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici teşkilatımızın olağan kurultayına katılan partililerimize seslendi.

İlçe girişinde uzun bir araç konvoyu ile karşılanan ve daha sonra Mehter takımının seslendirdiği birbirinden güzel marşlar eşliğinde halkı selamlayarak 500 metrelik bir yürüyüşten sonra kurultay salonuna geçen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı(mız) Mustafa Destici, burada yaptığı konuşmada  İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ambargoya tepki gösterdi. 

Bugünlerde yürekleri en fazla dağlayan konunun Filistin davası olduğunu belirten Destici, şöyle konuştu: 

"Kudüs, Gazze... Tabi bu coğrafyaya baktığımız zaman, yarım yüzyıldan fazla bir süredir maalesef katil, işgalci siyonist İsrail Devleti ve onun hükümetleri, orada soykırım suçu ve insanlık suçu işlemeye devam ediyorlar. Sonra da maalesef adına medeni, hür dünya dedikleri ve dünya da bunu seyrederken, diğer taraftan Suriye ve Irak'ta, Afganistan'da , Myanmar'da Müslümanların da kanının akmasına vesile olacak her türlü eylemin de içerisinde bulunuyorlar. 

Kıymetli dava arkadaşlarım siyonist İsrail Devleti'nin yaptığı bütün bu saldırıları, zulümleri, işgal girişimlerini, katliamları en üst düzeyde kınayacağız ve lanetleyeceğiz. Ama bunu yaparken onların ibadethanelerine dokunmayacağız
."  

"İdam cezasının kaldırılmasının ne kadar yanlış olduğunu söylemiştik"

Destici, BBP Çorlu İlçe Başkanlığının 7. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada da Türkiye'deki en önemli sorun olan terörün ortadan kaldırılmaya başlanmasından parti olarak son derece memnuniyet duyduğumuzu anlattı.

Ülke olarak, geçmişte terörle mücadele konusunda yanlışlar yapıldığını, Büyük Birlik Partisi'nim de bu yanlışları her ortamda dile getirdiklerini ifade eden Destici, ''Geçmişte, terörle mücadelede bir takım eksiklikler, yanlışlıklar ve aksaklıklar oldu. Bizler bu yanlışlıkları dile getirdik ve bu yanlışlıklardan dönülerek doğru bir konsept üzerinde terörün tüm unsurlarına karşı, topyekun bir mücadele verilmesi gerektiğini ancak bu şekilde terörle mücadeleden sonuç alınabileceğini ifade ettik.'' diye konuştu.

Batı ülkelerinin Türkiye'deki terör sorununun bitmemesi için elinden geleni yaptığını savunan Mustafa Destici, Türkiye'nin bugüne kadar "Avrupa Birliği sevdası" ile bir takım tavizler verdiğini ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Birçok yasanın altına imzalar atıldı ve neticede idam cezası kaldırıldı, bu günlere geldik. İdam cezasının kaldırılmasının ne kadar yanlış olduğunu söylemiştik. Bizim yanlış dediğimiz şeye karşı gelenler de bugün idam cezasını yeniden gündemlerine alıp geri getirmenin yollarını aramaya başladı. Biz bunu siyasi suçlar için söylemiyoruz. Bunun çok iyi bir şekilde anlaşılması lazım. Ama küçük yaşta çocuklarımızı, genç kızlarımızı, kadınlarımızı kaçırıp tecavüz eden sapıklar için mutlaka ama mutlaka idam cezasının geri gelmesi gerekiyor. Bir de bizzat kurşunu sıkan ve bunun emrini veren, bombayı patlatan terör örgütünün üyeleri için idam cezasının mutlaka gelmesi lazım ve bunların bedellerini ödemeleri lazım.

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ