Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-07-25 16:18:00

"TÜRK, YAŞADIĞI HER YERDE ORTA ASYA'DA, ANADOLU, BALKANLAR VE ORTADOĞU'DA İNSANCA ÖZGÜRCE YAŞAM MÜCADELESİ VERMEYE DEVAM EDİYOR"

BATI TRAKYA’DA, DOSTLUK EŞİTLİK VE BARIŞ PARTİSİ’NİN KURUCUSU DR. SADIK AHMET’İN ŞEHADETİNİN 22.YILDÖNÜMÜNE KATILAN GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ VE ÜST DÜZEY YETKİLİLERİMİZ ÇEŞİTLİ ZİYARETLERDE BULUNDU.

Batı Trakya'da, Dostluk Eşitlik Barış Partisinin (DEB) kurucusu ve ilk Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet'in 'şehadetinin' yıldönümü etkinliklerini katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve beraberindeki Genel Sekreter Üzeyir Tunç, Genel Başkan Yardımıcısı Ünsal Karabulut ile MKYK üyesi S.Selim Şimşek 'Batı Trakya'da bulunan Türk Resmi ve Sivil Teşkilatları' ziyaret etti.

ZİYARETLER...
Genel Başkanımız Mustafa Destici  ve beraberinde bulunan parti üst düzey yetkililer, Batı Trakya Gümülcine ve İskeçe'de bulunan Türk resmi yetkililerini makamlarında ziyaret ederek hizmetlerinden dolayı çeşitli hediyeler verdi.
Destici ve heyeti Gümülcine Başkonsolosumuz Ali Rıza Akıncı,  Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği (BTTÖB) Başkanı Aydın Ahmet, Dostluk Eşitlik ve Barış  Partisi Genel Başkanı  Mustafa Ali Çavuş, Merhum Sadık Ahmet’in eşi  Işık Ahmet Hanımefendiye ve çocuklarına, Gümülcine ve İskeçe Seçilmiş Müftüleri İbrahim Şerif ile Ahmet Mete'ye, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu'na ve Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Mehmet Emin'i makamlarında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu hizmetlerinden dolayı hediyeler verdi.

Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı ile Batı Trakya Türklüğünün meselelerini konuşuldu. Başkonsolos Akıncı heyete, Batı Trakya Türkleri ve çalışma alanı hakkında bilgiler aktardı.
 Batı Trakya da Lozan antlaşmasının imza edilmesinin yıldönümüne  tevafuk eden Ziyaretler sırasında Yunanistan -Gümülcine ve İskeçe'de, Türk Birliklerinin şubelerinin değerli başkanı ve yönetimleri yaptıkları konuşmalarda; Batı Trakya'da müteakabiliyet esaslarına uyulmadığı, Lozan da imzalanan ilkelerin hayata geçirilmediğini belirten soydaslarımız Mücadelenin sürdüğünü söylediler.
Destici'de; Türk adının bir ırkın, bir etnik kökenin adı olmadığını, ağırlıklı olarak Orta Asya, Anadolu, Balkanlar ve Ortadoğu'da yaşayan, İslam ile şereflendirilmiş, zulme ve haksızlığa başkaldıran büyük bir milletin adı olduğunu belirterek; "Nerede Bir Türk varsa insanca , özgürce yaşamak için hak ve hukuk mücadelesine devam ediyor" dedi.


Bu arada Genel Başkanımız ve heyeti Merhum, Batı Trakya Türklüğünün şehit lideri Dr.Sadık Ahmet'in sevgili oğlu Levent, sevgili kızı Funda'yı sahipleri olduğu ve sektörel bazda Avrupa sıralamasında 3.sırada yer alan üretim tesislerinde ziyaret ederek, Girişimci ruhlarından ötürü tebrik ettiler.
Genel Başkanımız Mustafa Destici yaptığı konuşmalarda, Büyük Birlik Hareketinin Türk dünyasında mücadeleleriyle bilinen Sadık Ahmet'i bir önder olarak gördüğünü söyledi. 
Merhum Sadık Ahmet'in, BBP'nin şehit Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile büyük dostluğu bulunduğunu, her ikisinin de erken yaşta yaşamlarını yitirdiğini bildiren Destici, şöyle konuştu: "Nedense, büyük Türk dünyasının varlığı için, Türk birliğinin kurulması için, İslam'ın bayrağının çok yükseklerde dalgalanması için mücadele etmiş büyük dava adamları maalesef genç yaşta hayatlarını kaybediyor. Bunların hepsi bir dava arkadaşı, can yoldaşıydı. İster öldürülmüş olsunlar, ister takdir-i ilahi sonucu hakkın rahmetine kavuşmuş olsunlar onlar birer şehittir. İster, Türkiye'de, ister Kıbrıs'ta, isterse Batı Trakya'da yaşamış olsun, onlar bizim önderlerimizdir. Bu nedenle Sadık Ahmet'i bir kez daha rahmetle anıyorum." dedi.

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ