Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-08-17 16:02:47

"HÜKÜMETİN MEMURA YAPTIĞI ZAM TEKLİFİ KİBARCA HAKARETTİR."

Genel Başkanımız Mustafa Destici, hükümetin memura yaptığı yüzde '3+3 zam' teklifine tepki göstererek, "Bu zam teklifi; kibarca memura hakarettir. Dolayısıyla hükümet bu zam teklifini geri çekmeli ve memura hakkaniyetli zam teklifi vermelidir" dedi.

  Kayseri'de Alperen Ocakları İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Hükümet ile memur sendikları arasında süren toplu sözleşme görüşmelerine değinen Genel Başkanımız Mustafa Destici, şöyle dedi: "Şu anda hükümet ile memur arasında toplum sözleşme görüşmeleri var. Memurun talebine karşı hükümet 2018 ve 2019 yılları için 3+3 zam teklifinde bulundu. Bu adil, kabul edilebilir bir teklif değildir. Aslında zam değil. Zammın bir artış meydana getirmesi lazım. Teklife bakıyorsunuz Türkiye'de şu anda en az yüzde 10'lar civarında enflasyon olduğunu hepimiz biliyoruz. Eğer bir zamdan söz ediliyorsa enflasyon ve 'Yüzde 3+3' değerlendirilebilir. Enflasyonun altında zam teklif edip daha sonra da enflasyon farkını ödemek ancak memurun zammını enflasyon seviyesinde tutmak olur. Burada bir zamdan söz edilemez. Şu anda hükümetin teklifi bunun çok altındadır. Bu zam teklifi kibarca memura hakarettir. Dolayısıyla hükümet bu zam teklifini çekmeli ve memura hakkaniyetli zam teklifi vermelidir. Büyük birlik Partisi olarak bizim teklifimiz 2018 yılı için yüzde '8+7' yine enflasyon aynı devam ederse 2019 yılı için yüzde '8+7' yani yıllık yüzde 15'lik bir artış teklif edilmiştir. Dolayısıyla bu teklifimizin değerlendirilmesini öneriyoruz."

  7 Ağustos Marmara depremi ile ilgili açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Mustafa Destiici, Destici, özellikle son günlerde deprem uzmanlarının İstanbul ile ilgili önemli deprem uyarılarında bulunduğunu hatırlatarak şöyle konuştu: "2030 yılına kadar deprem olabileceğini söylüyorlar. Baktığımız zaman bu konular konuşuluyor ama ciddi hangi tedbirler alınıyor? diye baktığımızda burada büyük eksiklikler görüyoruz. Biz yarın deprem olacakmış gibi hazırlığımızı yapmak zorundayız. Bunun için kaynak sıkıntısı lafı edilmemelidir. Büyük Birlik Partisi olarak uyarılarımızı yapmakla mükellefiz."

ÖSYM'nin üniversite yerleştirmesindeki hatasına ilişkin açıklamalarda da bulunan Genel Başkanımız Mustafa Mustafa Destici, bunun kabul edilebilir ve geçiştirilebilir bir şey olmadığını belirterek, "ÖSYM'de hata yapanlar da eleştirilerek geçilemez. Hata kiminse bedelini ödemesi ve koltuğu terk etmesi lazım. Yapamayacaklar gitsin, yapacaklar gelsin." dedi.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, Kerkük ve Sincar bölgesinin bunlardan biri olduğuna dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'nin yine bu konuda ciddi adımlar attığını ve buralarda PKK'nın örgütlenmemesi, yeni Kandiller oluşturulmaması adına gerekli adımların atıldığını görüyoruz ve bu adımlarda da sonuna kadar gidilmesi gerekiyor. Buralarda da asla PKK varlığına müsaade edilmemesi gerekiyor. Kuzey Irak'ın ayrı bir durumu daha var. O da Irak'ın içindeki Bölgesel Kürt Yönetimi ve başındaki Barzani'nin eylül ayında bağımsızlık referandumu yapacağını açıklamış olması. Bunu kabul etmediğimizi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından da kabul edilmeyeceği çok net bir şekilde açıklandı. Oradaki Türkmen kardeşlerimizin de bu konuyla ilgili net tavırları var. Bu olduğu zaman o bölge kan gölüne döner. Dolayısıyla bu, bölgede yaşayan hiç kimsenin, hiçbir etnik grubun ya da mezhebi grubun işine gelmez. Sadece batılı güçlerin, emperyalistlerin ve siyonist İsrail'in işine gelir. Onun için bundan herkesin uzak durması gerekir."

Genel Başkanımız Mustafa Destici, terörün tüm unsurlarına karşı topyekün bir mücadele verildiğini, bu mücadeleden duydukları memnuniyeti ve sonuna kadar desteklediklerini belirterek, şunları söyledi: "Sadece yurt içinde değil, yurt dışında da hain ve katil PKK terör örgütü, onun uzantısı olan PYD ve YPG unsurlarına karşı da devletimiz, ülkemiz ciddi bir mücadele veriyor. Hem Suriye'nin kuzeyinde PYD ve YPG'nin yapılanmasına müsaade etmemek, oradaki yapısını sonlandırmak adına Amerika Birleşik Devletleri'nin tüm desteğine karşı, Türkiye ciddi bir mücadele veriyor. Fırat Kalkanı Harekatı'nın bir benzeri ya da devamının gelmesini biz destekliyoruz ve doğru buluyoruz ve gelmesi gerektiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Çünkü Suriye'nin kuzeyinde asla bir PYD, YPG varlığına hele ki orada kalıcı hale gelecek bir varlığına müsaade edilmemelidir. Bu direkt Türkiye'nin geleceğini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bekasını, milletinin birliğini etkiler."

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZİYARETİ..

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i de ziyaret eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Farklı kulvarlarda da koşsak hedefimiz aynı" dedi.

Bazı programlara katılmak üzere Kayseri'ye gelen Genel Başkanımız Mustafa Destici, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i de ziyaret ederek bir süre görüştü. Ziyarete BBP Genel Merkez ve İl Teşkilatı yöneticileri de katıldı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Kayseri ziyareti ile ilgili bilgi verdi. Kendisini Kayserili hissettiğini belirten Destici, Kayseri'de kısa süre görev yaptığını ve Kayseri'nin ekmeğini yiyip suyunu içtiğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, konu vatan ve millet olunca bir araya gelmenin önemini vurgulayarak, "Taşıdığımız rozetler farklı olsa da bu vatan için her zaman bir araya gelen insanlarız. Farklı kulvarlarda da koşsak hedefimiz aynı. Kayseri'de iyi bir uyum kültürü var. Konu, Kayseri, vatan millet olunca ortak paydada buluşuyoruz. İnşallah, bundan sonra da birlik beraberliğimiz devam eder" diye konuştu.

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ