Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-08-22 14:29:21

“SİZ BU GÜNE KADAR HER GÜN TÜRKİYE'NİN İÇİŞLERİNE KARIŞIYORDUNUZ”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Avrupa ve Batı’nın bu güne kadar hep Türkiye’nin içişlerine karıştığını söyledi.

  Merkez Karar Yürütme Kurulu  (MKYK) Toplantısı öncesi basın toplantısı düzenleyen Genel Başkanımız Mustafa Destici ülke ve dünya gündemini değerlendirdi.
  Türkiye’nin Avrupa Birliği ülkeleri ve Batı ile gerilen ilişkilerini değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Özellikle Türkiye içerisindeki bazı siyasi partilerin ve grupların burada Batı’yı suçlamak ya da Batı’yı itham etmek yerine kendi devletimizi, ya da kendi hükümetimizi itham ediyor olmasını gerçekten anlamakta zorluk çekiyoruz. Bu ilişkiler neden gerildi? Yani Türkiye mi başlattı ilişkilerinin gerilme noktasını? Bu ilişkilerin gerilme noktasını batı başlattı. Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasından sonra Merkel ya da Alman Bakanlar diyor ki “Türkiye iç işlerimize karışmasın diyor.” Siz bugüne kadar her gün Türkiye'nin içişlerine karışıyorsunuz.” Dedi.
 En son yapılan referandum da Avrupa’nın tavrını değerlendiren Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Referandumdaki tavrınız neydi? Bu tavır Türkiye’nin içişlerine karışmak değimliydi? Resmen taraf olup ‘Hayır’ çıkması için Almanya başta olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinin her türlü desteğini verdiğini bilmiyor muyuz? Buralara kadar gelip çalışmalara katıldıklarını biliyoruz. 
Almanya’da ya da Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yapılacak siyasi çalışmalara izin verilmediğini bilmiyor muyuz? Bütün bunları biliyoruz. İlişkiler niye geriliyor. İlişkilerin niye gerildiğine bakmadan bazı kesimler direk Türkiye'yi ve Türkiye'yi yöneten kadroları itham ediyorlar. Tamam burada hatamız varsa, eksiğimiz varsa biz bunları burada konuşuruz. İçeride tartışırız. Ama bunu söyleyenlerin dönüp de Almanya'nın kucak açtığı 10 binin üzerinde PKK’lı terörist var. DHKP_C’ciler, Fetöcüleri bu sayıya eklemiyoruz. Bütün bunları eklediğinizde belki bir 10 bin sayısıyla da karşı karşıya kalacağız. Türkiye bunların kendisine haklı olarak iadesini istiyor. Almanya'da terör eylemi gerçekleştiren bir terör örgütü olsa ve bunlardan bir tanesi Türkiye’ye kaçsa
Türkiye barındırabilir mi? Ya da böyle bir durumla karşı karşıya kalırsak batının, Avrupa'nın Türkiye'ye karşı tavrı ne olur?
” diye konuştu.
  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Türkiye'deki siyasi partilerimize, diğer sivil toplum kuruluşu örgütlerimize, bütün bu işlerle uğraşan aklı başında olan fikir adamlarına ve yazarlara seslenmek istiyorum. Avrupa Türkiye ilişkilerini değerlendirirken, Türkiye'mizin iktidarın hükümetlerinin ne yaptığını biz burada konuşalım. Kendimiz eleştirilerimiz varsa bunları da dillendirelim. Ama gidip bunları Avrupa ülkelerini destekler vaziyette yapmayalım. Ya da Avrupa’nın tavrına bakalım. Biz bu hükümetten ya da önceki hükümetten, bu iktidardan ya da önceki iktidarlardan hep şunu talep etmedik mi? Avrupa’ya karşı omurgalı ve dik kararlı duruş. Tamam, ilişkilerinizi kesmeyelim ama mütekabiliyet esaslarını çalıştıralım diye istemedik mi? Şu anda iktidar ya da hükümet bu tavrı sergiliyor. Avrupa on binlerce teröristi beslerken Türkiye bunu görmezden mi gelmesi gerekir? Ya da Avrupa'da Almanya başta olmak üzere orada çalışan işçi kardeşlerimiz sırf tercihlerinden siyasi tercihlerinden dolayı birtakım baskılar ile karşı karşıya kalırken, çocuklarına kadar sorgulanırken Türkiye buna karşı bir tepki vermeyecek mi? Batının Türkiye'nin içişlerine müdahale etmesini asla ve kata kabul etmediğimizi en yüksek sesle haykırmak zorundayız.” Şeklinde konuştu. 
  “Batı, Avrupa ya da uluslararası güçler bugüne kadar hiçbir ülkenin devletin ya da milletin derdine çare olmamıştır.” Diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Tam tersine bakın müdahale ettikleri ülkeler ne hale düşmüşlerdir. Bakın Afganistan'a, Mısır'a, Libya’ya, Irak’a. Bakın ne hale düştüklerini çok açık ve net bir şekilde görürsünüz.  Onun için biz kendi meselelerimizi kendimiz çözeriz. Batının, Avrupa'nın ya da diğer Emperyalist Küresel Güçlerin Türkiye'nin iç işlerine karışmasına asla ve kata müsaade etmeyiz. Bütün siyasetçilere de çağrımız; Türkiye'yi Avrupa'ya ya da Batı’ya şikâyet etmekten vazgeçin.
Halka gidelim, halk neyi tercih ediyorsa hepimiz de ona saygı göstermek ve rıza göstermek zorunda olduğumuzu bilelim.

Terör’ün sadece içeride olmadığını ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Özellikle PKK'nın PYD YPG kolu Suriye'de Amerika Birleşik Devletleri'nin de açıktan her türlü silah başta olmak üzere desteğiyle oraya adeta yerleşmeye başlamış durumda. Ben biliyorsunuz bundan birkaç ay önce özellikle 5 kantonda ABD gözetiminde, ABD kontrolünde, ABD'nin desteği ile 50 bin civarında PKK'nın, PYD’nin silahlı güç haline getirildiğini ve bunların tabii DAEŞ’e ve IŞİD'e karşı kullanılacak diye kamuoyuna, uluslararası kamuoyuna sunulduğunu, ama daha sonra bu güçlerin kendiliğinden yok olmayacağına göre bunlar dolayısıyla da ora da işleri bittikten sonra Türkiye'ye karşı PKK olduğu için bunların aslı terör mücadelesine devam edeceklerini ifade ettim. Bize şu anda gelen rakamlar artık bu terörist gruplarının sayısının elli binleri de aştığını bunun yüz binlere doğru gittiğini bir kere daha buradan ifade etmek istiyorum. Yani bana göre duracak zaman yok arkadaşlar. Türkiye buna ülkemiz, devletimiz acilen dur demesi lazım ve müdahale etmesi lazım. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri'nin tavrı açık ve net ortada.  Nereden kopacaksa kopsun, ama bizim buna mutlaka ama mutlaka dur dememiz gerekiyor. Çünkü PKK'nın birinci hedefinin, ana hedefinin Türkiye olduğunu, PKK'nın Türkiye'ye karşı kurulmuş, Türkiye'yi bölmek parçalamak bu büyük Türk milletini ayrıştırmak için kurulmuş bir terör örgütü olduğunu biz biliyoruz. Ve PYD, YPG de bunun uzantısı ve ta kendisi olduğuna göre a Türkiye tedbirini bugünden almak zorundadır her geçen gün ülkemizin, milletimizin ve coğrafyamızın aleyhine işlemektedir.” Dedi.
  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Amerika Birleşik Devletleri'nin ya da Rusya'nın ya da başka uluslararası güçlerin Emperyalist çıkarlarından başka bölgenin insanı ile ilgili olumlu bir düşünceleri yoktur. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu ister orada yaşayanlar, Arap, Kürt, Türkmen ya da farklı mezhebi anlayışlar olsun Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya için fark etmiyor. Onların hepsi kendi Emperyalist Küresel hedeflerini gerçekleştirmek için kimi kullanmak istiyorlarsa onu kullanırlar ve işleri bittikten sonra da savurup atıyorlar. ABD bugün de PKK’yı kullanıyor. Bin Tır’ın üzerinde açıktan ABD’nin PKK’ya, PYD’ ye silah yardımı yaptığını biliyoruz. Bu silahlar nerede teslim ediyorsa hemen imha edilmelidir. Bu silahların kullanılmasına müsaade edilmemelidir. Çünkü biz şunu biliyoruz ki hem terörist, hem silah bakımından içerideki PKK ile dışarıdaki PKK sürekli alışveriş içerisindeler. Birbirlerine destek oluyorlar.” Diye konuştu. 
  Fırat Kalkan'ın devamı ya da Fırat kalkanı benzer harekâtların mutlaka ama mutlaka yapılması gerektiğini vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Suriye'nin kuzeyindeki PYD YPG yapılanmasının sonlandırılması lazım. Buna Türkiye'nin fırsat ve aman vermemesi lazım.” İfadelerini kullandı. 
  Genel Başkanımız Mustafa Destici: “Irak’ın kuzeyinde de farklı olmakla birlikte aslında özünde benzer gelişmeler var. Orada da biliyorsunuz kaynayan bir kazan. Şu anda Telafer'i Irak Merkezi hükümeti birtakım uluslararası güçler ile birlikte de DEAŞ’tan kurtarma operasyonu başlatmış durumda. Ama tabii hadise'nin tam ortasında olan kim var? Telafer bir Türkmen şehri olduğu için Türkmen kardeşlerimiz var. Tabii Türkiye burada hassasiyetlerini çok açık ve net bir şekilde bildirdi. Ama bizim talebimiz ya da önerilerimiz şuydu. Mutlaka bu harekâta Türkiye fiili olarak asker göndermese bir gözlemci sıfatıyla katılmalı ve oradaki Türkmen kardeşlerimizin özellikle zarar görmemesi ya da en az zararla bu operasyonların tamamlanması gerekiyor. Çünkü biz bunu Musul'da yaşadık. Yüzlerce Türkmen IŞİD'in elinden kaçarken yakalanıp kurşuna dizildi. Aynı olayın yaşanmasını istemiyoruz.” 
Hükümet ile Memur Sendikaları arasında devam eden Toplu Sözleşme konusuna da değinen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “İlk turda memur sendikalarının teklif, hükümetin buna karşı yaptığı talebi bizde Büyük Birlik Partisi olarak yakından inceliyoruz. Bir kere hükümetin yaptığı teklifin kabul edilebilir, hatta konuşulabilir bile olmaktan çok uzak olduğunu bir kere de burada ifade etmek istiyorum. Ülkede şu anda yüzde onun üzerinde enflasyon olduğunu hepimiz biliyoruz. Yani bir kere hükümet memura yüzde 10 enflasyonu bir kere kafadan verecek. Yüzde onu verdikten sonra eğer bir zamdan bahsediyorsak bunun üstüne de bir şeyler vermesi gerekir. Bu da birinci yıl için yüzde 8+7, 2019 yılı için de 8+7 verilmesi gerekir dedik. 
Bunun yerine getirilmesi lazım. Bunun altında Türkiye bütçesinin biz kalkacağına inanıyoruz.
” Dedi.
  Hükümetin 2015 yılında emeklilere vermiş olduğu bayram ikramiyesi sözünün olduğunu hatırlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “2015 seçimleri öncesine gidersek bütün siyasi partiler, emeklilere dini bayramlarda bir maaş bayram ikramiyesi verileceği konusunda taahhütte bulundular. Bunun yerine getirilmesi lazım. Hatta biz bunun ilerisini söyledik. Devletten maaş alan herkesin bu ikramiyeden yararlanması gerektiğini emeklilerimiz başta olmak üzere devlette çalışanlara verilen bu sözün tutulmasını bekliyoruz.

 

 

 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ