Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-08-28 13:41:17

".. BUGÜN DE AYNI BİRLİĞE İHTİYACIMIZ VAR"

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ; "BÜYÜK TÜRK DEVLET GELENEĞİNDE ÖNCE NEFSİMİZ BİR NİZAM HALİNE SOKULMUŞSA, ÇEVREMİZ BİR NİZAM HALİNE SOKULMUŞSA DAHA SONRA DA BÜTÜN DÜNYAYA NİZAM VERİLMİŞ VE ALLAH'IN İSMİNİ YERYÜZÜNE YAYMAK GAYESİYLE BÜTÜN KITALAR FETHEDİLMİŞSE... BUGÜN DE AYNI BİRLİĞE İHTİYACIMIZ VAR" DEDİ.

Genel Başkanımız Destici, 24. Geleneksel Ertuğrulgazi Şurası ve Yörük Etkinlikleri'nde yaptığı konuşmada, ülkemiz ve etrafındaki gelişmelerin 'Ülkemizi yeni bir dönemeçle karşı karşıya' olduğunu gösterdiğini söyledi. 
"Atalarımızın, dedelerimizin bundan yüzyıllarca önce yaptığı sulh ve selamet imparatorluğunu, cihan devletini kurdukları o akla, adalate, ahlaka bugün herzamankinden daha gazla ihtiyacımız var" diyen Genel Başkanımız, şöyle devam etti: 
"Tarihten almamız gereken dersler var. Bizim tarihimiz önümüzü açacak geniş ufuklar sağlayacak büyük olaylara, büyük insanlara sahip. Bütün bunları kendimize rehber edinmeliyiz. Büyük Türk devlet geleneğinde önce nefsimiz bir nizam haline sokulmuşsa, çevremiz bir nizam haline sokulmuşsa daha sonra da bütün dünyaya nizam verilmiş ve Allah'ın ismini yeryüzüne yaymak gayesiyle bütün kıtalar fethedilmişse bugün de aynı birliğe ihtiyacımız var. Bugün toplumumuzdaki zenginlik olarak gördüğümüz farklılıklarımız, ebrunun desenleri sanki bir ayrılığın sebepleriymiş gibi sunulmaya çalışılıyor. 
Ama herkes şunu aklına koysun ki bu topraklarda bugün de dün olduğu gibi yine Osmangazilerin, Ertuğrulgazilerin, Orhangazilerin, Murat Hüdavendigarların, Yıldırım Beyazıt Hanların, Fatih Sultan Mehmet Hanların, Yavuz Sultan Selim Hanların, Abdülhamit Hanların torunları vardır.
Bunlar burada olduğu sürece herkes aklını başına alsın, herkes şunu duysun ki bizler canımızı veririz, kanımızı veririz, malımızı veririz ama ne milletimizi böldürürüz ne de bu vatanın bir karış toprağını kimseye veririz. Herkes politikasını buna göre belirlesin. Herkes attığı adımı buna göre belirlesin. Bu millet herşeyin farkındadır. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim etsin diyorum.
"FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ