Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-08-28 15:49:52

“PARTİMİZE KATILIMLAR GÜN GEÇTİKÇE ÇOĞALIYOR”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir teşkilatına 300 kişi katıldı. Katılanların rozetlerini Genel Başkan Mustafa Destici yaptı.

Parti binasında düzenlenen yeni üyelere rozet takma töreni için Eskişehir’e gelen Destici temsili 15 kişiye rozetlerini takarak hoş geldiniz dedi.

BBP Eskişehir İl Başkanı Hamdi Salim Uzunoğlu, partisine katılımların çoğaldığını ifade ederek, “Arkadaşlarımız mahalle mahalle dolaşıp halkın sorunlarını dinliyorlar. Bunun üzerine partimize ilgi artıyor ve katılımlar çoğalıyor. Maddi imkânlarımız yok ama samimiyetimizle ilgi görüyor” diyerek ilçe başkan ve yöneticilerine teşekkür etti.


Genel Başkanımız Mustafa Destici, kadınlar olmadan partinin projelerinin yapılamayacağını ve başarının elde edilemeyeceğini söyledi.

Eskişehir’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Gün geçtikçe Eskişehir'de partimize olan ilgi ve yoğun katılım sürecinden memnunum. İl, ilçe başkanlarımıza yönetici arkadaşlarımıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Partimize yeni katılan yeni üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Hanımların, kadınlarımızın partimize ilgi göstermeden çok memnunum” dedi.
Kadınların ve gençlerin önemine vurgu yapan Destici şunları söyledi: “Çünkü kadınlarımız olmadan başarılı olmamız, başarılara ulaşmamız mümkün değil. Kadınları güçlü bir şekilde partimizde görmek istiyoruz.  Kadınlarımızın da gençlerimizin de problemleri de var. Bunları en çok gündeme getiren parti biziz. Kadınlarımıza yönelik projelerimizi kadınlarımız vasıtasıyla anlatacak ve bu yolla kadınlara ulaşmanın daha kolay olduğuna inanıyoruz. Kadın üye sayısını arttıracağız, sorunlarını çözme konusunda onlardan gelecek önerileri dikkate alacağız.”


Destici, “Gençlerimiz var. Gençlerimiz 18 yaş, sadece oy kullanma değil aynı zamanda seçilme yaşı oldu. Eskişehir'de genç nüfus çok yoğun. Eğitim şehri. Gençlerimize önem veren ve gençlik hareketi olan bir partiyiz. Diğer parti genel başkanları bile bana BBP denilince gençler aklımıza geliyor diyorlar. Önce ahlak ve maneviyat diyen eğitim diyen partiyiz.  Eğitimin sorunları var, eğitimin sorununu çözmeden diğer problemleri çözmek de zordur. Gençlere daha çok önem vereceğiz.” diye konuştu.
Memura ve emekliye verilen zammın adaletsiz olduğunu kaydeden Destici, “Eskişehir emeklilerin en fazla olduğu bir şehirdir. Emeklilerin sendikaları var ama toplu sözleşme hakkı yok. Memur sendikalarının, Sendikanın aldığı hakla yetiniyorlar. Açlık sınırının altında maaşla yaşamaya çalışıyorlar. Memur sendikaları ile maaş artışı zammı memurun lehine olmadığı şekilde sonlandı. Memurumuz bunu hak etmiyor. Enflasyonunun yüzde 10 olduğu bankaların en düşük ev kredisinin bile yüzde 12 olduğu bir dönemle böyle bir zam adaletsiz ve gayri vicdanidır. Bunu kabul eden sendika ve konfederasyon memura ihanet etmiştir, memuru yolda bırakmıştır. İnşallah memur bunun hesabını soracaktır.” şeklinde konuştu.


Terörle mücadeleyi desteklediklerini vurgulayan Destici, “Terörle ile ciddi bir mücadele var bunu sonuna kadar destekliyoruz. Suriye’nin kuzeyinde PKK'nın ABD'nin desteği ile kendine bir alan oluşturduğu ve devlet kaideleri oluşturmaya çalıştığını biliyoruz. Buna hiç kimse duyarsız kalamaz, kalanları uyarmak bizim boynumuzun borcudur. Irak'ta Türkmenlerin, Kürtlerin, Arapların birlikte yaşadığı alanda, yeni bir devlet kurma hayali boşa çıkarılmalıdır. Bu bölgede yüzyıllardır Kürt, Türkmen Araplar kardeşçe yaşıyor burada Irak'ın toprak bütünlüğü korunmak zorundadır. Doğrusu bu konuda taviz vermemektir.” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP)  Eskişehir il Başkanlığı Binasında 'BBP'ye Katılım' töreninde bir konuşma yapan Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici; "Burada yüzlerce kişi BBP’ye katılıyor. Büyük Birlik Partisinin yönü ve istikameti 24 sene önce şehit liderimiz ve dava arkadaşlarımızla birlikte milli mutabakat metninde çizilmiştir. Aynı yolda yürümeye devam edilmektedir"

BU TOHUM İNANÇLA, AZİMLE SAÇILMIŞ TOHUM
Büyük Birlik Hareketinin 24 yıl önce Milli Mutabakat metni ile yola çıktığını hatırlatan Destici; "Çünkü bu tohum inançla, azimle, fedakarlıkla atılmış ve saçılmış bir tohumdu. Bu yeşeren tohumun kurumaması, daha da büyümesi için Anadolu’nun her tarafında yemyeşil bir hale gelmesi ve ürün vermesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da büyük bir inançla, fedakarlıkla, sabırla çalışmaya devam edeceğiz. Hedefimiz olan milletin muktedir iktidarını gerçekleştirene kadar da yolumuzdan asla dönmeyeceğiz" dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, konuşmasından BBP Eskişehir İl teşkilatına katılan yeni üyelere ‘hoş geldiniz’ diyerek rozetlerini taktı.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ