Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-09-20 22:58:47

"REFERANDUM FİKRİNDEN VAZGEÇİLMEZSE SINIRLARI KAPATIRIZ, EKONOMİK, SİYASİ, KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİNİ KESERİZ VE ASKERİ MÜDAHALE DAHİL HERŞEYİ MASAYA KOYARIZ VE GEREKİRSE DE YAPARIZ" DENMESİ LAZIM

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) bağımsızlık referandumu kararına ilişkin, "Devletimizin Barzani'ye 'Eğer 25 Eylül'de referandum fikrinden vazgeçilmezse sınırları kapatırız, bütün ekonomik, siyasi, kültürel iş birliğini keseriz ve askeri müdahale dahil her şeyi masaya koyarız ve gerekirse de yaparız.' demesi lazım." ifadesini kullandı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Mersin İl Başkanlığının Mersin Büyükşehir Kongre Merkezi'nde düzenlediği il kongresine katıldı.

  Suriye ve Irak'taki gelişmelerin Türkiye'yi doğrudan ilgilendirdiğini anımsatan Destici, Irak'ın kuzeyinde 25 Eylül'de yapılması planlanan referandumdan mutlaka vazgeçilmesi gerektiğini vurguladı.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Erteleme olmaz, tamamen iptal edilecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın bugünkü açıklamaları hem bizleri hem Türkmeneli'deki kardeşlerimizin gönüllerine su serpti. 22 Eylül'deki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında da beklentileri yükseltti. Açık ve net olarak devletimizin Barzani'ye şunu söylemesi lazım: 'Eğer 25 Eylül'de referandum fikrinden vazgeçilmezse sınırları kapatırız, bütün ekonomik, siyasi, kültürel iş birliğini keseriz ve askeri müdahale dahil her şeyi masaya koyarız ve gerekirse de yaparız.' demesi lazım. Herkese anlayacağı dilden konuşmak lazım. Bunların iyi niyetten anlamadıkları çok açık ve nettir. Türkmeneli'de, Musul'da, Telafer'de yaşayan kardeşlerimizin garantörü Türkiye'dir. Soydaşlık ve dindaşlık bağından dolayı garantörüdür. Türkiye, Türkmenlere yönelik bir fiili durum gerçekleştiğinde 'Anında askeri olarak da müdahale ederiz.' demelidir ve bu müdahaleyi de yapmalıdır."

  Türkiye'nin PKK terör örgütünün hain saldırılarıyla karşı karşıya olduğunu belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, "30 yıldan fazla süredir PKK ile uğraşıyoruz, şehitler veriyoruz. Coğrafyamızın bir bölümünde terör hadiseleri var." dedi.

  PKK ile mücadelede doğru ve yanlış yapılan dönemler bulunduğunu ifade eden Genel Başkanımız Mustafa Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz yapıcı yol gösterici bir muhalefet anlayışının gereği olarak hep doğruların yanında durduk, yanlışları da söyledik. Şu anda PKK ile mücadele çok doğru konseptte yürütülüyor. PKK'nın tüm unsurlarına karşı topyekün bir mücadele var. Hem dağdaki teröristle hem şehirdeki hem belediyelere sızanlara hem siyasi uzantılarına hem sözde sivil toplum örgütleri hem finans kaynaklarına topyekün bir mücadele var. Bu mücadeleyi de sonuna kadar destekliyoruz. İnşallah yılmadan, yorulmadan bu mücadele bir terörist kalmayıncaya kadar devam etmeli, bu kalleş terör örgütünden kurtulunmalıdır. En büyük zararı bölge insanına, bizim Kürt kardeşlerimize verdi. Şu anda ciddi bir mücadele ortaya kondu. Bugün Diyarbakır'da, Hakkari'de, Şırnak'ta, Batman'da, Yüksekova'da, bölgenin her tarafında huzur var. İnşallah bunun daha üst seviyeye çıkması lazım."

  İl Başkanımız Hasan Köse ise, "17 Mart 2017 tarihinde il başkanı olarak yetkilendirildiğimde ilk işim yakın dava arkadaşlarımla istişare etmek oldu. Mersin için nasıl bir program uygularsak başarılı oluruz diye çalışmalar yaptık. Çünkü siyasetin bir ekip işi olduğunu biliyorduk." dedi.

Partimizin Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar'da kongrede yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:

"SAYIN GENEL BAŞKANIM,
PARTİMİZİN ÇOK DEĞERLİ TEFTİŞ KURULU BAŞKANI,
MERKEZ KARAR YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, 
MERSİNİMİZİN,ÇEVRE İLLERİMİZİN KIYMETLİ İL VE İLÇE BAŞKANLARI,
SİYASİ PARTİLERİMİZİN VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZIN ÇOK DEĞERLİ TEMSİLCİLERİ,
KONGREMİZE ŞEREF VEREN  SAYGIDEĞER MİSAFİRLER,
MUHSİN BAŞKANIMIN İFADESİ İLE; 
MİLLETİMİZİN MAKUS TALİHİNİ DEĞİŞTİRME KARARLILIĞI İÇERİSİNDE” 
HER DEFASINDA OLDUĞU GİBİ BU DEFA DA ÇAĞRIMIZA KULAK VEREN, KURULTAYIMIZA GÜÇ  VEREN  ÇOK DEĞERLİ DAVA ARKADAŞLARIM,
ŞEHİT LİDERİMİZ CENNET MEKAN MUHSİN BAŞKANIMIZIN AZİZ EMANETİ,
BÜYÜK BİRLİK HAREKETİNİ, NİZAM-I ALEM DAVASINI, YAŞAYAN VE YAŞATAN CAN KARDEŞLERİM,
İLİYLE, İLÇESİYLE, ALPEREN OCAKLARIYLA, KADIN KOLLARIYLA VE GENÇLİK KOLLARI İLE HAREKETİMİZİN ÇOK DEĞERLİ YÖNETİCİLERİ,
HANIM EFENDİLER, 
BEYEFENDİLER,
KIYMETLİ DELEGELER,
BASINIMIZIN SEÇKİN TEMSİLCİLERİ VE 
GÜVENLİĞİMİZİN TEMİNATI EMNİYET MENSUPLARIMIZ,
HEPİNİZİ SAYGIYLA, SEVGİYLE VE 
HÜRMETLE SELAMLIYOR,,
 MERSİN İL KONGREMİZE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM.
DİVANI YÖNETMEK ÜZERE BİZLERİ ÖNEREN ÖNERİYİ OYLAMAK SURETİYLE DE   GÖREVLENDİREN MERSİN İL DELEGELERİNE ŞAHSIM VE DİVAN ÜYESİ ARKADAŞLARIM ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM.
ADAMLIĞINA VARİS KILINDIĞIMIZ,
DAVASINI DAVAMIZ BİLİP YOLUNA REVAN  OLDUĞUMUZ;
ŞEHİDİ ŞÜHEDA MUHSİN BAŞKANIMIZI BİR KERE DAHA RAHMETLE VE MİNNETLE ANIYORUM.
EVET SINIR ÖTESİNDE SORUNLAR YAŞANIYOR,
DİYORDU Kİ MUHSİN BAŞKAN;
MİLLETİMİZİN İÇİNDEN GEÇTİĞİ BU KRİTİK SÜREÇTE TÜRK MİLLETİNE UMUT VERECEK ,  
VARLIĞINI MİLLETİNİN DEĞERLERİNE TESLİM ETMİŞ, GEREKTİĞİNDE MİLLETİ İÇİN KURBAN OLMAYI GÖZE ALMIŞ BİR NESİL OLARAK, BİR KUŞAK OLARAK İŞTE  BURADAYIZ ,   BURADAYIZ ,BİZ VARIZ , BİZ VARSAK MİLLETTE VARDIR.
MİLLETTİMİZ ADINA HARİTALAR ÇİZENLER ,
EJDADIN BİZE EMANET ETTİĞİ BU 
TOPRAKLARDA ÜZERİNDE  YENİ SINIRLAR HAYAL EDENLER,
YENİ SEVR BELGELERİNİ  BİZE  DAYATACAKLARINI DÜŞÜNENLER
SİZ HAYALLERİNİZLE YAŞAYIN,
SİZE HAYALLERİNİZİ BİLE ZİNDAN EDERİZ,
KAN DÖKMEYİ SEVEN BİR MİLLET DEĞİLİZ AMA SÖZ KONUSU VATAN İSE DÜNYANIN ŞAH DAMARINI KESERİZ,
YİNE DİYORDU Kİ;
HEPİMİZ AYNI KİLİMİN DESENLERİYİZ,
FARKLILIKLARIMIZ KAVGA ARACI OLMASIN,ZİRA FARKLILIKLARIMIZ ZENGİNLİKLERİMİZDİR DEMEK SURETİYLE DE SON İKİ YÜZ YIL İÇERİSİNDE KURULABİLECEK EN DOĞRU CÜMLEYİ KURUYOR, BU YAKLAŞIMI İLE DEĞİL ANADOLUNUN , BELKİDE İNSANLIĞIN BUHRANINA İLAÇ OLACAK EN DOĞRU ÇÖZÜM ÖNERİSİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYORDU.
 EVET BİZDE DİYORUZKİ SEN RAHAT UYU MUHSİN BAŞKANIM,
ÇÜNKÜ 
Büyük Birlik Hareketinin tertemiz kadroları ve Alperenleri olarak dün olduğu gibi bu günde Milletimizin ihtiyaç duyduğu KARDEŞLİK iklimini yaşamaya ve yaşatmaya sonu kadar hazır olduğumuzu , ve bu noktada üzerimize düşen her göreve aday olduğumuzu Yüce Milletimize bir kere daha ilan ediyoruz ELHAMDULİLLAH.
 
Yıllardır görüyor ve inanıyoruz ki bu davadaki mesuliyet şuuru parti mensuplarını Kürdüyle, Türkmeniyle, Alevisi ile Sünnisi ile "Millet Davasının Hamisi" haline getirmiş ve bundan sonrada getirmeye devam edecektir ALLAHIN İZNİ İLE.."

Konuşmaların ardından partimize yeni katılanlara rozetleri Genel Başkanımız Mustafa Destici tarafından takıldı.

Yapılan seçimler sonucu Hasan Köse Mersin İl Başkanımız oldu.

------------------------------------------

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici, genel merkez yöneticilerimizin, ilçe başkanlarının,dava arkadaşlarımızın ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun, siyasi parti temsilcilerinin de iştirakiyle 17 eylül 2017 pazar günü gerçekleştirdiğimiz il kongremiz neticesinde yeni yönetim kurulu şöyle oluşmuştur;

İl Başkanı HASAN KÖSE

1-CEM ÖZKAN 
2-VELİ ÇİRKİN
3-AHMET GÜRBÜZ
4-ZEKERİYA NURANOĞLU
5-CANAN TAN 
6-ALPAY YALMAN
7-MEHMET ALİ CİVELEK
8-MUSTAFA TIRAŞ
9-RAMAZAN YEŞİLKAYA
10-RAHİME UYMAZ
11-MEHMET YAŞAR GÜLERCE
12-HAKAN TALTİNAR
13-ERCAN BİROL
14-OSMAN ADALAR
15-FATİH RIDVAN ÇERMİ
16-HAYRİ KARAKUŞ
17-SERBAY TOK
18-TAHSİN DALKIRAN
19-UMUT ŞENOĞLU
20-AHMET BACAKSIZ
21-TURHAN ÇİDEM
22-MİHARLİ POLAT
23-EBUBEKİR ORHAN
24-MÜKREMİN ENİS TURAÇ

BBP MERSİN İL BŞK. YRD.

Zekeriya NURANOĞLU

1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ