Büyük Birlik Partisi

GENEL BAŞKAN GÜNDEMİ

2017-09-22 15:07:39

“IRAK VE SURİYE TEZKERESİNİN KABUL EDİLMESİNE DESTEK VERİYORUZ”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülecek olan ‘Sınır ötesi tezkeresine’ kabul edilmesine destek verdiklerini söyledi.

Elbeyliler Derneği Gaziantep ve Beğdili Oğuz Boyları Federasyonu başkanı ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul eden Genel Başkanımız Mustafa Destici Sınır ötesi tezkeresi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Genel Başkanımız Destici, “Öncelikle Barzani’nin Kuzey Irak’ta 25 Eylül tarihinde yapmayı planladığı korsan bağımsızlık referandumunu ret ettiğimizi, asla müsaade edilmemesi gerektiğini ve bundan vazgeçmezse gereğinin yapılmasını ifade etmiştik” dedi.
  ABD’nin gizli, Siyonist İsrail’in ise açıktan desteğini alan Barzani’nin pervasızca açıklamalar yaptığını ifade eden Genel Başkanımız, “Barzani referandum kararından vazgeçmeyeceğini ifade etmektedir. Irak’ta özel statüye sahip olan Türkmen bölgelerinde bu korsan referandum sınırları içine alınması hem bölgedeki Türkmenlere hem de Türkiye’ye açık bir meydan okumaktır.” diye konuştu.
Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici, “Daha önce yaptığımız açıklamalarda T.B.M.M ve Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) 25 Eylül’den önce toplanarak bu hususlar ile ilgili kararlar almasını ve bunu tüm dünya ile paylaşmasını istemiştik. Bugün MGK’nun, 23 Eylül Cumartesi günü de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin olağanüstü toplantıya çağrılması çok yerinde ve doğru bir adımdır. Öncelikle MGK’nın bugün alacağı tavsiye kararları çok önemlidir. Türkiye Barzani’ye açıkça bu referandum kararından vazgeçmezse sınırların kapatılacağını, kendi alanlarına hapis edileceğini, siyasi, ekonomi ve kültürel ilişkilerin askıya alınacağını bildirmelidir. Hele ki Kerkük’ün ve diğer Türkmen Bölgelerinin bizim kırmızıçizgimiz olduğunu, buralarda referandum yapılmaya kalkarsa hem uluslararası anlaşmalardan doğan hakların kullanılacağını, hem de askeri müdahalenin seçenekler arasında olduğunu bildirmelidir.” 
Genel Başkanımız Destici açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu bağlamda 23 Eylül Cumartesi günü Hükümet tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi olağanüstü toplantıya çağrılarak hem hudut güvenliğimizin sağlanması hem de sınır ötesi operasyonların yapılmasına imkân verecek olan tezkere oylamasını destekliyor, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığından, milli birliğimizden, Suriye ve Iraktaki Türkmenlerin varlığının korunmasından ve terörle mücadeleden yana olan bütün milletvekillerini bu tezkereye EVET demeye çağırıyoruz..”   
 FOTO GALERİ


1

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ