Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2018-01-25 11:46:12

"DEVLETİMİZ ALLAH'IN İZNİYLE KAZANACAK"

Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Nevin Zeytineli, "Türk Devleti Afrin'den Allah'ın izniyle zaferle ayrılacak" dedi.

Devletimiz Afrin’de Zafer Kazanacak

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK üyesi Nevin Zeytineli, TSK’nın Afrin’e yönelik harekatına tam destek olduklarını bildirdi ve Türk Devletinin Afrin’den zaferle ayrılacağını savundu.
Yazılı açıklamasında, TSK’nin Afrin müdahalesini doğru bulduklarını belirten BBP MKYK üyesi eski Hatay il Başkanı Nevin Zeytineli, şunları söyledi:
“Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı, o bölgede yıllardır konuşlanan terör yuvalarının bitirilmesi noktasında ve küresel emperyalist sisteme karşı milli, meşru müdafaa hareketidir. Afrin harekâtına destek vermek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olan her kişinin görevidir.
Suriye’nin kuzeyinde, uzun süredir, PKK’nın uzantısı YPG ve PYD’nin, CENTCOM (ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı) yani ABD’nin desteğiyle bir terör devleti kurmaya çalıştığını biliyoruz. Türkiye, ABD’ye, ülkemizin güneyinde kurulmaya çalışılan terör devletine izin vermeyeceğini ve bu duruma müsaade etmeyeceğini uzun zamandır söylemekteydi. Fakat buna rağmen, ABD, YPG’ye destek olmaya devam etti. Hâl böyle olunca da, Afrin Operasyonu ülkemizin bekası için kaçınılmaz oldu. Zeytin Dalı Operasyonu’nun devletimiz, milletimiz, coğrafyamız ve Suriye için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Suriye’de iç karışıklık ve kargaşa başladığı ilk günden günümüze, Suriye’den alınacak her karış toprağın ABD ve İsrail in hizmetinde olacağını söylemiştik ve maalesef yanılmadık. Hükümetimizin ve devletimizin ABD’ye karşı her tutum ve kararında ‘ama’sız yanındayız. Devletimiz, Afrin’de zafer kazanacaktır. Dünyanın en tecrübeli, muhteşem maziye sahip büyük Türk Ordusu bu operasyondan da başarıyla çıkacaktır. Bu azim ve kararlılığa sahiptir.
Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, ailelerine ve Türk Milletine sabırlar diliyorum. Bölünmeyeceğiz, bir olacağız, iri olacağız, birlikte Türkiye olacağızFOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ