Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-09-02 16:08:41

YELİS BAŞKANLIĞINDAKİ HEYET, DİĞER PARTİLERLE BAYRAMLAŞTI

Büyük Birlik Partisi 'Kurban Bayramı' dolayısıyla siyasi partilere 'Bayramlaşma' heyeti gönderdi. Genel Başkan Yardımcımız başkanlığındaki heyet bayramın 2. günü AKP,CHP,MHP,SP,DSP ve DP'nin genel merkezlerinde bayramlaşmaya katıldı.

Bayramlaşma programı, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yeliz, MKYK üyeleri Ahmet Namık Akdoğan, Cihan Ökden ve Ali Kolbaşı'nın ziyaretiyle başladı.

Siyasi parti genel merkezlerinde ki bayramlaşma törenine katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis ziyaretlerde İslam dünyasının bayramını kutladı.

Yelis'in gündeminde Arakan'daki menfur olaylar, Uyum Yasaları ve Terörle Mücadele vardı.

Arakan'da ortaya çıkan fotoğrafın "insanlığın yüz karası" olduğunu belirten Yelis, "Kendilerini sevgi tomurcuğu olarak ilan edenler her ne kadar bir dinin mensubu olmadığını söyleseler de dünyada din kategorisinde dördüncü sırada olanlar Myanmar'da iş kendilerine geldiği zaman zulmün, adaletsizliğin ve ahlaksızlığın her türlüsünü yapabilmekteler. Biz onun için öncelikle oradaki kardeşlerimize Cenabı Allah'ın yardımcı olmasını diliyoruz." diye kaydetti.
BBP Genel Başkan Yardımcısı Yelis Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de düzenlemeyi planladığı bağımsızlık referanduma ilişkin de "Müslüman kardeşlerimizin, soydaşlarımızın kanı akıtılıyor. Barzani de bunlara çanak tutacak yola girmiş durumda. İnşallah bu yanlış kararında bir an önce vazgeçer." dedi.
Yelis, Myanmar'da yaşanan insanlık dramına değinerek, "Bugün Myanmar'da ortaya çıkan fotoğraf insanlığın yüz karası bir fotoğraftır. Kendilerini sevgi tomurcuğu olarak ilan edenler her ne kadar bir dinin mensubu olmadığını söyleseler de dünyada din kategorisinde 4. sırada olanlar Myanmar'da iş kendilerine geldiği zaman zulmün adaletsizliğin her türlüsünü yapabilmekteler" diye konuştu.
 

GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ