Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-09-04 17:00:49

"24 YILLIK HAREKETE SÖZ SÖYLEMEK İÇİN 24 FIRIN EKMEK YEMEK LAZIM"

BBP’li Yanar’dan MHP’ye sert tepki Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın Meral Akşener için partilerinden istifa edenlerle ilgili, 'BBP'nin durumu’ benzetmesine, “Erkan Akçay’ın bu 24 yıllık markalaşmış harekete konuşabilmesi için tam 24 fırın ekmek yemesi lazım” cümleleri ile tepki gösterdi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Elbistan İlçe Teşkilatı’nda kurban bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. BBP Elbistan İlçe Başkanı Hıdır Gezer’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizeye; BBP Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, MKYK Üyesi İbrahim Alagöz, çevre ilçelerin başkanları ve partililer katıldı.

Partililer arasındaki bayramlaşmanın ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan isim, BBP Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar oldu.

Arakanlı Müslümanların maruz kaldığı soykırımı hatırlatarak sözlerine başlayan Yanar, “Arakan’da bir vahşet tablosu ile karşı karşıyayız. Bu trajedinin verdiği üzüntüyle birlikte buruk bir bayram geçiriyoruz. Nerede insanlık, nerede İslam ülkeleri ve nerede Müslümanlık diyoruz. Tüm Müslümanların harekete geçmesi ve ortak bir refleks ortaya koyması gibi bir zorunluluk var. Orada canı yanan Müslüman’ın acısını hissetmediğimiz müddetçe bir gün bizim de canımızı acıtacak hale gelebilir. Türkiye için de benzer bir durum var. 40 yıldır, Türkiye ne zaman başını kaldırsa ya terör belası ile maniple edilmek isteniyor, ya da darbe girişimleri yapılmak suretiyle, ya da farklı bir takım oyunlar ve kurgularla maniple edilerek, önü kesilmek isteniyor. Bu yaşananlarla birlikte artık insanlığın, Müslümanlığın aklını başına getirmesi, tüm Müslümanlığı bu vahşetler karşısında ortak bir dil geliştirmeye zorlamalıdır” dedi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay’a da sarf ettiği cümlelerle ilgili olarak, ‘Ülkücülük Meclis’te temsil edilmekle olmaz’ cevabını verdi.

Yanar, şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz günlerde talihsiz bir açıklama ile karşı karşıya kaldık. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Grup Başkan Vekili Erkan Akçay’ın bir konuşmasında, ‘Ülkücülük MHP’de yapılır’ diyor. Bu konuşmayı da son günlerde partilerinden kopmuş, ya da kopartılmış başka bir siyasi parti kurma hazırlığı içerisinde olan insanlara ithafen yapmış olduğu bir konuşma. ‘MHP ile hukuki bağı kalmamışların aynı anda ülkücülüğü, milliyetçiliği nasıl bir şekilde terk ettiklerini ibretlik bir şekilde görüyoruz’ diyor ve ‘MHP’den daha önce ayrılanların çeşitli partiler kurduklarını biliyoruz’ diyor. ‘BBP’nin durumunu da biliyorsunuz’ diyor. ‘Bunların durumu da onlardan daha beter olacak’ diyor. MHP’den ayrılanların durumu bizlerden daha beter olacakmış. Çok talihsiz bir ifadeyi grup başkan vekili tarafından duymuş olmak çok ciddi ve ağır bir talihsizliktir.”

MHP’li Akçay’ın BBP hakkında konuşabilmesi için 24 fırın ekmek yemesi gerektiğini savunan BBP Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, “Ülkücülük, Meclis’te temsil edilmekle olmaz. Bir partinin, ambleminin mihmandarlığını yapmakla da olmaz. Ülkücülük, inanç demektir, edep demektir, nezaket demektir, ahlak demektir. Ülkücülük, ülkenin bütünlüğü ile bir tehdit söz konusu olduğunda canını ortaya koyabilecek kadar cesaret ve vakurla bir duruş sergileyebilmektir. Ülkücülük, rahmetli Muhsin Başkan’ın tabiriyle ‘Peygamber Efendimize yaklaşmak’ demektir. O’nun baktığı noktadan hayata bakmak demektir. Sayın Erkan Akçay’a soruyoruz; Bütün bu ölçüler içerisinde kendisi acaba ülkücülüğün neresinde? Kendisi ülkücü müdür; yoksa değil midir? Ben merak ediyorum.

Büyük Birlik Partisi, tam 24 yıldır Türk siyasetinde mevcudiyetini ilkeli, ahlaklı ve inançlı duruşuyla tescillemiş bir siyasi harekettir. Bu 24 yıl boyunca hiçbir kaygıya, korkuya kapılmaksızın, hiçbir ikbal hesabının içerisine girmeksizin milletinin birliği ve beraberliği, kardeşliği noktasında her türü fedakârlığı ortaya koyan bu yönüyle markalaşan siyasi hareketin adıdır BBP. BBP, Türk-İslam medeniyetinin yeniden ihyası ve inşası için mevcudiyetini anlamlandıran bir siyasi hareketin adıdır. Erkan Akçay’ın bu 24 yıllık markalaşmış harekete konuşabilmesi için tam 24 fırın ekmek yemesi lazım. Ben, kendisini özür dilemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ