Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-09-22 15:55:16

ANADOLU MEYDANI (TANDOĞAN) 'NDA DÜZENLENEN MİTİNGTE GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ 'KERKÜK MİTİNGİNDE

Mitingde Türkiye’nin değişik illerinden gelenler yer aldı. 

Mitingde, BBP Genel Başkan Yardımcıları Haşim Yanar, Ahmet Gürhan, MKYK üyesi Ali Keser, Ankara İl Başkanı Mahir Alay, il yönetimi ve ilçe başkanları ile Alperen Ocakları Eğitim Kültür, Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Murat Aslen ve Vakıf yöneticileri yer aldı. 

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mitingde konuşan Yörük  Türkmen Birliği  Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Irak’ın tarihi boyunca en çok mezalim gören toplulukların Irak Türkleri olduğunu ifade etti .

Barzani aleyhine sloganların da olduğu mitingde, kalabalık zaman zaman tekbir getirilen mitingde BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan'da Türkmeneli TV'ye verdiği röportajda 
 "Buradan sesleniyorum. Bağdat, Bağdat duy sesimizi. Bu, Türkler’in ayak sesleridir. Biz Irak’ta örf ve adetlerimizi koruyacağız" dedi. 


Gürhan; "Daha önce yaptığımız açıklamalarda T.B.M.M ve Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) 25 Eylül’den önce toplanarak bu hususlar ile ilgili kararlar almasını ve bunu tüm dünya ile paylaşmasını istemiştik. Bugün MGK’nun, 23 Eylül Cumartesi günü de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin olağanüstü toplantıya çağrılması çok yerinde ve doğru bir adımdır. Öncelikle MGK’nın bugün alacağı tavsiye kararları çok önemlidir. Türkiye Barzani’ye açıkça bu referandum kararından vazgeçmezse sınırların kapatılacağını, kendi alanlarına hapis edileceğini, siyasi, ekonomi ve kültürel ilişkilerin askıya alınacağını bildirmelidir. Hele ki Kerkük’ün ve diğer Türkmen Bölgelerinin bizim kırmızıçizgimiz olduğunu, buralarda referandum yapılmaya kalkarsa hem uluslararası anlaşmalardan doğan hakların kullanılacağını, hem de askeri müdahalenin seçenekler arasında olduğunu bildirmelidir.” 

Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bu bağlamda 23 Eylül Cumartesi günü Hükümet tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi olağanüstü toplantıya çağrılarak hem hudut güvenliğimizin sağlanması hem de sınır ötesi operasyonların yapılmasına imkân verecek olan tezkere oylamasını destekliyor, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığından, milli birliğimizden, Suriye ve Iraktaki Türkmenlerin varlığının korunmasından ve terörle mücadeleden yana olan bütün milletvekillerini bu tezkereye EVET demeye çağırıyoruz.."   FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ