Büyük Birlik Partisi

GENEL MERKEZ GÜNDEMİ

2017-09-22 16:15:53

İSTANBUL İL KONGRESİNE DOĞRU..

Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Yelis MKYK üyelerimiz Muhittin Açıcı, Hayrettin Çınar, İstanbul İ Başkan Yardımcıları Ercan Çetin ve  Müjdat Durak'la birlikte (Sultanbeyli ilçe teşkilat binamızda "1 Ekim 2017" tarihinde yapılacak olan) İstanbul il kongresi çalışmaları için, ilçe yöneticileri ile bir araya geldi.

Büyük Birlik Partimizin Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis buradaki konuşmasında; "ARTIK ZİNCİRLERİ KIRMAK İÇİN BİR ARAYA GELME ZAMANI"dedi.
Sayın Yelis'in konşumsanın tam metni şu şekilde:
"KURULUŞUMUZDAN BU GÜNE, MİLLETİMİZ; AYNI KULVARDA  SiYASET YAPTIĞIMIZ PARTİLERİN HEPSİNİ İKTİDAR'DA DENEDİ. 
DENENMEMİŞ, TEK PARTİ; BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ,  TEK ÇÖZÜM; "NİZAM-I ALEM" ÜLKÜ'SÜ.

ÇAĞRIMIZ; BÜYÜK BİRLİK PARTİSİNDE, BİR BÜYÜK BULUŞMAYA’DIR.
Rahmetli Muhsin Başkanımız;  Büyük Birlik Partisinin kuruluşunda; "Milli Mutabakat" metni ile tüm hak dava mensuplarına birlik çağrısında bulunmuş, Emperyalist, sömürgeci "yeni dünya düzeni" karşısında yeniden "Nizam-ı Alem" ülküsü demişti. 
Yeni Dünya Düzeni" denilen, emperyalizm karşısında, Ahlak, Adalet ve Erdem'i önceleyen "Nizam-ı Alem" Projesine duyulan ihtiyaç, günümüzde daha da belirgin hale gelmiştir.
FİKRİ, PROGRAMI, KADROSU DA HAZIR PARTİ, BÜYÜK BİRLİK PARTİSİDİR.
Kurulduğu günden bu yana, Büyük Birlik Partisinde siyaset yapmış ve yapmakta olan kişilerden; Ülkemizi yönetecek birden fazla kadro çıkar. Yeter ki "demogoji" ve "ego" tuzağına düşmeden birlikte hareket edelim.
Rahmetli Başkanımızla hem hal olmuş, aynı "ülkü'yü paylaşmış, aynı "hak davayı" savunmuş kadroları da katarsak bırakın kadro sıkıntısını, kadro yoğunlaşması yaşarız. 

Kaldıki bizim fikriyatımız;  bu ülkenin ortalama fikri, kadrolarımız da prototipidir.
Ayrıca;Ehliyet ve Liyakat sahibi tüm insanımızın, kadromuz olabileceği "Sağduyu" hareketiyiz".
Büyük Birlik Partisi her anlamda, adres ve buluşma noktasıdır. 
Çağrımız; Büyük Birlik Partisinde bir büyük buluşmaya, birlikte siyaset yapmaya ve "Nizam-ı Alem" Ülküsü'nü hayata geçirmek için bir büyük birlikteliğedir.
ZAMANI GELMİŞ BİR FİKRİN KARŞISINDA, HİÇ BİR GÜÇ DURAMAZ.
Bugün zamanı gelmiş fikriyat, "Nizam-ı Alem"  Ülküsüdür. Bu ülkü' nün adresi de Büyük Birlik Partisi'dir. 
Program kurultayı yaparak, programını güncelleyen ve siyasi partiler içerisinde en güncel programa sahip parti Büyük Birlik Partisidir. Bugün geldiğimiz noktada, Ülkemizde ve Dünyada alternatif MERKEZ fikriyat, "Nizam-ı Alem" Ülküsü, MERKEZ harekette, Büyük Birlik Hareketidir.

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİNİN VİZYONU; "Milliyetçi, maneviyatçı, demokrat, vatansever, tam bağımsız güçlü bir Türkiye” Ülküsüdür.
Türk Milletine hizmet gayesiyle başladığımız uzun koşuda, her anı büyük çile ve meşakkatle geçen çeyrek asırlık bir partiyiz.Heyecanımızı ve mücadele şevkimizi ilk günkü kadar taze tutarken yolculuğumuz esnasında edindiğimiz deneyimlerle, sağlam adımlarla geleceğe yürüme azmindeyiz.
Siyasetteki çağrımızın esası; milletçe üzerine titrediğimiz inanç, değer ve ilkelerin kılavuzluğunda, ülkemizin layık olduğu “Büyük ve Öncü Türkiye’nin inşası için, insanımızı gönül seferberliğine davettir.
Dünya üzerinde, tarih, inanç ve kültürün miras bıraktığı köprüleri, modern enstrümanlarla güçlendirecek ve “Evrensel adalet ilkeleri” ile müşterek insanî değerlere yaslanan, bir “Medeniyet hamlesi” başlatmak kararlılığındayız.
Büyük Birlik Partisi sadece bir karşı duruş, yada bir tepki hareketi değil, kendi felsefesi, fikri, ideolojik sistematiği olan özgün bir medeniyet projesinin adıdır.
ÇAĞRIMIZ; BÜYÜK BİRLİK PARTİSİNDE, “BİR BÜYÜK BULUŞMAYA” DIR.
Bugünün Türkiye’sinde insanların yeni bir heyecana, iddiaya ve yeni bir hikayeye ihtiyacı var. 
Mevcut iktidarı, "iktidar tokluğu", muhalefeti ise "iktidar açlığı" yormuştur. Siyaset bir ülke için söyleyecek sözü, anlatacak hikayesi, uygulamaya koyacak bir projesi olanların işidir. 
Bizlerin eski hatıralarımız, yeni umutlarımız var. Düne nazar ederek, bugünü tahlil edip, yarınlara yönelik ülkemize ve tüm insanlığa tekliflerimiz var. Milliyetçilikle bezenmiş, muhafazakarlıkla desteklenmiş, demokrasi ile taçlanmış ve hukukla hemhal olmuş ideal bir siyaset olarak; “Nizam-ı Alem"  Ülkü'sünü ortaya çıkarmak ve tüm insanlığa ümit olması için uğraşmak en büyük hayalimiz ve iddiamızdır.
ÜLKEMİZ İNSANININ YARINLARA UMUTLA BAKABİLMESİ İÇİN, SİYASİ HEDEFLERİMİZ;
*ERDEMLİ DEVLET
*FAZİLETLİ TOPLUM
*HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ
*ÖZGÜRLÜK, EŞİTLİK VE İNSAN HAKLARI
*DEMOKRATİK BİR SİYASET
*EVRENSEL DEĞERLERE SAHİP ÇIKMAK’TIR.
SİYASİ HEDEFLERİMİZİ HAYATA GEÇİRMEK İÇİN, UYGULAMA HEDEFLERİMİZ;
*VERİMLİ BİR EKONOMİ
*HAKÇA PAYLAŞIM
*EĞİTİMDE REFORM
*FİKİR, KÜLTÜR VE SANAT’A DESTEK
*YENİ BİR ŞEHİRLEŞME VE ÇEVRE ANLAYIŞI.
*HÜR MEDYA VE İLETİŞİM
*AKILCI ULUSLARARASI İLİŞKİLER.
*BARIŞÇI SİYASİ ATMOSFER.
*YENİ BİR ANAYASA YAPMAK
*TÜRKİYENİN İHTİYACI; “BİZ OLMAK” ÜLKÜSÜ'NÜ HAYATA GEÇİRMEKTİR.

"Biz” olmak; Ayrı, ayrı değil, yan yana değil iç içe, hep beraber bir arada yaşamayı hedefleyen, her türlü ayrımcılıktan uzak, yeni bir “BİZ” tahayyülüdür.
"Biz” olmak; Etnik kökeni ve inanç mensubiyeti ne olursa olsun, Alevi’siyle, Sünni’siyle, Laz’ıyla, Kürt’üyle, Türkmen’iyle; ortak hedef ve ideallere kilitlenmek, insanca ve eşit bireyler olarak yaşamaktır.
"Biz” olmak; Komşusu aç yatarken, kendisi tok uyuyamamaktır.
"Biz” olmak; Nerelisin sorusuna Türkiyeliyim, kimsin sorusuna Türk’üm demektir.
Hepinizİ saygı, sevgi ve muhabbetlerimle selamlarım.
TÜRKİYE EL ELE  BÜYÜK BİRLİĞE"
 FOTO GALERİ


GENEL MERKEZ
HABER BÜLTENİ