GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
BBP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI 9. OLAĞAN İL KONGRESİ YAPILDI
BBP İstanbul İl Başkanlığı 9. Olağan Kongresi Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Teşkilat Başkanımız Sayın Hasan Hüseyin Bozok'un başkanlığında oluşan divan kurulunda MKYK üyemiz Fikret Daş, YİK Üyemiz Ahmet Türk ve Ankara il başkanımız İmdat Dinçarslan görev aldı. Divanın teşekkülünden sonra saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasıyla kongre programı başladı. Sırasıyla il başkanımız Ekrem Dörtbudak, Genel Sekreterimiz Metin Gündoğdu ve Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici bir konuşma yaptı.

http://bbp.org.tr/images/haber/2012/karma/1326370873_1.jpg

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile yola çıktılarında yolun uzun, yorucu ve çileli olduğunu bildiklerini söyledi.

BBP'nin Türkiye'nin, hatta Türk-İslam coğrafyasının temel harcı olduğunu belirten  genel başkanımız , ''BBP'nin bir örneğini Türk siyasetinde kimse bize gösteremez. 19 yıllık bir süreçte hazine yardımı almadan, hiç bir zinde güce dayanmadan ve bu seçim sonuçlarına rağmen 19 yıl ayakta duran bir parti göstermeniz mümkün değil'' dedi.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, bugün Türkiye'de açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşayan 60 milyonun sömürüldüğünü ifade etti.  ''Bu her zaman böyleydi. Çünkü sistem böyle kurulmuştu... Yeni anayasa 28 yıldır konuşuluyor. Cuntanın 3 yılda yaptığını , 28 yıldır siviller yapamadı. Öte yandan bu dönemde Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları dışında iktidar olmayan kimse kalmadı. Bugün anayasa değişikliği yıllardır zaman zaman olduğu gibi yine gündeme geldi…  Ama başta siyasi iktidar olmak üzere meclis içindeki partilerin gündeminde anaysa değişikliği ile alakalı ciddi bir dert yok… Herkes su akar yolunu bulur havasında… Çünkü gerçekten sivil ve demokratik bir anayasa yapılsa buna paralel sağlıklı ve demokratik bir seçim kanunu ve siyasi partiler yasası yapılsa bunların hiç birinin konumu bugünkü gibi olmaz. Bunların hepsi konumlarını kaybedeceğini biliyor.

Anayasanın değiştirilmesi sürecinde yol haritasının düzgün çizilmediğini belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici şöyle devam etti: Anayasa geniş katılımlı bir heyet tarafından yani meclis dâhili ve harici partilerden birer temsilci, üniversite ve akredite edilecek STK’lardan istenecek birer temsilciden oluşan geçici bir komisyon tarafından taslak metin hazırlamak suretiyle çalıştırılmalıydı. Geçici bu “komisyon” ya da “şûra” sadece bu işle mükellef olmalıydı. Süre olarak da 1 ya da 1,5 sene verilmeliydi. Çoğunluğun kararıyla ortaya çıkan taslak metin, meclis onayı ile referanduma sunulmalıydı.

Bugün gelinen aşamada Meclis’te temsil edilen siyasi partiler arasında bir Uzlaşma Komisyonu kuruldu. Kurulan Anayasa Uzlaşma Komisyonu ciddi beklentiler oluşturduysa da ciddi endişeler ve imkânsızlıkların sıralandığı bir dizi soru işaretlerini de kafalarda doğurdu. Hele komisyonda nasıl oy birliği şartının işleyeceği ile alakalı ciddi endişelerimiz var. Bugün komisyon üyesi dört partinin oybirliği sağlayamayacağı pek çok sorun ortada iken “oybirliği” şartı, o komisyondan bir metin çıkarılamayacağı endişelerimizi arttırıyor.

Ayrıca komisyondan bir siyasi partinin çekilmesiyle komisyon çalışmaları sona erer gibi bir karar alınması kamuoyunda yeni anayasa yapımı sürecinde Meclis’ten bir sonuç çıkmayacağı kanaatini güçlendirmektedir.'' diye konuştu.

http://bbp.org.tr/images/haber/2012/karma/1326370873_2.jpg

Alperen Ocaklarını da yeniden yapılandıracaklarını ifade eden genel başkanımız, ''Muhsin Yazıcıoğlu Düşünce Akademisi'ni kuracağız. Önce Türkiye'de bütün üniversitelerdeki, Türk coğrafyalarındaki arkadaşlarımızı ve eli kalem tutan düşünce insanlarını bir araya getireceğiz'' dedi. Bu akademinin 3 birimi olacağını ve ilk biriminin politika, ikinci biriminin parti, üçüncü biriminin de Alperen Ocakları üzerine çalışacağını ifade eden genel başkanımız, ''Biz bunlarla birlikte sistemli bir şekilde kurumsallaşmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

Kongrede söz alan Genel Sekreterimiz sayın Metin Gündoğdu, konuşmasında “Üzerindeki taşıdığımız yük ve sorumluluk çok ağır. Ülkemizin müreffeh geleceği için yaptığımız siyaseti ebedi siyasi liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun usul ve üslubuyla yapmamız gerekiyor. Aydınlık akıllarla ve açık kalplerle çıktığımız bu çileli hizmet yolunda ancak birlik olursak ve gerçekten inanırsak başarıya ulaşabiliriz.  Yapılan kongre sonrası seçilen kim olursa olsun kazananın Büyük Birlik Partisi olacaktır. Yeni başlangıçların tazelik ve dinamizm getireceğine inanıyor, birlik ve beraberlik içinde üstün gayret ve çabalarla İstanbul’da iyi ve güzel işler yapacaklarına inanıyorum” dedi.

 İstanbul İl Başkanı Ekrem Dörtbudak yaptığı konuşmasında, Haksız bir davada ''zirve'' olmaktansa, haklı bir davada ''zerre'' olmayı tercih ederim sözü üzeri çıktığımız bu siyasi yolculukta, halkımız bizleri  maddi anlamda iktidar etmemiştir ancak milletimizin kalplerinde manevi fethi gerçekleştirdiğimizde aşikârdır dedi.

http://bbp.org.tr/images/haber/2012/karma/1326370873_3.jpg

Hareketimizin içinde ve dışında tüm siyasi tarihimiz boyunca yorulduk dememizi bekleyen siyaset baykuşları beklemeyin, yorulmayacağız ve tükenmeyeceğiz çünkü, bizler siyaseti makam ve mevki kaygısıyla yapmıyoruz diyen Ekrem Dörtbudak, Anadolu insanının hak ettiği özgürlük ve refahı sağlamak için çalıştıklarını dile getirdi.

Yeni ve temiz bir sayfanın ilk satırına Besmele ile başladığımız yeni dönemin; teşkilatımızın dirilişine, birleşmesine hizmette yarışmak sebebiyle ortaya çıkan kırgınlıkların giderilmesine, kurumsallaşmaya ve şeffaflığa bir başlangıç olmasını için çalışacaklarını bildiren il başkanımız. kurumsallaşmaya vurgu yaparak, kurumsallaşmasını tamamlayamamış bir yapının geleceğe hitap etmesi imkansızdır dedi. Göreve geldikleri ilk günden itibaren teşkilatımızın kurumsallaşması adına çalışmalara başlayacaklarını bildirdi. Bunun yanı sıra parti içi eğitim ve üye bilgi güncellemeleri ve bilgi bankası çalışmalarının devam ettiğini bildiren il başkanımız Ekrem Dörtbudak, kongrede oy kullanacak olan delegasyona hitabında; Hareketin en zor gününde herkesin umudunu kestiği ve geride durmayı kar saydığı  bir zamanda sağına ve soluna bakmadan gün nefsi bir tarafa itip söz verdiğimiz davaya sahip olma günüdür diyen, kürsülerde hamaset yapmayan, dedikodu ve fitneden uzak, birleştirici ve gönlü açık  harekete ne katabilirim ve nasıl bir adım öteye götürebilirim düşüncesiyle, hiyeyarşik düzen içerisinde ancak kalpleri temizlersek ve el ele gönül gönüle bir birliktelik kurarsak başarıya doğru bir adım atmış oluruz diyen kadroların yönetime tabi oldukları söyledi.

http://bbp.org.tr/images/haber/2012/karma/1326370873_4.jpg

Ededi siyasi liderimiz merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun usul ve üslubuyla siyaset yapabilmek ve çıkılan yola hizmet etmek amacıyla var olduklarını bildirdi. Bizleri diğer siyasi hareketlerden ayıran yönümüzün siyaseti makam, mevki veya maddi gelir kapısı olarak görmeyip halka hizmeti hakka hizmettir sözünü bir hamaset vurgusu olarak değil, kalplerimizde hissettiğimiz bir yaşam sırrı olarak bilmemizdir. Bizlerin yegane gayesi hizmettir, sözü üzeri kurulmuş bir birlikteliktir Büyük Birlik Partisi teşkilatı. Bu hareketin girilen seçimlerde istenilen başarıyı elde etmese bile sonrasında tekrar toparlanıp bir birlerine kenetlenmesinin altında yatan duygu nefis öncelikli olarak burada var olmayışımızdandır diyen, il başkanımız sayın Ekrem Dörtbudak kongre sonucunun partimize ve milletimize hayırlı olmasını diledi. 

http://bbp.org.tr/images/haber/2012/karma/1326370873_5.jpg

Yapılan konuşmaların sonrasında oylamaya geçildi. Oylama sonucu yüksek seçim kurulu yetkililerince 198 oyla seçilen listenin açıklanmasıyla, kongre son buldu

 

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “AKPM’DE TÜRKİYE ALEYHİNE OY KULLANAN MİLLETVEKİLLERİ VATAN HAİNİDİR”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ANAMUHALEFET PARTİSİNE ÇAĞRIM. MAHKEME KAPILARINDA MİLLETİN KARARINA DİRENMEKTEN VAZGEÇİN”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ VE ÜST DÜZEY YETKİLİLERİMİZ 'ŞEHİT CENAZESİNDE'...
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİ'DEN 'KUTLU DOĞUM HAFTASI' MESAJI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “EVET, ZAFERİNE KİMSE GÖLGE DÜŞÜRMEMELİDİR”
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.