GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
DESTİCİ: ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELERİN YETKİLERİ DEĞİL, GÖREV ALANLARI DARALTILMALI
GENEL BAŞKAN MUSTAFA DESTİCİ, CUNTACILARIN YARGILANDIĞI BİR DÖNEMDE ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELERE YÖNELİK BİR DÜZENLEME YAPILMASININ DEMOKRASİ VE MİLLİ İRADEYE VURULMUŞ BİR HANÇER OLDUĞUNU SÖYLEDİ. DESTİCİ, ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELERİN YETKİLERİ DEĞİL, GÖREV ALANLARININ DARALTILMASI GEREKTİĞİNİ İFADE ETTİ.

Destici: Özel yetkili mahkemelerin yetkileri değil, görev alanları daraltılmalı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, cuntacıların yargılandığı bir dönemde özel yetkili mahkemelere yönelik bir düzenleme yapılmasının demokrasi ve milli iradeye vurulmuş bir hançer olduğunu söyledi. Destici, özel yetkili mahkemelerin yetkileri değil, görev alanlarının daraltılması gerektiğini ifade etti.

 

Ankara'da düzenlenen BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) ve il başkanları toplantısı öncesi gündeme ilişkin konuşan Başkan Destici, helikopter kazasında gelinen son noktayı değerlendirdi, bundan sonraki yol haritasını belirleyeceklerini ifade etti.

 

Türkiye'nin asıl gündemi konuşmak yerine suni gündemleri konuşmakla veya hiç konuşmadan milletin kamplaştırılmasını gerçekten anlamakta güçlük çektiklerini vurgulayan Destici, terör, işsizlik, yoksulluk başta olmak üzere, ahlaki ve manevi çöküntü, üretimsizlik, her türlü problemle yoksullukla boğuşan bir ülkenin sanki hiç gündem maddesi yokmuş gibi ciddi problemler üretmesinin, hem de ülkeyi yöneten iktidar ve muhalefet tarafından yapılıyor olmasının gerçekten içler acısı olduğunu vurguladı.

 

Terör sorunu çözülmeden hiçbir sorunun çözülemeyeceğine dikkat çeken Destici, birinci gündem maddesinin terörü yenmek olduğunu ifade etti. Daha önce hazırladıkları teröre ilişkin raporları siyasi partiler ile devlet kurumlarıyla paylaştıklarını hatırlatan Destici, "Eğer bu millet, bizler istersek bu terör belasından en geç bir yıl içinde kurtuluruz. Siyasi partiler, sivil ve askeri bürokrasi, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek ortak bir irade ve ortak bir proje oluşturacak. En yüksek kararlılıkla birlikte içinde bu projeyi uygulayacak." dedi. 

 

GÖREV YETKİLERİ DEĞİL GÖREV ALANLARI DARALTILSIN

Ortak aklın ve ülke menfaatinin her konunun önünde gelmesi gerektiğine dikkat çekti Destici, tutuklu milletvekillerini öne sürerek terör gündeminin arka plana itilmesini yanlış bulduklarının altını çizdi. CHP'nin terör konusundaki girişimini olumlu bir adım olarak gördüklerini dile getiren Destici, bütün siyasi partilerin kapılarını açıp görüşmelerini ve ortak bir akıl oluşturulmasını istediklerini vurguladı. Bunu zaten ilk kez kendilerinin başlattığını anlatan Destici, CMK 250 ile yetkili mahkemelere yönelik düzenlemeye başından beri karşı olduklarını söyledi.

 

Cuntacıların yargılandığı bir dönemde böyle bir düzenleme yapılmasının demokrasi ve milli iradeye vurulmuş bir hançer olduğunu dile getiren Destici, Ergenekon, Balyoz davaları başta olmak üzere Hrant Dink cinayeti, Zirve cinayeti, Turgut Özal'ın şüpheli ölümü gibi çok önemli konuları etkileyeceğinin altını çizdi. Destici, şöyle devam etti: "Özel yetkili mahkemelerin mutlaka devam etmesi lazım. Bunların yetkilerini sınırlandırmak ne kadar yanlışsa, görev alanlarının bu kadar geniş olması da yanlıştır. Yapılması gereken görev alanlarını genişletmek yerine daraltılması lazım. Özel yetkili mahkemelerin yetkileri değil, görev alanlarının daraltılması gerekiyor. Toplumu derinden etkileyen, geniş çaplı, ülkenin kaderini, gidişatını, siyasi yapısını etkileyen konulara bakması lazım."

Ayasofya'nın cami olması gerektiğini vurgulayan Destici, değişik teklifleri kabul etmediklerini ifade etti. Ayasofya'nın mutlaka 5 vakit namaz kılınacak sürekli bir cami haline dönüştürülmesini istediklerini belirten Destici, bu konuda talep ve çalışma yapacaklarını kaydetti. Destici, "Ayasofya'yı camiden müzeye çevirenler, Fatih Sultan Mehmet'in lanetiyle karşı karşıya ise bugün iktidarı elinde bulundurup Ayasofya'yı camiye çevirmeyenler de aynı lanetle karşı karşıyadırlar." ifadesini kullandı. 

 

Memurların ekonomik sorunlarına da değinen Destici, ekonomideki gidişatı eleştirdi.Oynat

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “AKPM’DE TÜRKİYE ALEYHİNE OY KULLANAN MİLLETVEKİLLERİ VATAN HAİNİDİR”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ANAMUHALEFET PARTİSİNE ÇAĞRIM. MAHKEME KAPILARINDA MİLLETİN KARARINA DİRENMEKTEN VAZGEÇİN”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ VE ÜST DÜZEY YETKİLİLERİMİZ 'ŞEHİT CENAZESİNDE'...
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİ'DEN 'KUTLU DOĞUM HAFTASI' MESAJI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “EVET, ZAFERİNE KİMSE GÖLGE DÜŞÜRMEMELİDİR”
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.