2015 Genel seçimleri İçin Kampa Giriyoruz..    -     GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ'NİN 'SEÇİM BARAJININ KALDIRILMASI' KONUSUNDA ANAYASA MAHKEMESİNE YAPMIŞ OLDUĞU BİREYSEL BAŞVURU METNİ    -     “SEÇİM BARAJI” KONUSUNDA ADALET BAKANLIĞI GÖRÜŞLERİNE KARŞI SUNDUĞUMUZ BEYANLAR     -     PARTİLERE 'HAZİNE YARDIMI' YAPILMASI KONUSUNDA ANAYASA MAHKEMESİNE YAPILAN BAŞVURUMUZ    -     “HAZİNE YARDIMI” HAKKINDA ADALET BAKANLIĞI GÖRÜŞLERİNE KARŞI SUNDUĞUMUZ BEYANLAR    -     ALPEREN OCAKLARI EĞİTİM, KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKIF BİNASI İÇİN, ŞİMDİ YARDIM ZAMANI..    -     UMRE'YE GİDİYORUZ...    -     BBP'NİN YENİ ANAYASA HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
 
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
E-BBP SİSTEMİNE GİRİŞ YAP
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
DESTİCİ: ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELERİN YETKİLERİ DEĞİL, GÖREV ALANLARI DARALTILMALI
GENEL BAŞKAN MUSTAFA DESTİCİ, CUNTACILARIN YARGILANDIĞI BİR DÖNEMDE ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELERE YÖNELİK BİR DÜZENLEME YAPILMASININ DEMOKRASİ VE MİLLİ İRADEYE VURULMUŞ BİR HANÇER OLDUĞUNU SÖYLEDİ. DESTİCİ, ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELERİN YETKİLERİ DEĞİL, GÖREV ALANLARININ DARALTILMASI GEREKTİĞİNİ İFADE ETTİ.

Destici: Özel yetkili mahkemelerin yetkileri değil, görev alanları daraltılmalı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, cuntacıların yargılandığı bir dönemde özel yetkili mahkemelere yönelik bir düzenleme yapılmasının demokrasi ve milli iradeye vurulmuş bir hançer olduğunu söyledi. Destici, özel yetkili mahkemelerin yetkileri değil, görev alanlarının daraltılması gerektiğini ifade etti.

 

Ankara'da düzenlenen BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) ve il başkanları toplantısı öncesi gündeme ilişkin konuşan Başkan Destici, helikopter kazasında gelinen son noktayı değerlendirdi, bundan sonraki yol haritasını belirleyeceklerini ifade etti.

 

Türkiye'nin asıl gündemi konuşmak yerine suni gündemleri konuşmakla veya hiç konuşmadan milletin kamplaştırılmasını gerçekten anlamakta güçlük çektiklerini vurgulayan Destici, terör, işsizlik, yoksulluk başta olmak üzere, ahlaki ve manevi çöküntü, üretimsizlik, her türlü problemle yoksullukla boğuşan bir ülkenin sanki hiç gündem maddesi yokmuş gibi ciddi problemler üretmesinin, hem de ülkeyi yöneten iktidar ve muhalefet tarafından yapılıyor olmasının gerçekten içler acısı olduğunu vurguladı.

 

Terör sorunu çözülmeden hiçbir sorunun çözülemeyeceğine dikkat çeken Destici, birinci gündem maddesinin terörü yenmek olduğunu ifade etti. Daha önce hazırladıkları teröre ilişkin raporları siyasi partiler ile devlet kurumlarıyla paylaştıklarını hatırlatan Destici, "Eğer bu millet, bizler istersek bu terör belasından en geç bir yıl içinde kurtuluruz. Siyasi partiler, sivil ve askeri bürokrasi, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek ortak bir irade ve ortak bir proje oluşturacak. En yüksek kararlılıkla birlikte içinde bu projeyi uygulayacak." dedi. 

 

GÖREV YETKİLERİ DEĞİL GÖREV ALANLARI DARALTILSIN

Ortak aklın ve ülke menfaatinin her konunun önünde gelmesi gerektiğine dikkat çekti Destici, tutuklu milletvekillerini öne sürerek terör gündeminin arka plana itilmesini yanlış bulduklarının altını çizdi. CHP'nin terör konusundaki girişimini olumlu bir adım olarak gördüklerini dile getiren Destici, bütün siyasi partilerin kapılarını açıp görüşmelerini ve ortak bir akıl oluşturulmasını istediklerini vurguladı. Bunu zaten ilk kez kendilerinin başlattığını anlatan Destici, CMK 250 ile yetkili mahkemelere yönelik düzenlemeye başından beri karşı olduklarını söyledi.

 

Cuntacıların yargılandığı bir dönemde böyle bir düzenleme yapılmasının demokrasi ve milli iradeye vurulmuş bir hançer olduğunu dile getiren Destici, Ergenekon, Balyoz davaları başta olmak üzere Hrant Dink cinayeti, Zirve cinayeti, Turgut Özal'ın şüpheli ölümü gibi çok önemli konuları etkileyeceğinin altını çizdi. Destici, şöyle devam etti: "Özel yetkili mahkemelerin mutlaka devam etmesi lazım. Bunların yetkilerini sınırlandırmak ne kadar yanlışsa, görev alanlarının bu kadar geniş olması da yanlıştır. Yapılması gereken görev alanlarını genişletmek yerine daraltılması lazım. Özel yetkili mahkemelerin yetkileri değil, görev alanlarının daraltılması gerekiyor. Toplumu derinden etkileyen, geniş çaplı, ülkenin kaderini, gidişatını, siyasi yapısını etkileyen konulara bakması lazım."

Ayasofya'nın cami olması gerektiğini vurgulayan Destici, değişik teklifleri kabul etmediklerini ifade etti. Ayasofya'nın mutlaka 5 vakit namaz kılınacak sürekli bir cami haline dönüştürülmesini istediklerini belirten Destici, bu konuda talep ve çalışma yapacaklarını kaydetti. Destici, "Ayasofya'yı camiden müzeye çevirenler, Fatih Sultan Mehmet'in lanetiyle karşı karşıya ise bugün iktidarı elinde bulundurup Ayasofya'yı camiye çevirmeyenler de aynı lanetle karşı karşıyadırlar." ifadesini kullandı. 

 

Memurların ekonomik sorunlarına da değinen Destici, ekonomideki gidişatı eleştirdi.Oynat

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN SIKINTILARINI DİLE GETİRDİ.
KOCAELİ İL KONGRESİNDE KONUŞAN GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, 'BİR YIL BBP KADROLARINA İKTİDAR VERİLSİN, ORTADA PKK KALMAZ'
SULTANBEYLİ'DE PARTİMİZİN DÜZENLEDİĞİ PROĞRAMA KATILAN GENELBAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, '13 KERE DE İKTİDAR OLSA DEMOKRATİK BİR ANAYASA YAPAMAZ'
DENİZLİ’DE DÜZENLEDİĞİMİZ ‘ÇÖZÜM SÜRECİ Mİ BÖLÜNME SÜRECİ Mİ’ PANEL ÖNCESİ KONUŞAN GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, ‘SEÇİMLERE KENDİ ADAYIMIZLA KENDİ ADIMIZLA KATILACAĞIZ’
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ EMEKLİLERE YAPILAN ZAMMA TEPKİ GÖSTERDİ.
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN SIKINTILARINI ANLATTI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KOCAELİ İL KONGRESİNE KATILDI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ KAZAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ SULTANBEYLİ Kİ "ÜLKENE SAHİP ÇIK " PROGRAMINA KATILDI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ BUGÜN TV DE TARIK TORUS'UN KONUĞU
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.