BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İlke - Vizyon - Misyon    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
ALPEREN DERGİSİ'NİN; ZAFERLER/FETRET ÖZEL SAYISI YAYIMLANDI
ALPEREN OCAKLARI EĞİTİM,KÜLTÜR,YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VAKFI TARAFINDAN YAYINLANAN 'ALPEREN' DERGİSİNİN ZAFERLER/FETRET KONULU ÖZEL SAYISI YAYINLANDI.

EDİTÖRDEN

Kıymetli okuyucu,

(Ünsal Karabulut)

Bin bir meşakkat ve zahmetlerle elde edilen Fetih, kalelerin ve ülkelerin ötesinde, gönüllerin fethidir. Müteveffa Prof.Dr. Ömer Lütfü Berkan hocanın 'Kolonizatör Türk Dervişleri' adlı eseri, günümüzde, bu konunun anlaşılması için en iyi kılavuzlardandır.

Hadis-i Kudsi'de buyrulduğu gibi; 'Men Arefe Nefsahu Fekat Ya Arefe Rabbehu' incili sözden de anlaşılacağı gibi, İnsanın Rabbini tanıması, içindeki kirleri temizlemesi, ancak O’na kulluk etmesi serapa bir fetihtir. Maddi anlamdaki fetih, ondan sonra gelir. İç temizliğini yapamayanlardan, her türlü kirden ve pastan temizlenemeyenlerden fetihler beklenilmesi düşünülemez.

Ecdadın, 'İnsanlığa İnsanlık Nedir? öğretmek için yollara düştüğü ve sonunda 26 Ağustos 1071'tarihinde Sultan Alparslan Gazi'nin Komutanlığında kapılarını açmaya muvaffak olduğu bu Anadolu toprakları yaklaşık 300 yıldır sancılı ve yeni zaferlere gebe.

Görsel-işitsel ve yazılı basında her gün şehit haberleri ile 'münkesir ve muzdar' olan Müslüman Türk Milleti, bölgesel ve küresel güçlerin tetikçisi 'hain; marksist-leninist ve zerdüşt PKK' denilen 'illet' in 'hoyrat' eylemleri ile karşı karşıya.

Ve yeni zaferler,başarılar, muvaffakiyetler bekleyen bu vadinin 'kadirşinas' insanı bitirilmeyen/bitirilemeyen 'terör'den gına getirmiş durumda.

Dilimiz varmıyor demeye ancak; Fetret halleri yaşıyoruz.

Bizler, teenni ve suhulet içerisinde, kutsallarımıza daha sımsıkı sarılarak, 'aktivitelerimizi' de buna göre temellendiriyoruz.

Bu halin de Rabbe kavuşmak için bir ön hazırlık, fethin temellerinden olduğunun idrakindeyiz.

Yüce Allah:

“İnsanlardan öylesi de vardır ki, Allah’ın rızasını kazanma uğrunda canını ve malını feda eder.” (Bakara 207.) Can ve maldaki temizlik hareketi safha safha dışa taşan maddi fethin başlangıcıdır. Sahabe “Allah, Müminlerden cennete karşılık canlarını ve mallarını satın almıştır.” (Tevbe 111) emrine uyarak infak şuuruyla Mekke’nin Fethine ulaşmıştır.

Bu nedenle 'Alperen' gibi 'mazrufu' derin bir 'Ad'la' çıkarılan bu derginin bu ay ki konusu “Zaferler/Fetret" olarak adlandırılmıştır.

Kapak konusuna binaen yazarlarımız, Esma-i Hüsna’dan birisi olan “Fettah”la yazılarını kaleme almıştır.

“Fettah”: mübalağalı ismi faildir. Fetih işini çok çok yapan anlamındadır. O, hayır kapılarını açan, zorlukları kolaylaştıran, ilimle yollarını aydınlatan, zenginlik ve dünyevi işlerin kaynağı, zulme uğrayanlara yardım eden, sıkıntılarını gideren ve Hak ile batılı birbirinden ayırarak kullarının önünü açan, fethe götürendir.

Yazarlarımızın 'ilham' kaynağı ve kaleme aldığı yazıları da hep bu minval üzere olmuştur.

Bizler, Hz. İbrahim aleyhisselam’ın Allah’ın emrine ittibaını göstermeden ve Hz. İsmail aleyhisselam’ın babasının teklifine razı olmadan koçun gönderilmesi şeklindeki fethe ulaşmanın mümkün olmayacağını görmekteyiz. Allah ve Rasulünün getirdiği beyanlar, ancak bize fethin kapılarını açar. Bu nedenle Hudeybiye’yi anlamadan fethi anlamak mümkün değildir. Hicret olmadan fethe kavuşmak da mümkün değildir. Allah Rasulünün ilmik ilmik gönüldeki kirleri, pasları temizlemesi fethin yolunu açmıştır.

Gönüllerin, beldelerin fethi için Rabbimizden duamız:

Ya Rabb... Ancak sana kulluk ederiz.

Ya Rabb... Bizleri huzur ve itmina içerisinde kıl.

Ya Rabb... Bu dünya fanidir. Bizleri ebedi alem için hazır kıl.

Ya Rabb... Mallarını infak için biriktirenlerden eyle.

Ya Rabb... Ölümü unutanlardan uzak tut.

Ya Rabb... Bizleri kabir için hazırlıklı kıl.

Ya Rabb... Hesap gününün sahibi sensin, Sıratı bizler için âsân eyle, Cehennem azabından koru.

Ya Rabb... Bizleri salih amellerin sahibi eyle. Bir an olsun nefsimizle başbaşa bırakma. Amin.

Selam ve dua ile…


 

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
BBP YİK BAŞKANI HAKKI ÖZNUR: ALDANMADI, ALDATMADI, “GİZLİ AJANDASI” YOKTU, MİLLETİNDEN ÖZÜR DİLEMEYİ GEREKTİRECEK BİR YANLIŞ YAPMADI, HİÇ BİR YANLIŞIN YANINDA OLMADI.
TEŞKİLATLANMADAN SORUMLU YANAR; 'HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİ, KURUM YA DA BLOKLA, REFERANDUM HUSUSUNDA BİR GÖRÜŞME YOKTUR'
GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ SELAHATTİN ŞENLİLER 'BASIN AÇIKLAMASI YAPTI'
GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ HAŞİM YANAR: “HER HANGİ BİR SİYASİ PARTİ, KURUM YA DA BLOKLA, REFERANDUM HUSUSUNDA BİR GÖRÜŞMEMİZ OLMAMIŞTIR”
ADI 'MUHSİN' VE 'ALPEREN' OLANLAR BEYKOZ’DA BULUŞTULAR…
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ HAFTALIK BASIN TOPLANTISINDA KONUŞTU 08 02 2017
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ'NİN TÜZÜK VE PROGRAM KURULTAYINDA YAPTIĞI KONUŞMA
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, BASIN TOPLANTISINDA GÜNDEMİ DEĞERLENİRDİ 25 01 2017
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE GAZETECİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, GENEL MERKEZ BİNASINDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ. 18.01.2017
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.