GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GAZİANTEP'TE KONUŞAN YANAR 'KANDAN BESLENENLER, DEMOKRASİYLE TERBİYE EDİLMEZ'
Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Haşim Yanar, "Teröristlerle birlikte müzakere yapılmaması gerektiğini, kandan beslenenlerin demokrasiyle terbiye edilemeyeceğini bir kere daha anlamış bulunuyoruz." dedi.

Yanar, Gaziantep İl Başkanlığımızda düzenlediği basın toplantısında, son zamanlarda eli kanlı terör örgütlerinin güvenlik güçlerine ve sivillere yönelik saldırılar düzenlediğini anımsattı.


Terör saldırılarının acılarının tazeliğini koruduğunu ifade eden Yanar, şöyle devam etti:
"Yurt içerisinde ve dışında birçok şehit verdik. Suriye'deki terör unsurlarına yönelik düzenlenen askeri operasyonlar çerçevesinde askerlerimiz şehit oldu. En son yılbaşı ve İzmir'de meydana gelen terör saldırlarında şehitlerimiz oldu. Teröristlerle birlikte müzakere yapılmaması gerektiğini, kandan beslenenlerin demokrasiyle terbiye edilemeyeceğini bir kere daha anlamış bulunuyoruz. Terörle, ülkemizin birlik ve beraberliğine devletimizin varlığına kasteden teröristlerle mücadeleyi sonuna kadar desteklediğimizi ifade ediyor, bu hususlarda kararlı çalışmalarından dolayı askerlerimiz ve polislerimiz başta olmak üzere güvenlik güçlerimize ve devlet yöneticilerimize teşekkür ediyoruz."

- "Kontrolsüz tepkiler oluyor"
Yanar, Türkiye'yi ve güvenlik politikasını yönetenlerin sadece cani terör örgütüyle değil, bunlarla bağlantısı olanlara karşı da mücadele etmesi gerektiğini dile getirerek şunları kaydetti:
"Bu teröre karşı tüm güvenlik mekanizmalarını hızlı bir şekilde işletmelerini, ellerindeki tüm imkanlarını terör ve bunların siyasi uzantılarına karşı ivedilikle hayata geçirmelerini bekliyoruz. Bu vesileyle son günlerde yaşanan bu şiddet ve terör eylemleri neticesinde şehit olan güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Kinden, kandan beslenen tüm terör unsurlarını, yüce Allah'a havale diyorum. Bu yaşananlarla birlikte yurt içinde kontrolsüz tepkiler oluyor. Bu tepkilerin kasıtlı çevrelerce giderek kargaşa dönüştürülmek istendiği ortadadır. Bunların yapılması terör olaylarını düzenleyenlere katkı sağlamaktan başka bir yararı bulunmamaktadır. 

Bu oyuna gelinmemesi noktasında tüm milletimizi uyarıyoruz. Şiddet ve terör olayları karşısında BBP ve Alperenler olarak provokasyona müdahil olmayacağımızı, bunlara pirim vermeyeceğimizi, etnik kökeni ne olursa olsun sivil ve mağdur insanlara yönelik saldırılara asla müsaade etmeyeceğimizi bir kere daha hatırlatıyoruz."

Ülke olarak her türlü terör olayından ahlaki yozlaşmaya, tecavüzden kumar alışkanlığına, darbe girişiminden siyasi kutuplaşmalara kadar telafisi zor bir yılı geride bıraktıklarını anlatan Yanar, özellikle terör örgütlerinin son zamanlarda düzenlediği saldırıların ülkenin dört bir yanına yayıldığını ve bu durumun terör ile mücadelede akıl almaz bir belirsizliği meydana getirdiğinin savundu. Terörle mücadelede parti olarak güvenlik güçlerinin yanında olduklarını ifade ederek teşekkür eden Yanar, şöyle konuştu: 

"Başından beri kurgu olduğu belli olan, DEAŞ, PYD gibi terör örgütlerine karşı yürütmüş olduğumuz mücadelede Amerika Birleşik Devletleri (ABD) üzerlerine düşen görevi bir an önce yerine getirmelidir. Özellikle açılan koridor ile birlikte PKK'lı militanlar peşmerge adı altında Suriye'ye intikal ettirilmesi ile başlayan ve bugüne kadar gelen sürece baktığımızda maalesef hükümet siyasi batağın içine girmiş ve milleti de bu siyasi batağın içine sokmuştur. Hükümetin bugünden sonra Türk ordusunu, Suriye batağından kurtarmasına yönelik politikalar geliştirmesini bekliyoruz. Parti olarak terör ve terörün bağlantıları ile mücadele eden güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu ifade ediyor ve mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyoruz."
Yanar, konuşmasının ardından partililerle sohbet etti.

BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HAŞİM YANAR'IN TAM KONUŞMA METNİ

SAYIN BASIN MENSUPLARI DEĞERLİ DAVA ARKADAŞLARIM;
Yeni bir yıla başlarken şöyle geriye dönüp baktığımızda her türlü terör olayından  ahlaki yozlaşmaya, ekonomik belirsizliklerden giderek yaygınlaşan uyuşturucu kullanımlarına, çocuk tecavüzlerinden, kumar alışkanlıklarına, darbe girişiminden toplumsal kutuplaşmalara, iç siyasi kargaşalardan dış politika zafiyetlerine telafisi zor bir seneyi geride bıraktık.

Özellikle son günlerde eli kanlı cani terör örgütünün Güvenlik Güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza yönelik saldırıları yurdun dört bir tarafına yayılmış bu durum terörle mücadelede akıl almaz bir belirsizliği de beraberinde getirmiştir.
 İstanbul’da ki 44 emniyet mensubu ve sivil vatandaşımız ile Kayseri'deki 14 askerimizin şehit edildiği, 56 vatandaşımızın ise yaralandığı terör saldırılarının acıları tazeliğini korurken Suriye’deki terör unsurlarına yönelik gerçekleştirilen askeri operasyonlar çerçevesinde 16 askerimiz daha şehit edilmiştir.
39 insanımızın hayatını kaybettiği 65 insanımızın yaralandığı alçak bir saldırıda Yılbaşı gecesinde yaşanmış, daha dün İzmir’deki bir bombalı saldırı ile de bir adliye çalışanımız ve bir emniyet görevlimiz olmak üzere iki vatandaşımız şehit edilmiştir.

Böylelikle Tüm bu yaşananlara birlikte “Teröristle müzakere edilmemesi gerektiğini”, "Kandan beslenenlerin demokrasi ile terbiye edilemeyeceğini”  bir kere daha anlamış bulunuyoruz.

Terörle ve ülkemizin, milletimizin birliğine, devletimizin varlığına kasteden teröristlerle mücadeleyi sonuna kadar desteklediğimizi ifade ediyor, bu hususlardaki özverili ve kararlı çalışmalarından dolayı Askerlerimiz ve Polislerimiz başta olmak üzere tüm güvenlik güçlerimize ve devlet yetkililerimize teşekkür ediyoruz.

 Ülkemizi ve güvenlik politikalarımızı yönetenlerin sadece cani terör örgütüne değil, bunlarla öyle ya da böyle bağı, bağlantısı bulunan her kesime, hak ettikleri muamele ile mukabele etmeleri gerektiğini düşünüyor,,
Onlardan bu şiddet ve teröre karşı; tüm güvenlik mekanizmaların hızlı bir şekilde işletmelerini, ellerindeki tüm imkanlarını terör ve bunların siyasi uzantılarına karşı ivedilikle hayata geçirmelerini bekliyoruz.

Bu vesile ile son günlerde yaşanan bu şiddet ve terör eylemleri neticesinde şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, yaralı güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyoruz.

 Şehit Cenazelerin oluşturduğu toplumsal infiali siyasi sonuç beklentilerine hasreden, umudunu bir avuç garip Anadolu insanın canına bağlamak suretiyle kinden, kandan beslenen tüm terör unsurlarını Kahhar İsmi Celili ile maruf Yüce Allah'a havale ediyoruz.

Bu yaşananların etkisi ile yurt içinde yaşanması muhtemel kontrolsüz tepkilerin kasıtlı çevrelerce giderek iç kargaşa provalarına dönüştürülmek istendiği ortadadır. Bu şiddet eylemlerinin, cani terör örgütünün yapmak istediklerine katkı sağlamaktan başka bir faydasının olmayacağını görüyor, bu oyuna gelinmemesi hususunda tüm unsurlarıyla milletimizi uyarıyoruz.

 Her türlü dış müdahaleye açık hale gelen, nereye varacağı belli olmayan şiddet ve terör olayları karşısında Büyük Birlik Partililer ve Alperenler olarak hiçbir provokasyona müsaade etmeyeceğimizi, pirim vermeyeceğimizi , etnik kökeni ne olursa olsun sivil ve masum vatandaşlara yönelik saldırılara asla izin vermeyeceğimizi bir kere daha hatırlatmakta yarar görüyoruz.

Geçtiğimiz günlerde bir kere uzatılmış olan Olağanüstü Hal şartlarında bile yüzlerce askerimizi, polisimizi şehit veriyorsak,  OHAL’in terörle mücadele anlamında yeterli verimlilikle kullanılamadığını  gördüğümüzü de  üzülerek ifade etmek istiyoruz.,

Genel Başkanımız Sayın Mustafa DESTİCİ bir açıklamasında “Kandil'deki üst düzey PKK elebaşlarının her birinin bir kantona gönderilerek, geçmişte hiç olmadığı kadar silahla 50 bin kişilik bir terörist grubu yetiştirme hazırlığı içinde olduklarının  söylendiğini duyduğunu ifade ediyor ve ardından, bunlara karşı tedbir almaları hususunda  ilgilileri uyarıyor, hemen arkasından;
Siyasi iktidarın ve Güvenlik Güçlerimizin  terörle mücadeledeki, özellikle de  PKK’ya yönelik operasyonlarındaki bilinen kararlılığına inat,  Sosyal Medya’da ki atraksiyonları ile maarif bir Belediyeciye ait olduğunu bildiğimiz Trol Hesapları üzerinden Sayın Genel Başkanımıza “ vay sen misin  bunları söyleyen dercesine bir hışımla adeta linç girişiminde bulunuluyor.

Hadi bu tepki PKK’lılardan gelse anlarız! Ama Sayın Genel Başkanımızın teröre karşı duruşunun Malum Belediyeciyi rahatsız eden yanı nedir ?  doğrusu bunu anlamakta zorlanıyoruz.

Yılbaşı Gecesi yaşanan terör olayının hemen ardından farklı bir tartışmanın içine itilen Ülkemizde yeni bir kavga hattımı oluşturuluyor?  kültür ve inanç farklılıkları  bir kavga konusu haline mi  getirilmek isteniyor doğrusu  bunu bilemiyoruz,

Ama şunu biliyoruz ki; 
Farklılıklarımızı zenginlik telakki eden bir anlayışla sürdüre geldiğimiz, bin yıla yakın bir süre boyunca da birlikte yaşadığımız ve yaşattığımız, kültür farklılıklarımız üzerinden   bir kavga ve sonun da, bir iç savaşa kurgusu yapan içeride ve dışarıdaki uzantıları ile tüm terör unsurlarına karşı yine en güzel cevabı; 
Kürdü, Türkmeni,  Arabı, Zazası , Alevisi, Sünnisi  ile hülasa her türlü etnik kimliği ve inanç değerleri ile bir arada yaşadığımız, ve bu birlikteliğimizi zenginleştirerek yaşattığımız Yüce Türk Milleti verecektir. Birliğine, beraberliğine ve kardeşliğine  güç katarak verecek ve bu oyuna bir kere daha gelmeyerek verecektir. İnandığımız ve siyasette var olması gerektiği anlayışına yaklaşık yirmi dört (24) yılımızı vakfettiğimiz, Rahmetli Şehit liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’nun aziz hatırası ve ülkemizin “Milli Direnç Merkezi” olarak gördüğümüz Büyük Birlik Hareketinin tertemiz kadroları ve Muhsin Başkanın  Alperenleri olarak dün olduğu gibi bu günde Milletimizin ihtiyaç duyduğu bu kardeşlik iklimini yaşamaya ve yaşatmaya sonu kadar hazır ve bu noktada üzerimize düşen her göreve aday olduğumuzu Yüce Milletimize bir kere daha ilan ediyoruz. 

Yıllardır görüyor ve inanıyoruz ki bu davadaki mesuliyet şuuru parti mensuplarını Kürdüyle, Türkmeniyle, Alevisi ile Sünnisi ile "Millet Davasının Hamisi" haline getirmiş ve bundan sonrada getirmeye devam edecektir. 
Sözlerime son verirken hepinizi bir kere daha selamlıyor, katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum..

http://www.haberler.com/gaziantep-bbp-li-yanar-guvenlik-guclerimizin-9137203-haberi/


DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
YELİS, 'UYUM YASALARI 6 AY İÇERİSİNDE ÇIKARILMAK ZORUNDADIR'
GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
‘YENİ SİSTEMDE YETKİ MİLLETE GEÇECEK'
YANAR, 'BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İKBAL HESABI YAPMADI'
TEŞKİLATLANMADAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YANAR SİVAS'TA, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.