GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
YANAR; ŞANLIURFA TEŞKİLATLARIMIZIN DÜZENLEDİĞİ 'DİRİLİŞ GECESİ'NE KATILDI..
Büyük Birlik Partisi Şanlıurfa il teşkilatı ve Haliliye ilçe başkanlığımızın ortaklaşa düzenlemiş olduğu "Birlikte diriliş" adlı geceye teskilatlardan sorumlu genel başkan yardımcımız Haşim Yanar ve MKYK üyemiz İhsan Kaya katıldı.

Halka açık ücretsiz olan gecede sanatçı Ozan Ünsal konser verdi. 
Şair Nabi Kültür Merkezi'nde akşam saatlerinde başlayan ve gece geç saatlere kadar devam eden Gece'de bir konuşma yapan Haşim Yanar, ülke ve dünya gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. MKYK üyemiz İhsan Kaya ile birlikte sahneye davet edilen ve Partiye yeni katılan gençlere BBP rozetini takarak 'hayırlı olsun' dediler.


Gecede konuşan Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Haşim Yanar şunları söyledi:

"Yeni bir yıla başlarken şöyle geriye dönüp baktığımızda her türlü terör olayından  ahlaki yozlaşmaya, ekonomik belirsizliklerden giderek yaygınlaşan uyuşturucu kullanımlarına, çocuk tecavüzlerinden, kumar alışkanlıklarına, darbe girişiminden toplumsal kutuplaşmalara, iç siyasi kargaşalardan dış politika zafiyetlerine telafisi zor bir seneyi geride bıraktık.

Özellikle son günlerde eli kanlı cani terör örgütünün Güvenlik Güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza yönelik saldırıları yurdun dört bir tarafına yayılmış bu durum terörle mücadelede akıl almaz bir belirsizliği de beraberinde getirmiştir.
İstanbul’da ki 44 emniyet mensubu ve sivil vatandaşımız ile Kayseri'deki 14 askerimizin şehit edildiği, 56 vatandaşımızın ise yaralandığı terör saldırılarının acıları tazeliğini korurken Suriye’deki terör unsurlarına yönelik gerçekleştirilen askeri operasyonlar çerçevesinde 16 askerimiz daha şehit edilmiştir.

39 insanımızın hayatını kaybettiği 65 insanımızın yaralandığı alçak bir saldırıda Yılbaşı gecesinde yaşanmış, daha dün İzmir’deki bir bombalı saldırı ile de bir adliye çalışanımız ve bir emniyet görevlimiz olmak üzere iki vatandaşımız şehit edilmiştir.

Böylelikle Tüm bu yaşananlara birlikte “Teröristle müzakere edilmemesi gerektiğini”, 'Kandan beslenenlerin demokrasi ile terbiye edilemeyeceğini'  bir kere daha anlamış bulunuyoruz.

Terörle ve ülkemizin, milletimizin birliğine, devletimizin varlığına kasteden teröristlerle mücadeleyi sonuna kadar desteklediğimizi ifade ediyor, bu hususlardaki özverili ve kararlı çalışmalarından dolayı Askerlerimiz ve Polislerimiz başta olmak üzere tüm güvenlik güçlerimize ve devlet yetkililerimize teşekkür ediyoruz.

 Ülkemizi ve güvenlik politikalarımızı yönetenlerin sadece cani terör örgütüne değil, bunlarla öyle ya da böyle bağı, bağlantısı bulunan her kesime, hak ettikleri muamele ile mukabele etmeleri gerektiğini düşünüyor,,
Bu vesile ile son günlerde yaşanan bu şiddet ve terör eylemleri neticesinde şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, yaralı güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyoruz.

 Şehit Cenazelerin oluşturduğu toplumsal infiali siyasi sonuç beklentilerine hasreden, umudunu bir avuç garip Anadolu insanın canına bağlamak suretiyle kinden, kandan beslenen tüm terör unsurlarını Kahhar İsmi Celili ile maruf Yüce Allah'a havale ediyoruz.

Her türlü dış müdahaleye açık hale gelen, nereye varacağı belli olmayan şiddet ve terör olayları karşısında Büyük Birlik Partililer ve Alperenler olarak hiçbir provokasyona müsaade etmeyeceğimizi, pirim vermeyeceğimizi , etnik kökeni ne olursa olsun sivil ve masum vatandaşlara yönelik saldırılara asla izin vermeyeceğimizi bir kere daha hatırlatmakta yarar görüyoruz.

Yılbaşı Gecesi yaşanan terör olayının hemen ardından farklı bir tartışmanın içine itilen Ülkemizde yeni bir kavga hattımı oluşturuluyor?  kültür ve inanç farklılıkları  bir kavga konusu haline mi  getirilmek isteniyor doğrusu  bunu bilemiyoruz,

Ama şunu biliyoruz ki; 

Farklılıklarımızı zenginlik telakki eden bir anlayışla sürdüre geldiğimiz, bin yıla yakın bir süre boyunca da birlikte yaşadığımız ve yaşattığımız, kültür farklılıklarımız üzerinden   bir kavga ve sonun da, bir iç savaşa kurgusu yapan içeride ve dışarıdaki uzantıları ile tüm terör unsurlarına karşı yine en güzel cevabı; 
Kürdü, Türkmeni,  Arabı, Zazası , Alevisi, Sünnisi  ile hülasa her türlü etnik kimliği ve inanç değerleri ile bir arada yaşadığımız, ve bu birlikteliğimizi zenginleştirerek yaşattığımız Yüce Türk Milleti verecektir. Birliğine, beraberliğine ve kardeşliğine  güç katarak verecek ve bu oyuna bir kere daha gelmeyerek verecektir.  Allahın izni ile.

Rahmetli Şehit liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’nun aziz hatırası ve ülkemizin “Milli Direnç Merkezi” olarak gördüğümüz Büyük Birlik Hareketinin tertemiz kadroları ve Muhsin Başkanın  Alperenleri olarak dün olduğu gibi bu günde Milletimizin ihtiyaç duyduğu bu kardeşlik iklimini yaşamaya ve yaşatmaya sonu kadar hazır ve bu noktada üzerimize düşen her göreve aday olduğumuzu Yüce Milletimize bir kere daha ilan ediyoruz. 

Yıllardır görüyor ve inanıyoruz ki bu davadaki mesuliyet şuuru parti mensuplarını Kürdüyle, Türkmeniyle, Alevisi ile Sünnisi ile "Millet Davasının Hamisi" haline getirmiş ve bundan sonrada getirmeye devam edecektir. 

Ben Milletim uğruna adamışım kendimi! 
Bir doğrunun imanı bin eğriyi düzeltir. 
Zulüm Azrail olsa, hep hakkı tutacağım. 
Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir! 

“”EĞER VATANIM VE MİLLETİM İÇİN YAPMAM GEREKEN BİR ŞEY VARDA CANIMIN HESABINI YAPIYORSAM ALLAH BENİ KAHRETSİN” Diyen bir liderin kadroları olarak;

ÜLKENİN İÇİNDE BULUNDUĞU BU ZORLU DÖNEMDE HEPİMİZE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR.

BBP liler ve Alperenler olarak SİZİN DURUŞUNUZUN VE SİYASETTEKİ VARLIK NEDENLERİNİNİZ BELKİ DE EN ÇOK ANLAM TAŞIDIĞI GÜNLERİ YAŞIYORSUNUZ..

Bir diyalog  geçiyor bakın orada ne deniliyor;
"Bu sabah müdavimi olduğum sebze halinin karşısındaki amele kahvesine uğradım. Bir masada benimle aynı yaşlarda dört kağıt hurdacısı vardı, muhabbet ettik. Halepliymişler. Biri Suriye'de Baas Partisi üyelerinden radikal bir solcu, biri Türkmen milliyetçisi, biri Kürt, diğeri ise Arap/Türkmen melezi ve tarikat ehliymiş. Sordum "Abi biz Suriye'de bırak aynı masada oturmayı aynı caddede bile birbirimize tahammül edemezdik. Şimdi vatan elden gitti, aynı çöplüğü karıştırıyoruz" dedi"

Evet bu duruma düşmemeliyiz bunun için birliğimize beraberliğimize kasteden her türlü unsura karşı bir ve beraber olmalıyız..
YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BİRLİKTE ŞANLIURFA İL BAŞKANIMIZ SAYIN SABRİ ÇAVCI'YA 
ÖZELLİKLE DE BU PROĞRAMIN HAZIRLANMASINDA YOĞUN EMEĞİ GEÇEN HALİLİYE  İLÇE BAŞKANIMIZ SAYIN  FERHAT TAMBURACIYA  ŞAHSIM VE BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL MERKEZİ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

 BU PPROĞRAMIN BAŞTA ŞANLIURFA'MIZ OLMAK ÜZERE ALEMİ İSLAMA HAYIRLAR GETİRMESİNİ NİYAZ EDİYORUM DİLİYORUM."

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
YELİS, 'UYUM YASALARI 6 AY İÇERİSİNDE ÇIKARILMAK ZORUNDADIR'
GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
‘YENİ SİSTEMDE YETKİ MİLLETE GEÇECEK'
YANAR, 'BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İKBAL HESABI YAPMADI'
TEŞKİLATLANMADAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YANAR SİVAS'TA, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.