GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 15.01.2017 TARİHİNDE YAPILAN MERKEZ KARAR YÖNETİM KURULU VE İL BAŞKANLARI TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ
Partimiz Merkez Karar Yönetim Kurulu ve İl Başkanları Genel Merkezimizde toplanarak Parti ve ülke Gündemi ile ilgili olarak müzakerelerde bulunmuş ve aşağıdaki hususları teşkilat mensuplarımız ve ülkemiz kamuoyu ile paylaşma kararı almıştır.

1-) Partimizin 24. Kuruluş Yıldönümü olan 29 Ocak (Pazar Günü) 2017  tarihinde Program ve Tüzük Kurultayı yapılmasına karar verilmiştir.

2-) Devletimizin, hükümetimizin ve güvenlik güçlerimizin şu anda hem içerde PKK’ya karşı hem de dışarıda, PYD, YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı verdiği kapsamlı mücadeleyi destekliyoruz.

3-) Her ne kadar ülkemiz siyasetinin gündeminde hakettiği yeri almasa da şu anda Cenevre’de sürdürülmekte olan Kıbrıs müzakerelerini yakından takip etmekteyiz.

Yapılan müzakerelerde;
a) Asla toprak tavizi verilmemesi,
b) Türkiye’nin garantörlük hakkından vazgeçilmemesi,
c) Adada ki Türk Askeri varlığının korunması hayati önem taşımaktadır.

  Ayrıca, 4 Yunanlıya karşı bir Türk'ün adaya kabulünü ileriye dönük olarak büyük bir tuzak olarak görmekteyiz.

4-) Toprak bütünlüğü muhazafa edilmiş Demokratik bir Suriye ve Irak hem ülkemiz hem de coğrafyamız açısından hayati önem taşımaktadır. Bu bağlamda ASTANA zirvesini olumlu buluyoruz. Hükümetin "YPG ve PYD masada olamaz." tavrını vazgeçilmez görüyoruz.

5-) Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin birlikte hazırlamış olduğu Anayasa Değişikliği Paketini ve meclis görüşmelerini yakından takip etmekteyiz. Mevcut Anayasa’nın ıslaha muhtaç olduğu hatta Yeni Bir Anayasa’nın zarureti açık ve nettir. Onun içindir ki; şu anda TBMM’de görüşülmekte olan teklifi önemsiyor ve bu sürecin ülkemiz ve milletimiz adına birlik ve beraberliğimize, ülkemizin istikrarına azami derecede katkı sağlamasını ümit ediyoruz. 

Büyük Birlik Partisi olarak; henüz yolun başın iken, ilkesel olarak kuvvetler ayrılığı ve kuvvetlerin birbirini denetleyebileceği, denge ve denetim sisteminin tam olarak işletileceği bir sisteme (Bizce Sistemin adı değil önemli olan içeriğidir) karşı olmadığımızı ifade etmiştik. Bu bağlamda şu anda Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan taslakla ilgili noksanlıkları, tespit ve önerileri TBMM’deki iktidar ve muhalefet partileriyle (HDP hariç) tarihe not düşme; yapıcı, yol gösterici, sorumlu muhalefet anlayışının bir gereği olarak paylaştık. Unutulmamalıdır ki toplumun kahir ekseriyetinin onayını almayan, samimi bir mutabakatla yapılmayan değişiklikler en kısa zamanda değişmeye mahkûmdurlar.  

İktidar Partisi ve muhalefet partilerine sunmuş olduğumuz önerilerimiz arasında, hali hazırda ülkemizde ki siyasi ortam dolayısıyla her ne kadar bir sıkıntı yaşanmamakla beraber, inanç hürriyeti kapsamında başörtüsü serbestliğinin anayasal güvence altına alınması ve bazı suçlar için idam cezasının anayasa paketine ilave edilmesi de vardır. Süreç tamamlanmadan tenkit ettiğimiz ve genel hatlarını yukarıda belirlediğimiz hususların dikkate alınması ve yapmış olduğumuz önerilerimizin ise pakete dahil edilmesi beklentilerimiz arasındadır.

Elbette ki, demokrasilerde son sözü millet söyleyecektir. Milli iradeye her dönem ram olmuş, milli iradeye ve sivil hükümetlere karşı girişilen her nev-i darbe girişimlerinin karşısında her zaman dimdik durmuş “İrade Milletin, Hakimiyet Allah’ındır” düsturuna yürekten inanan Büyük Birlik Partisi kadroları olarak, yukarıda paylaştığımız görüşlerimiz ışığında anayasa değişiklik paketinin TBMM’de ki safahatının sona ermesini bekleyeceğiz. TBMM'deki sürecin tamamlanmasından sonra partimizin yetkili kurulları ve camiamız ile birlikte bir değerlendirme yapacağımızı teşkilat mensuplarımız ve kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Camiamıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
YELİS, 'UYUM YASALARI 6 AY İÇERİSİNDE ÇIKARILMAK ZORUNDADIR'
GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
‘YENİ SİSTEMDE YETKİ MİLLETE GEÇECEK'
YANAR, 'BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İKBAL HESABI YAPMADI'
TEŞKİLATLANMADAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YANAR SİVAS'TA, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.