GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
ADI 'MUHSİN' VE 'ALPEREN' OLANLAR BEYKOZ’DA BULUŞTULAR…
Büyük Birlik Partisi Beykoz İlçe Teşkilatının düzenlediği “ Bir Ölür Bin Doğarız “ adlı programda Adı Muhsin ve Alperen olanlar bir araya geldi… Şehit Liderimizin 25 Mart 2009 tarihinden sonra doğan Adı Muhsin ve Alperen olanlar adına düzenlenen program İstanbul’da yoğun kar yağışı dolayısıyla şehirdeki bütün programlar ertelenirken BBP Beykoz İlçe Teşkilatı düzenleyecekleri programı ertelemedi.

BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin “ Programın yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenmesi istenilmesine rağmen ilçe yönetimimiz lideri Keş Dağında Karlar Altında Can Veren Bir Hareketin mensuplarına kar yüzünden program iptali yakışmayacağı için programımızı iptal etmedik. Bir kişi de gelse programı yapma kararı verdik. “ dedi.


Melih Perçin konuşmasının devamında; Programa yoğun kar yağışına rağmen katılımın oldukça yüksek olması hareketimizin Beykoz’da ne kadar sağlam bir kaynağa sahip olduğunun da bir göstergesi olduğunu ifade etti… 
Yoğun kar şartlarına rağmen Beykoz Vakfı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programda; iki aylık Alperen adlı bebek ile iki yaşındaki Muhsin programda en çok ilgi görenler oldu…


Program Beykoz İlçe teşkilatı adına Muammer Atmaca’nın açılış konuşması ile başladı… Beykoz’un sevilen ağabeylerinden Metin Yıldırım’ın Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve diğer şehitlerimiz için hazırlamış olduğu dua okundu.  
Belinay Uygur isimli 5 yaşında ki minik Alperin'in ''Geçmişten geleceğe uzanan bir yolun neresindeyim'' adlı şiiri yoğun alkışlar arasında okunmasının ardından fon müzik eşliğinde Beykoz Alperen Ocakları Hanım Kolları Başkanı Şevval Ecevit ''Seni anlatmak istiyorum'' adlı Muhsin Yazıcıoğlu'na yazdığı Mektubu okudu. 

Daha sonra sahneye gelen Beykoz’un Genç Alperenlerinden Eren Miniç’in          “ Alperen Kimdir “ konuşması alkışlarla ilgiyle dinlendi.  

Genç Alperen Hidayet Eren Miniç;  
''Önce, memleketin dört bir yanında şehid düşen kahramanlarımıza rahmet dileyerek, konuşmama başlamak istiyorum.
Benim adım Hidayet Eren. Babam, adımı yalnızca Eren koymuş. Büyüdüğünde Alpliği, Türk'ün töresince kendisi alsın diye. İnşallah biz de töreye uyar, zalime korku olan bu sıfata layık oluruz. Zira mazlumların kurtuluşu, Türklerin adı gibi yaşamasına bağlıdır. Düzene uymamasına, mazisinin kendine tevdi ettiği vazifelerden kopmamasına...
Alperen, yaşamayı ve yaşatmayı, sükûtu ve haykırmayı, alpliği ve erenliği bilen, hasılı âriflik mertebesine ulaşan insandır. Yaşadığı çağın çarkını, ve kıta'sının tarihini bütün derinlikleri ile idrak eden, ve dertlerini ömür boyu kendi dertleri olarak haykıran, ezelî bir düşünce adamıdır da. Yesevî alperendir, Yunus alperendir, Fatih alperendir, Âkif alperendir, tıpkı Enver gibi, Muhsin de alperendir. 

Büyük Türk Milleti, endamı satırlara sığmayacak, daha nice kahramanlar yetiştirmiştir. Ve yetiştirmeye de devam edecektir. Bin yıldır bozulmamış, ve bin yıl daha bozulmayacak bir mayayı haiz olan bu topraklar, bağrından nice yiğitler çıkaracak, cihana asırlar önce salmış olduğu adalet tohumunu, yeniden fidana, ve haşmetli bir medenîyet ormanına dönüştürmeyi bilecektir. İnsanlık yeniden, Hilâl'in ışığı altında saadetine, aydınlığına kavuşacaktır. 

Alperenliğin son asırdaki yiğit temsilciliği, şehid liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'na nasib oldu. O, Türk'ün sevgi ve cesaret dolu imtiyazlarını ruhunda biriktiren, ve Anadolu insanının his dünyasının girdaplarına kadar inip, arş-ı âlâsına kadar çıkan, vicdanı ve aklı güzelliklerle dolu bir kahramandı. Yunus gönüllü, Yavuz yürekli...

Pisliklerle dolu politika arenasında, şahsiyetinden zerre tâviz vermemiş, hiçbir güç odağından icâzet almaya tenezzül etmemiş, uzun değil, dik adam olmasını bilmişti. Türk milleti tarafından hiçbir siyasetçiye nasib olmayan derin bir sevgiyle sevilecek; bu vatanın üzerinde hain emelleri olan güç odakları, onun varlığına, onun yaydığı ışığa tahammül edemeyecekti.
Tıpkı diğer Alperenlerinki gibi..
Kardeş bildiklerimiz, namus borcunu öder sandıklarımız ise, onu kaderine terk edeceklerdi.. Bir büyüğümüzün dediği gibi:
"Onlara Keş Dağları'nda Yezîdî olmak, bize ise Hüseynî olmak düşecekti.."
Asrının bu, yiğit olduğu kadar mütevazı kahramanı, belki böyle şerefsizce bir ihmale kurban gideceğini beklemiyordu ama, memleketinin kıraç topraklarında, ruhunun kar tanesiymişcesine toprağa karışacağını tahmin edebiliyordu..

Allah, mis gibi nane kokuları arasında ruhunu dinlemek isteyen, bu münzevi ve kahraman şahsiyeti, sonsuzluğa ulaşma gayesine Anadolu'nun Keş Dağları'nda vasıl etmişti. Türk'e karakterini yeniden hatırlatan bir kahramanı, dostlarını asla satmamış bir lideri, şehadete kavuşturdu.. Ruhunu da dilediği gibi, Mekke'nin ilâhî vecdine düşürdü.

Politikacılar, parti programlarıyla ülkenin sorunlarının hallolacağına inanırlar. Dava adamları ise, insanı değiştirmeden hiçbir şeyin çözümlenemeyeceğinin farkındadır. "Alperen" ocakları, insanımızı değiştirmeye yönelik bir hareketti. Onun için Muhsin Başkan politikacı değil, dâvâ adamı idi.

Türk Milleti, her daim bir duruşa sahip olmuştur. Edindiği liderler hiç tükenmemiş, vâkârından tâviz vermemiş, itibarını kaybetmemiştir. Bugün, alperenin görevi idealist olmak; Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini ile'lebed muhafaza ve müdafaa etmektir. Gelinen noktada, "Türkiye'nin Suriye olmasına razı kalmamaktır!"

Bugün, bütün ruh kuvvetlerini yitiren, ve kendi mukaddesatına tüküren nesiller, kaybedilmiş nesillerdir. Bunlar, hayat tarlasının çürüyen tohumlarıdır. Onlar, insanlık ve medeniyet sahnesinin, gözyaşları ile dolacak uçurumunu açtılar. 
Fakat biz biliyoruz ki idealist, günlük yaşantıya sırt dönmüş insan demektir. Bir şey beklemeden, kimsenin görmediği yerlerde bile elinden gelen hizmeti yapandır. Medeniyetler ülkesine gönül verenlerin malıdır; yığınlar ise ondan yararlanırlar. Toplumda mevkiimiz olmazmış! Olsa ne olur, olmasa ne olur? 
Bize, inandığımız davaya sahip çıkmak, hak bildiğimizi haykırmak, Alperenliğin ve Muhsinliğin hakikatini anlamak yeter…'' diyerek konuşmasını bitirdi. 
 
Beykoz Ocağın genç alperen üniversitelilerinden Abdülhakim Gültekin’in okuduğu duygusal şiirinden sonra sahneye Adı Muhsin ve Alperen olanlar aileleri ile davet edildi. İlçe teşkilatı Kadınlar Komisyonu tarafından hazırlanan hediyeler çocuklara ve ailelerine takdim edildi… 
Program sanatçı Fatih Turgut’un okuduğu ve yoğun alkış aldığı marşlarla coşkulu bir şekilde sona erdirildi…
DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
YELİS, 'UYUM YASALARI 6 AY İÇERİSİNDE ÇIKARILMAK ZORUNDADIR'
GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
‘YENİ SİSTEMDE YETKİ MİLLETE GEÇECEK'
YANAR, 'BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İKBAL HESABI YAPMADI'
TEŞKİLATLANMADAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YANAR SİVAS'TA, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.