GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ HAŞİM YANAR: “HER HANGİ BİR SİYASİ PARTİ, KURUM YA DA BLOKLA, REFERANDUM HUSUSUNDA BİR GÖRÜŞMEMİZ OLMAMIŞTIR”
Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Haşim Yanar, Referandum ile ilgili şu ana kadar her hangi bir siyasi parti, kurum ya da blokla, görüşmenin olmadığını söyledi.

  Genel Başkan Yardımcımız Haşim Yanar yaptığı yazılı açıklamada, “Meclisimiz Anayasa değişikliği hususunu halka taşımak üzere bir Referandum kararı almıştır. Anayasa Değişikliği teklifinin Meclise sevk edildiği  ilk günlerde Meclis çalışmalarına katkı sağlayacağına inandığımız önerilerimizi ve çekincelerimizi ihtiva eden raporumuzu  tüm siyasi partilerimize göndermiştik.” Dedi.

   Genel Başkan Yardımcımız Haşim Yanar, “Referandum sürecindeki birinci önceliğimiz; ülkemizin içinde bulunduğu şu günlerde, ayrıştırıcı ve kavgacı üsluptan uzak bir kampanya yürütülmesidir. Kimse bu hususta “evet” ya da “hayır” şeklinde dile getireceği siyasi iradesi yüzünden ötekileştirilmemeli, kamplaştırılmamalıdır. Partimizin Referandum sürecinde, içinde bulunduğu ortak bir cephe ile birlikte hareket edeceği şeklinde basına düşen haberler gerçeği yansıtmamaktadır.” İfadelerini kullandı.

“Şu ana kadar her hangi bir siyasi parti, kurum ya da blokla, Referandum hususunda bir görüşmemiz olmamıştır.” Diyen  Genel Başkan Yardımcımız Haşim Yanar, "Türkiye’nin en deneyimli Siyasi Partilerinden biri olan Büyük Birlik Partisi; elbet teki, tüm parti teşkilatlarımız ve yetkili kurullarımızda istişare edildikten sonra Referandum hususunda ki kararını kamuoyu ile paylaşacaktır. Referandum konusunda ya da başka herhangi bir konuda partimiz kurumsal kişiliği adına Genel Başkanımız Sayın Mustafa DESTiCİ Bey ya da görevlendireceği bir yetkilimiz dışında yapılan ya da yapılacak olan açıklamaların dikkate alınmaması hususunu değerli kamuoyumuzla paylaşmayı borç biliriz.” Vurgusunu yaptı.

“Partimizin 24.Kuruluş Yıldönümü ile taçlandırdığımız Program ve Tüzük Kurultayımızı,  partililerimizin ve vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız.” Diyen  Genel Başkan Yardımcımız Haşim Yanar, “Olumsuz hava koşullarına rağmen Milletimizin makûs talihini değiştirme kararlılığı içerisinde, kar demeden, kış demeden her zamankinden daha fazla heyecan ve şevkle kongremize katılım sağlayan tüm Parti Teşkilatlarımıza, Alperen Ocaklarımıza, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Teşkilatlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Partimizin, bundan 24 yıl önce Şehit Liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU ve arkadaşlarınca hazırlanan Programı, o günden bu güne Türkiye’de ve Dünyadaki gelişmeler ve değişmeler ekseninde yeniden ele alınmıştır. Ruhuna sadık kalınmak suretiyle milletimizin ihtiyaç duyacağı her hususu içine alan zenginlikte yeniden yorumlanmış, Türkiye’nin en iddialı “Parti Programı” haline getirilmiştir. Parti Tüzüğümüzde aynı şekilde her türlü eksiklik ve aksaklıktan arındırılmış, daha demokratik bir tüzük haline dönüştürülmüştür.”

   Genel Başkan Yardımcımız Haşim Yanar açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde YSK tarafından 9 partinin seçimlere katılma yeterliliğinin bulunduğu açıklanmıştır. Bu partilerden biride Büyük Birlik Partisidir. Onca iktidar görmüş siyasi parti tarihin tozlu sayfalarında unutulmaya yüz tutmuşken, bir kuruş devlet yardımı almadan tamamı helal kazançları ile partimizi ayakta tutan ve bu günlere gelmesini sağlayan tüm teşkilat mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Birlik ve beraberliğe,  milletçe kenetlenmeye en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde; siyasetteki varlığını milletimizin birliğine ve beraberliğine adamış partimizin Türkiye’nin en iyi teşkilatlanmış partisi olması için tüm dava arkadaşlarımız nezdinde bir seferberlik başlatılması gerektiğine inanıyorum.”

 

 

 

 

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
YELİS, 'UYUM YASALARI 6 AY İÇERİSİNDE ÇIKARILMAK ZORUNDADIR'
GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
‘YENİ SİSTEMDE YETKİ MİLLETE GEÇECEK'
YANAR, 'BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İKBAL HESABI YAPMADI'
TEŞKİLATLANMADAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YANAR SİVAS'TA, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.