GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ SELAHATTİN ŞENLİLER 'BASIN AÇIKLAMASI YAPTI'
BBP Genel Başkan Yardımcısı Şenliler "Şu ana kadar herhangi bir siyasi parti, kurum ya da blokla referandum hususunda bir görüşmemiz olmamıştır" dedi.

Şenliler, Yozgat'ta gazetecilere yaptığı açıklamada, anayasa değişikliği ile ilgili referandumda hangi yönde oy kullanacaklarına BBP olarak henüz karar vermediklerini belirtti.

Kararlarını istişareye dayalı alacaklarını ifade eden Şenliler, şöyle konuştu: 

"Biz, referandumla ilgili olarak partimiz yetkili kurullarını, il ve ilçe başkanlarını toplayarak istişareler yaptıktan sonra karar vereceğimizi geçtiğimiz ay yaptığımız kurultayımızda ifade ettik. Meclisimiz, anayasa değişikliği hususunda halka taşımak üzere bir referandum kararı almıştır. Buna biz saygılıyız. Referandum sürecinde birinci önceliğimiz, ülkemizin içinde bulunduğu şu günlerde ayrıştırıcı, kavgacı üsluptan uzak bir kampanya yürütülmesidir. Hiç kimse bu hususta 'evet' ya da 'hayır' şeklinde dile getireceği siyasi görüşünden dolayı ayrıştırılmamalı, ötekileştirilmemeli, karşı grup olarak görülmemelidir. Partimizin referandum sürecinde ortak bir cepheyle hareket edeceği şeklindeki haberler doğru değil."

Şu ana kadar herhangi bir siyasi parti, kurum ya da blokla veya bir platformla referandum konusunda görüşmelerinin olmadığını aktaran Şenliler, "Türkiye'nin en deneyimli siyasi partilerinden olan Büyük Birlik Partisi'nin yöneticileri, bu husustaki kararı ilerleyen günlerde açıklayacaktır. Referandumda 'evet' diyenler de 'hayır' diyenler de en tabii demokratik tercihlerini kullanacaklardır. Her iki tercih de meşrudur, yasaldır, anayasal hakkını kullanmadan ibarettir. Buradan çıkan sonuca da toplumumuz, kamuoyumuz saygı duyacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Bugünkü şartlarda referandum yapılmasının kendilerini endişelendirdiğini dile getiren Şenliler, şunları kaydetti: 

"Birlik ve beraberliğe, kenetlenmeye en çok ihtiyaç duyduğumuz, içeriden ve dışarıdan ülkemiz üzerinde hesapların yapıldığı, operasyonların düşünüldüğü, ameliyatlar yapılmak istenildiği, ülke bütünlüğünün tartışmaya açıldığı bir, ihanet şebekelerinin dört bir koldan ülkemize saldırdığı bir dönemde anayasa referandumu bizi aslında endişelendirmekte. Keşke bu ileri bir tarihte, ülkemizin ve dünya konjonktürünün biraz daha düzeldiği şartlarda yapılsaydı daha iyi olurdu ama buna rağmen biz, yapılacak referandumun ülkemiz için hayırlı olacağını, ülkemize hayırlar getireceğine inanıyoruz. Halkın iradesinin mutlak manada her şeyin üzerinde tecelli edeceğini ve vatandaşlarımızın ister 'evet' ister 'hayır' cephesinde olsun, bunun bir cephe, bir kutuplaşma olarak görülmemesi, bir siyasi tercih, demokratik hak kullanma olarak görülmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum."

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
YELİS, 'UYUM YASALARI 6 AY İÇERİSİNDE ÇIKARILMAK ZORUNDADIR'
GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
‘YENİ SİSTEMDE YETKİ MİLLETE GEÇECEK'
YANAR, 'BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İKBAL HESABI YAPMADI'
TEŞKİLATLANMADAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ YANAR SİVAS'TA, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.