GENEL İSTİŞARE KURULLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI    -     BBP'NİN, TERÖRLE İLGİLİ RAPORU    -    
Genel
Neden BBP
TÜZÜK
PROGRAM
LOGO
TARİHÇE
Parti Yönetimi
Kurucular Kurulu
Başkanlık Divanı
YİK Üyeleri
MKYK Üyeleri
MDK Üyeleri
Sosyal Medyada Takip Edin
BU HABERi FACEBOOK'ta PAYLAŞ / BBP HABER GRUBUNA KATIL
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “HAYATIMIZIN HER KATMANINI KUŞATAN VE MÜBAREK OLAN KADINLARIMIZIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN”
Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Hayatımızın her katmanını kuşatan ve mübarek birer emanet olan kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir mesaj yayımlayan Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, Kur'an-ı Kerim'de Cenab-ı Allah'ın,"Erkeklerin kadınlar üzerinde hakları olduğu gibi, kadınların da erkekler üzerinde hakları vardır." şeklinde buyurduğunu, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’nın da kadınların hak ve hukukunu gözetmeye davet ettiğini ve bu konuda: "Kadınların haklarını yerine getirme hususunda Allah’tan korkunuz! Zira siz onları Allah’ın bir emaneti olarak aldınız." dediğini hatırlattı. Peygamber Efendimizin Veda Hutbesi’nde dile getirdiği: “Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki hakkınız; onların aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.”sözlerine vurgu yaptı.
  Genel Başkanımız Mustafa Destici, Peygamber Efendimizin bir diğer hadis-i şeriflerinde "Sizin en hayırlınız, ehline (eşine ve çocuklarına) en hayırlı olanınızdır. Ve ben de ehline karşı en hayırlı olanınızım." sözlerine işaret ederek, "Cenab-ı Allah'ın en güzel surette yarattığı insanı, varoluşundan ölümüne kadar bahşedilen ömrün her kesitinde varlıkları ile bizi onurlandıran ve bizi bizler yapan kadınlarımızın bu özel gününü tebrik ederim." dedi.
  Şiddet, istismar ve tacizin önüne bir türlü geçilemediğini vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, bunun çok da zor olmadığını ve istenmesi halinde önlenebileceğini ifade etti.
  Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Kadınlar 8 Mart'ta ciddi şekilde hatırlanır hale geldi. Ya da çok ağır bir saldırı karşısında, hadiseler meydana geldiğinde kadının hakları ya da maruz kaldığı haksızlıklar dillendirilmeye başlandı. Her gün gazetelerde bu haberler var.” Dedi. 

  Kadının bir meta olarak kullanıldığına dikkat çeken Genel Başkanımız Mustafa Destici, kadına hak ettiği değerin verilmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Adil bir Türkiye'nin olmasını istediklerini belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, istismar, taciz ve şiddetten kadının biran önce kurtulması gerektiğini söyledi. 
  Sorunun sadece ceza yöntemleriyle çözülemeyeceğini belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, eğitimin önemine dikkat çekti. Suçun gerçekleşmesi halinde en ağır cezaların verilmesi gerektiğini vurgulayan Genel Başkanımız Mustafa Destici, idam cezasının geri gelmesi gerektiğini söyledi. Yeryüzünde iyi olan her şeyin Türkiye'ye getirilmesinden yana olduklarını anlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Türk-İslam medeniyetine sahip çıkacaklarını belirterek Batı medeniyetinin asla kendi medeniyetleri olmadığına dikkat çekti.
  Ülkede güvenlik sorunu olduğuna dikkat çeken Genel Başkanımız Mustafa Destici, "Sokaklarımız güvenli olmadığında, dağ, ova, şehir, caddelerimiz güvenli olmadığında bunlardan birinci derecede etkilenen kadınlarımız oluyor. Eğitimde problem olduğunda erkek kadar kadının da problemidir. Hiç olmadığı kadar Türkiye ahlaki yozlaşma içinde. Yolsuzluk, rüşvet, fuhuş, kara para aklama, uyuşturucu, bonzai; bunların ne kadar olumsuz etkisi varsa öncelikle etkilenen kadınlardır. Bu sorunların çözümünde kadınlara büyük ihtiyaç var." Diye konuştu.
  Türk milletini bir arada tutan ve âdeta tutkal vazifesi gören İslamiyet’in; hükümlerini bilmeyenler veya yozlaştırmaya çalışanlar tarafından, her fırsatta dinin kadına bakış açısını çarpık şekilde yansıtmaya çalıştıklarını anlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici; “Ne zaman İslam inancı ile kadın hakları yan yana kullanılsa, ya miras payından, ya da çok evlilikten dem vurulur. İslam dininin men ettiği konuları bile, mesela “töre Cinayetleri”ni dine bulaştırarak anlatmaya kalkışırlar. Bu sakat düşüncenin temelinde, cehalet ve din dışı sapkın cereyanların etkisi yatmaktadır. Ne yazık ki bu cereyanlar çok etkili olabilmektedir.” şeklinde ifade etti.
“Kadına uygulanan şiddetin özellikle son yıllarda ciddi artış gösterdiğini üzülerek ifade ediyorum.” diyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Ekonomik ve sosyal bunalımlar, işsizlik, geçim sıkıntısı, köyden kente göçler, aile nüfusu, eğitimsizlik, gibi temel problemlerin aile içi şiddeti ve özellikle de kadına yönelik şiddeti tetikleyen olumsuz etkenler olmakla birlikte her gün artan bu problemlere daha kalıcı ve somut adımlar atılmalı, bu adımlar yasa ile güçlendirilerek kalıcı ve uygulanabilir hâle getirilmelidir. ” diye devam etti.
  Genel Başkanımız Mustafa Destici son olarak,  “Kadınlarımıza sadece 8 Mart’ta değil, yılın her günü gereken değeri vermeliyiz.” diyen Genel Başkanımız, mesajının sonunda; “Analarımız, bacılarımız, kızlarımız, hayatımızın her katmanını kuşatan ve mübarek birer emanet olan kadınlarımızın her birinin Kadınlar Günü’nü kutluyor hepsine ayrı ayrı sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

DiĞER GÜNDEM BAŞLIKLARI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “AKPM’DE TÜRKİYE ALEYHİNE OY KULLANAN MİLLETVEKİLLERİ VATAN HAİNİDİR”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “ANAMUHALEFET PARTİSİNE ÇAĞRIM. MAHKEME KAPILARINDA MİLLETİN KARARINA DİRENMEKTEN VAZGEÇİN”
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ VE ÜST DÜZEY YETKİLİLERİMİZ 'ŞEHİT CENAZESİNDE'...
GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DESTİCİ'DEN 'KUTLU DOĞUM HAFTASI' MESAJI
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ: “EVET, ZAFERİNE KİMSE GÖLGE DÜŞÜRMEMELİDİR”
EN YENİ VİDEOLAR
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ REFERANDUM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ IRAK TÜRKMEN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, KANAL 7 TV 'BAŞKENT KULİSİ' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ, HABER TÜRK TV 'TÜRKİYE'NİN NABZI' PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA DESTİCİ CNN TV TARAFSIZ BÖLGE PROGRAMINA KATILDI.
Büyük Birlik Partisi
Bu sitenin Sunucu Kiralama hizmeti Sunucuturkiye Dedicated Server , Datatelekom Datacenter , Kaliteweb web hosting tarafından sağlanmaktadır.