12.05.2019 17:44

CAMİAMIZA VE KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

Partimiz hakkında, 10.05.2019 tarihli, Yazılı Basından Birgün ve Evrensel gazeteleri, Sözcü-Yeniçağ-T24-HaberSol-OdaTv adlı İnternet Haber Portalları 'absürt' bir başlıkla “O partinin MKYK’sından 7 yönetici istifa etti” şeklinde yayınladıkları haberle 'Partimizin ismini dahi anmaktan nefret eden Komünist, Maoist, Marksist ve bölücü hainlere gün doğmuştur. Biri hariç Sol tandanslı bu gazeteler 'kinlerini ve nefretlerini' böyle etik olmayan bir başlıkla duyurmuşlardır.

Elbetteki halkın haber alma özgürlüğü vardır.. bunu da, bizim gibi haksızlığa birçok defa uğramış olan siyasi camia iyi bilir...
Haber alma-vermeyi son derece önemli görüp ciddiye alan bir camia olarak, partililerimiz ve halkımızın “doğru” haber alması konusunda, üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek adına bir bilgilendirme ihtiyacı hissettik.

Yukarda tamamına yakın Sol ve bölücü tandanslıların 'Zil takıp oynarcasına' kendilerine gönderilen, partimiz eski MKYK üyelerinden 7 arkadaşımızın istifalarının, “...MKYK tarafından istenen kongre talebi kabul görmedi...” cümlesiyle sunulan haber ve “MKYK’nın kongre kararının Sayın Genel Başkanımız tarafından işleme konulmadığı” algısı oluşturulma gayreti taşıyan açıklamaları, gerçekle bağdaşmamaktadır.

Gerçeği camiamızın ve kamuoyunun bilmesinde fayda olduğunu düşünüyoruz:

Son aylar içerisinde yapılan MKYK toplantılarında bir grup MKYK üyemiz, MKYK’nın olağanüstü kongre kararı almasını /önceden belirlenmiş toplantı gündemine/ eklemek istemiş, kurulun aleyhte kararına rağmen, Genel Başkanımızın, parti tüzüğünden aldığı yetkiye istinaden önerisiyle konu oylanmış ve toplantı gündemine almıştır. İki farklı MKYK toplantısında yapılan oylama sonucunda 50 kişiden oluşan MKYK’nın sadece 7 üyesi olağanüstü kongre yapılması yönünde oy kullanmış, bu sonuca göre kurul, kongrenin, yasanın ve tüzüğün öngördüğü tarihte yapılmasına karar vermiş ve karar bu şekilde resmileşmiştir.

Konunun hukuki boyutu budur.

Bilahare, yerel seçim sürecinde, partimiz, genel merkez yöneticilerimiz ve parti yetkili kurulları hakkında hakaret içeren ifadelerle, medya ve sosyal medyadaki açıklamaları dolayısıyla, bildiride imzası bulunan 7 eski yöneticilerimizden üçü, halihazırda tüzüğümüzün ilgili maddesine istinaden, kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmişler, konuyla ilgili yasal süreç devam etmektedir.

Ayrıca, yine söz konusu haberde isimleri bulunan eski yöneticilerimizden 6 tanesinin, 9 ay ila 19 ay arası sürelerde, tüm MKYK üyelerimizin, partimizle ilgili üstlendikleri, maddi ve manevi taahhütlerini yerine getirmedikleri, dolayısıyla üyeliklerinin görev yaptıkları kurul tarafından değerlendirilme aşamasında olduğu bilgisini de partimiz mensupları ve kamuoyuyla paylaşmak zorunda kaldığımızı da belirtmek istiyoruz.

Arkadaşlarımızın her fikri, parti içi demokrasiyle ilgili eleştirileri de dahil, bizim için her zaman değerli ve önemli olmuştur. Ancak 50 kişilik MKYK’da, 7 kişinin talebinin, diğer 40'ın üzerinde üye tarafından kabul edilmemesi ve 7 kişinin talebinin karar haline getirilmeye çalışılması demokrasiyle izah edilemeyeceği gibi kabulu mümkün olmayan bir durum.

İstifa eden 7 arkadaşımızdan bir kısmının, partimizin Cumhur İttifakı’nı desteklemesi ve Millet İttifakı’nın içinde yer almamasına yönelik eleştirilerini ise, her türlü eleştirinin demokratik bir hak olduğu düşüncemizi hatırlatarak, tutarlı bulmadığımızı, partililerimiz ve kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Şöyle ki; arkadaşlarımız, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimi’nde, partimizin Cumhur İttifakı içinde yer alması kararına iştirak etmişler, adaylık müracaatı yapmışlar ve aday olanlar, seçim çalışmaları içinde aktif olarak yer almışlardır.

Seçim sonuçlanıp millet iradesi tecelli ettikten sonra, seçilemeyen arkadaşlarımızın, partimizin Cumhur İttifakı içinde yer almasını, istifa gerekçesi olarak göstermelerini, kendileri açısında tutarsız bir sonuç olarak değerlendiriyoruz.

Arkadaşlarımızın onurları bizim için çok değerlidir. Hiçbiri hakkında, kapalı toplantılarda ya da kamuoyu önünde, hiçbir parti yöneticimiz, şahsiyetlerini rencide edecek tek bir ifade bile kullanmamışlardır. Parti yöneticilerimizin bu hassasiyetlerine rağmen, maalesef, disipline sevk edilen arkadaşlarımızın, kamuoyuna yönelik açıklamalarında, Genel Başkanımız ve parti yöneticilerimiz hakkındaki üslupları, tüm partililerimizi rencide etmiştir ve bununda tüzükten doğan hukuki bir karşılığı olacaktır.

Ayrıca, görevden ayrılan alınan istifa eden ya da ihraç edilen eski yöneticilerimizden bazıları, bir takım toplantılarda yada ziyaretlerde hala partimizin yöneticisiymiş gibi sıfat kullanmakta/isimlerini anons ettirmekte ve fotoğraf vermektedir. Bunlara da itibar edilmemesini yine saygıyla belirtiriz.

Tüm kararlarımızı tüzüğün ve yasaların öngördüğü usullerde istişareyle alıyoruz.

Ülkenin yoğun ve gergin gündeminde, her kararımızın herkes tarafından beğenilmesi elbette mümkün olmayabilir. Ancak eleştirilerin de yine hukuk, tüzük kuralları, siyasi ve toplumsal etik çerçevesinde yapılması gerektiğini, bunun takipçisi olduğumuzu, kıymetli camiamızla ve kamuoyuyla paylaşıyoruz.


Herkes şunu bilsin ki; Büyük Birlik Partisi kim ne derse desin hangi iftira ve çamur atmaya kalkarsa kalksın/ kimler terkederse etsin kuruluş umdelerine bağlı kalıp günün gerçeklerinide gözardı etmeden 'Vatan-millet-din-devlet' sevdasıyla yoluna kararlı bir şekilde devam edecektir.

İ'la-yı Kelimetullah için, Nizam-ı Alem davası öksüzde kalsa gerçek dava adamları, Büyük Birlik Partililer ve Alperenler tarafından dünya var oldukça yaşayacaktır.


Bu vesileyle, mübarek Ramazan ayınızı ve tüm annelerimizin Anneler Günü nü tebrik ediyoruz.

Büyük Birlik Partisi Basın Müşavirliği

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN