05.03.2018 16:59

CHP HEYETİNDEN BBP'YE ZİYARET

CHP 'nin seçim güvenliği heyeti Büyük Birlik Partisi'ni ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan başkanlığında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek'ten oluşan heyet BBP Genel Merkezi'ni ziyaret etti.

CHP heyetini BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, Genel Başkan Yardımcıları Ali Keser, Tevfik Eren ve Samet Bağcı karşıladı. Seçim güvenliğinin ele alındığı görüşme yaklaşık bir saat sürdü. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, görüşmenin verimli geçtiğini belirterek şunları söyledi: "TBMM Anayasa Komisyonu gündemindeki yasanın seçim günvenliğinin ihlal eden hükümleriyle ilgili düşüncelerimizi paylaştık. BBP'nin değerli temsilcilerinin bu konudaki düşüncelerini dinledik. Önemli olanın seçim güvenliği olduğunu ve seçim güvenliği çerçevesinde siyasi partilerin seçimlerde tercihlerinin nereden yana kullanırlarsa kullansınlar ortak bir payda etrafında toparlanabilmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Verimli bir toplantı oldu."

BBP'Lİ TUNÇ: BARAJIN SIFIRLANMASINI SAVUNAN BİR HAREKETİZ
BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, CHP heyetine teşekkür ederek şunları söyledi: "CHP heyetine teşekkür ediyorum. Gerçekten hem sandık güvenliği hem diğer maddelerle alakalı kendilerinin değerli fikirlerini aldık. Kendi görüşlerimizi onlara aktarma imkanında bulunmuş olduk. Bugün görüşülmekte olan tasarıyı desteklediğimizi kendilerine de aktardık. Kendilerinin de o konudaki  görüşlerini aldık. Yönetimde istikrarı temsilde adaleti savunmuştur. Bugünde aynı kanaatte olan bir  partidir BBP. Bu çerçevede baktığımızda eksiği gediği olabilir ama uyum yasalarıyla ilgili yeni bir paket daha gelecek diye biliyoruz. Bununla bazı eksikliklerin giderilmesi gerektiğine inanıyoruz. Cumhur ittifakına sonuna kadar destek veriyoruz. Barajın sıfırlanmasının temsilde adalet olarak sonuna kadar savunan bir hareketiz. Bugün de aynı şeyleri söylüyor ve istiyoruz ama bu çözülemiyorsa uyum yasalarıyla farklı şekillerdeki bu ilk gelen pakette de ittifak yapan partiler için ittifak içinde olması yoluyla çözüldüğünü görüyoruz." 

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN