04.10.2018 13:43

“KAYBEDECEK ZAMANIMIZ KALMAMIŞTIR”

Genel Başkanımız Mustafa Destici, kaybedilecek zamanın kalmadığını söyledi.

  Batman'da, PKK'lı teröristlerin asfaltın altına tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirmesi sonucu şehit olan askerlerimiz ile ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bir acı haber bugün Batman'dan geldi. Teröristlerin hain saldırısı sonucu 7 kahraman Mehmetçiğimiz şehit oldu. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şifa ve kederli ailelerine başsağlığı sabır diliyorum.” Dedi

  Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Zaman kaybediyoruz. Bizler zaman kaybettikçe tehlike daha da büyüyor. "Devriye" adı altında bizleri oyaladıkları ortada. Yurt içinde yapılan başarılı operasyonlar sonucu beli kırılan PKK (pyd-ypg) terör örgütü, Fırat'ın Doğusunda neredeyse devletleşmiş durumda.” İfadelerini kullandı.

  Genel Başkanımız Mustafa Destici açıklamasını şöyle tamamladı: “Münbiç'te, ABD ile yapılan ortak devriyelerin terör örgütüne olumsuz çok bir etkisi yok. Olay, PKK/YPG'ye zaman kazandırıp yapılaşmasını tamamen hızlandırmaya yöneliktir. Türkiye'de yapacakları terör faaliyetleri için lojistik ve psikolojik destekleri bu bölge olmuştur.Kaybettiğimiz her dakika, daha büyük güvenlik sorunu olarak bizlere geri dönebilir. Zaman kaybetme lüksümüz kalmamıştır. En kısa sürede, bu bela daha da büyümeden gereken operasyonlar yapılmalı ve terör yuvaları yok edilmelidir.”

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN