Ana Sayfa Kampanya Hakkında Foto Galeri Videolar Şimdi Bağış Yap Sitene Ekle İletişim
PAKİSTAN'A YARDIM KERMESLERİ AÇILDI

Saat 11.00 de Beyoğlu, Saat 13.00 de Beykoz ilçe teşkilatının açlışını BBP Kadın Kolları Genel Başkanı Şule Demirkale, İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan, Beykoz İlçe Başkanı Özer Güneş, Beyoğlu İlçe Başkanı Cihan Şerbet ile birlikte yapıldı.

 

Kasımpaşa Kızılay Meydanı'nda, ''Kardeşin Kardeşe Birlikte Yardım Zamanı'' kampanyası kapsamında düzenlenen kermesin açılışında konuşan BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan, sel felaketinin dünyanın en fakir ülkelerinden birinde yaşanmasının, ortaya çıkan sonucu daha da ağırlaştırdığını söyledi. 

 

İHH Vakfı yetkilileriyle yapılan görüşmelerde, bölgedeki en önemli ihtiyacın konut olduğunu öğrendiklerini belirten Karacan, ''Selin bütün yerleşim alanlarını yuttuğunu, insanların çaresizce sokakta kaldığını öğrenince, bölgede yardım kuruluşlarının başlattıkları köy yapımı projesine katkıda bulunmak için bir kampanya başlattık'' diye konuştu. 

 

Türkiye'nin zor zamanlarında hep yanında olan Pakistan halkına destek vermenin bir görev olarak algılanması gerektiğini dile getiren Karacan, ''Bu kampanya, bir yardımdan öte bir vefa borcunun karşılığıdır'' dedi.

 

Bölgede Muhsin Yazıcıoğlu, Mehmet Akif Ersoy, Aliya İzzetbegoviç, Hoca Ahmet Yesevi ve Şeyh Şamil'in isimleriyle köyler kurulacağını ve bunun için toplanan her yardımın çok anlamlı olduğunu vurgulayan Karacan, ''Kurban Bayramı'nın üçüncü günü Pakistan'da yapılan ilk köyümüzdeki evleri hak sahiplerine teslim edeceğiz ve diğer köylerin temelini atacağız'' diye konuştu.

 

İHH Genel Sekreteri Yaşar Kutluay da sel felaketinin başından beri BBP'nin konuyla ilgili hassasiyeti fazlasıyla gösterdiğini ifade ederek, ''Rahmetli Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu'nun adıyla dost ve kardeş bir ülkede bir köyün bulunması büyük bir mutluluktur'' dedi. 

 

Kadın Kolları Genel Başkanı Şule Demirkale konuşmasının ardından, Pakistan'da kurulacak köylere katkı sağlamak için esnaftan toplanan eşyanın satılacağı kermesin açılışı yapıldı.

 

 

 

 

 

Beykoz Tepeköy'de BBP Kadın Kolları ve Beykoz İlçe Teşkilatınca, Pakistan'a yardım toplamak amacıyla kurulan kermesin açılışında konuşan BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan, Pakistan'da yaşanan sel felaketinden sonra bölgede 100 binlerce insanın evsiz kaldığınısöyledi.

Daha sonra BBP Kadın Kolları Genel Başkanı Şule Demirkale yaptığı konuşmada ‘’Türk milletinin dünya üzerinde yaşanan felaketlerin ardından köklerinden gelen hizmet aşkıyla, bölgede din, dil, ırk ayrımı yapmadan yardımda bulunduğunu, 'Pakistan'ın bizim için ayrı bir anlamı var. Milli Mücadele döneminde Anadolu'ya çok yardımda bulundu. Bizim Pakistan'a insanlık borcumuzdan ziyade vefa borcumuz var. Yine 1999 yılında yaşanan depremde, Türkiye'ye 30 trilyon yardım yaptı. BBP de Pakistan için üzerine düşen görevi yapacak' dedi. Demirkale, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muhittin Açıcı'nın bölgeye giderek inceleme yaptığını ve oradaki en büyük ihtiyacın ev olduğunu tespit ettiğini kaydeden Demirkala, 'Biz de bu eksiği gidermek için çalışma başlattık. Pakistan'da köy kurmaya karar verdik. Toplanan yardımlarla bölgeye 5 köy yapılacak. Kurulacak bu köylere, rahmetli Genel Başkan'ımız Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismi başta olmak üzere, Hoca Ahmet Yesevi'nin, Şeyh Şamil'in, Mehmet Akif Ersoy'un ve Aliya İzzetbegoviç'in isimlerini vereceğiz diye konuştu.

Facebook’da Paylas
Pakistan'a Yardım Kampanyası http://www.bbp.org.tr/pakistan