Çokluk içinde Birlik Siyaseti, baskıcı bir iktidar aracı olarak değil; teklif ve izah edici bir ikna aracı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, Türk Milleti'nin çıkarlarını korumak adına 'Çokluk içinde birlik' prensibi mucibince, her türlü siyasi görüş ve kavrayış biçimini meşru ve makul kabul ediyoruz. Çoğunluğun yönetme hakkına saygı duyarak, herkesi kucaklayan çoğulcu demokrasi anlayaşını hayata geçireceğiz._

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ BAŞKANLIK DİVAN TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ 

BAŞKANLIK DİVAN TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ 

  

03 Kasım 2023 Cuma günü saat 14.00 da Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi Toplantı Salonunda Sayın Genel Başkanımızın Başkanlığında Divan Toplantısı gerçekleştirilmiştir. 

Yeni oluşan Başkanlık Divanı’nın ilk toplantısında, Sayın Genel Başkanımız ülkemiz ve bölgemizin önemli güncel konuları hakkında görüşlerini belirtmiş; münhasıran Filistin’de ağır bombardıman altında bütün imkansızlıklara rağmen toprağını terk etmeyen ve zalim siyonist İsrail Hükümetine karşı onurlu bir direniş ortaya koyan Filistin halkına uyguladığı terörist faaliyetlerini kınamış, uygar dünyayı acilen soykırımı durdurmaya yönelik çağrısını yinelemiş, siyonist terör saldırılarında hayatını kaybedenlere Allah’tan Rahmet ve yaralılar için acil şifalar dilemiş ve bu arada Cumhuriyetin 100. yılında başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizle birlikte Büyük Birlik Partimizin Kurucusu Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu saygıyla anarak Ruhlarına Fatihalar okunmuştur.    

Gündem Maddelerimize göre Başkanlık Divan Üyelerinin görev tanımları yapılmıştır. Divan Üyelerinin, MKYK Üyelerimizin içinden belirtilen sayıda yardımcı alması hususu kabul edilmiştir. Yaptığımız 12.nci Büyük Olağan Kurultayla ilgili kısa bir değerlendirme yapılıp, görevli arkadaşların raporlarını sunması istenmiştir. 

Başkanlık Kurulları oluşturulmuş, Kurul Başkanları ve Üyeleri tespit edilmiştir. Önümüzdeki günler içerisinde, aşağıdaki Kurulların
1- Hukuk kurulu
2- Ekonomi kurulu
3- Eğitim ve Ar-Ge kurulu
4- Kadın, aile ve engelliler kurulu 
5- Yerel yönetimler, çevre ve şehircilik kurulu 
6- Mali kurul
7- Tarım, orman ve hayvancılık kurulu
geniş anlamlı Görev Tanımları, Üyeleri ve Başkanları ilan edilecektir. 

31 Mart 2024 Yerel Seçimleriyle ilgili hazırlıklar gözden geçirilmiş olup; Kasım ayı içerisinde bununla ilgili 2 günlük çalışma toplantısı düzenlenmesine karar verilmiştir. 

05 Kasım 2023 Pazar günü Büyük Birlik Partimiz tarafından Sivas’ta yapılacak olan “Hür ve Bağımsız Filistin Mitingi” ile ilgili çalışmalar gözden geçirilmiştir, bu vesileyle mazlumların yanında duran tüm vatandaşlarımıza Mitingimize katılım çağrısında bulunulmuştur. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

  

Ahmet YELİS 

Genel Sekreter 

BBP Sözcüsü

Benzer Haberler
Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA

ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ.

AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..