Çokluk içinde Birlik Siyaseti, baskıcı bir iktidar aracı olarak değil; teklif ve izah edici bir ikna aracı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, Türk Milleti'nin çıkarlarını korumak adına 'Çokluk içinde birlik' prensibi mucibince, her türlü siyasi görüş ve kavrayış biçimini meşru ve makul kabul ediyoruz. Çoğunluğun yönetme hakkına saygı duyarak, herkesi kucaklayan çoğulcu demokrasi anlayaşını hayata geçireceğiz._

ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA

GENEL BAŞKANIMIZ SAYI MUSTAFA DESTİCİ’DEN

ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA:

 

Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici, partimizin kurucu Genel Başkanı şehit Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 5 kişinin 29 Mart 2009'daki şehadetine ilişkin soruşturma dosyasının zaten açık olduğunu, parti avukatlarımızın yeni talepleri doğrultusunda Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bazı hususlarla ilgili soruşturmayı genişlettiğini bildirdi.

 

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının şehadetleriyle ilgili basında yer alan “soruşturma dosyasının yeniden açılmasına karar verildiği” yönündeki haberler üzerine, şunları söyledi:

 

Üçüncü bir dava ise Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor. Önceki gün de bir duruşma vardı. Bu dosyanın akıbeti, Savcılık esas soruşturma dosyasındaki gelişmelerin bu dosyanın akıbetine etki edecek olması sebebiyle Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı doğrultusunda bekletici mesele yapılarak soruşturma dosyasının tamamlanması yani iddianamenin hazırlanması bekleniyor. Şimdi Ana soruşturma dosyasında ne yapılıyor? Onunla ilgili de birkaç cümle söyleyeyim. Hava araçlarında ölümle sonuçlanan kazalara büyük kaza deniliyor ve bununla ilgili en az 9 kişilik kaza kırım heyetinin kurulması gerekiyor ancak bizim dosyamızda bu heyet 3 kişiden oluşan heyetti. Bu nedenle biz o zaman itiraz ettik, yalnız başka uçak kazalarında da 3 kişiden oluşmuş. Biz en az 9 kişi olması lazım dedik. Biz bunu geçtiğimiz yıllarda temin ettirdik, 9 kişilik yeni bir kaza kırım ve araştırma komisyonu kuruldu. Bunlar çalışmalarına devam ediyorlar. Aynı şekilde emniyet bünyesinde de bir çalışma yapıldı ve tamamladı. Adalet Bakanlığı, Başsavcılık, İstihbarat, şu anda devletin bütün kurumları şehadet süreciyle ilgili kendi çalışmalarını tamamlayıp Başsavcılığa iletti, bir kısım çalışmalar ise devam ediyor. 9 kişilik bilirkişi heyetinin çalışması bitmek üzere. Partimiz avukatlarının yeni bazı talepleri neticesinde, Başsavcılık bazı hususlarla ana soruşturma dosyasını genişletti. Kan örneklerinin yeniden incelenmesi de bunlardan bir tanesi. Kan örneklerinin tekrar Adli Tıp’a gönderilerek burada dışarıdan bir maddeyle ya da karbon monoksit aracılılığı ile bir zehirlenme var mı, bunun tespit edilmesi, buna benzer olay günü askeri uçaklarda yaşanan hava hareketliliği, diğer şüpheler, radar kayıtları başta olmak üzere bütün bunlarla ilgili emniyet kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi, komisyon kapsamlı bir çalışma gerçekleştiriyor ve diğer bu konuyla ilgili bütün kuruluşlar elinden geleni yapıyor.”

 

-“DEVLETLE BERABER ÇÖZECEĞİZ”-

 

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici, davanın tüm yönleriyle aydınlatılması hususunda ilk günden itibaren hukuk içinde kalındığını ve devlete rağmen değil, devletle birlikte çözüm arandığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

 

“Çünkü biz başından itibaren şunu söyledik ve tecrübe ettik: Birincisi; Hukuk içinde kaldık, bu çok önemliydi, hukukun dışına çıkılmasına müsaade etmedik. İkincisi; Devletle beraber, devlet kurumlarıyla beraber. Tabi birtakım çevreler bizim acımız üzerinden de camiamızı ve bu meselede hassasiyet duyan vatandaşlarımızı devletle, devlet kurumlarıyla karşı karşıya getirmek istemekteler. Biz buna asla müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Çünkü bu mesele bizim gördüğümüz kadarıyla büyük bir aklın, dizaynın olduğu mesele, hem içeride hem dışarıda… Dolayısıyla bu kadar iç ve dış bağlantıların bulunduğu bir dava süreci ancak devletle, devlet kurumlarıyla birlikte, yani istihbarat, adalet, içişleri bakanlığı, genelkurmay başkanlığı ve bilim insanları ile birlikte çözülebilir. Devlete rağmen çözülmez, devletle beraber çözülür. İnşallah devletimiz ve devletimizin kurumlarıyla birlikte dava süreci artık çözülecek ve tüm şüpheler aydınlatılacaktır. Yaşanan bu acı olayda hatası, ihmali, kusuru, kastı, ihaneti olanlar mutlaka hukuk önünde hesabını verecek, biz de Büyük Birlik Partililer ve Alperenler olarak 25 Mart 2009’dan bugüne ve bundan sonrasında bu davanın takibinde olmaya devam edeceğiz.”

Benzer Haberler
Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı.

Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin 2023 yeni yıl mesajı. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA

ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN ŞEHADETİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DOSYASINA DAİR AÇIKLAMA konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..
AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ.

AYNI AŞKLA, AYNI İMANLA, AYNI DÜRÜSTLÜKLE, DOĞRULUKLA, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ. konusu hakkında herşey için haberimizi okuyun.

Devamı..