Çokluk içinde Birlik Siyaseti, baskıcı bir iktidar aracı olarak değil; teklif ve izah edici bir ikna aracı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, Türk Milleti'nin çıkarlarını korumak adına 'Çokluk içinde birlik' prensibi mucibince, her türlü siyasi görüş ve kavrayış biçimini meşru ve makul kabul ediyoruz. Çoğunluğun yönetme hakkına saygı duyarak, herkesi kucaklayan çoğulcu demokrasi anlayaşını hayata geçireceğiz._
İstanbul İl Başkanımız Değişmiştir

İstanbul İl Başkanımız Sayın Dursun Çağlayan belediye meclis üyesi adayı olması nedeniyle yerine Sayın Gökhan Ilgar atandı. Parti Teşkilat Başkanımız Sayın Tevfik Eren, yaptığı açıklamada: “İstanbul İl Başkanımız Sayın Dursun Çağlayan’ın belediye meclisi üyesi adayı olması sebebiyle 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde görevden ayrıldığından, İstanbul İl Teşkilatı Yönetim Kurulu kararı ile yerine İstanbul İl Başkanı olarak Sayın Gökhan Ilgar atanmıştır. İl başkanımıza görevinde başarılar dileriz. Ayrıca Bağcılar ilçe ve İstanbul Büyükşehir meclis üyesi seçilen, Büyük Birlik Partisi İBB Grup Başkan Vekili Dursun Çağlayan’a da yeni görevlerinde muvaffakiyetler dileriz.” ifadelerini kullandı. konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..

konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..
12. OLAĞAN BÜYÜK KURULTAY DUYURUSU

Partimizin 12. Olağan Büyük Kurultay’ı; 22 EKİM 2023 Pazar günü Saat 10.00’da, Batı Sitesi Mahallesi, Ankara Hipodromu Kavşağı No: 2, Altındağ/Ankara adresinde bulunan ANKARA SPOR SALONU’nda toplanacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde 28 Ekim 2023 tarihinde aynı yerde, aynı saatte ve aynı gündemle çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır. konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..

“Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz” derler. Muhterem babam ve aynı zamanda hocam olan bir alimi, güzel bir insanı, hayatını emrolunduğu gibi yaşamış bir müslümanı kaybetmenin hüznünü ve acısını yaşıyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun. konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Osman Tüfekçi’nin kıymetli yiğeni Emine Kolbasar vefat etmiştir.Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ile camiamıza başsağlığı ve sabırlar dileriz. konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..

Büyük Birlik Partisi Başkanlık Divanı, bugün (17.05.2023), Genel Merkezimizde toplanarak, seçim sonrasındaki ilk değerlendirmesini yapmıştır. Yapılan değerlendirmeler neticesinde, aşağıdaki hususların kamuoyuyla paylaşılmasına karar verilmiştir: 1- 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Milletvekili Seçimleri sonuçlanmış ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci tura kalmıştır. Yapılan seçimde parti teşkilatlarımız, milletvekili adaylarımız ve camiamız tüm imkanlarıyla çalışmıştır. Fedakarlıkla çalışan bütün arkadaşlarımıza en kalbi duygularla teşekkür ediyoruz. Milletvekilliği seçiminde, kendi isim ve amblemimizle seçime girmiş olduğumuz son seçim olan 1 Kasım 2015 seçimine göre oyumuzu yüzde yüz artırmış olduğumuz halde, almış olduğumuz oy beklentilerimizin altında kalmıştır. 2- 28 Mayıs tarihinde yapılacak ikinci tur Cumhurbaşkanlığı Seçiminden sonra, gerçekleştirilecek olan Genel İstişare Toplantısında, bu husus tüm yönleriyle değerlendirilecektir. 3- Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan en yakın rakibine yaklaşık beş puanlık bir fark atmasına rağmen, seçim ikinci tura kalmıştır. Geldiğimiz bu noktada seçmenlerimize bir çağrıda bulunmak istiyoruz: Pandemiden, pandeminin neden olduğu ekonomik krizden, bölgemizdeki savaşlardan, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alan terörden, son olarak yaşadığımız deprem felaketinden etkilenen ülkemiz, seçimlerde, küresel emperyalizmin “Türkiye’de yönetimi belirleme” hamlesiyle karşı karşıya kaldı. Geride bıraktığımız 5 yıllık süreçte, Türkiye’nin, Azerbaycan’da, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de, Ege’de, savunma sanayiinde, otomotivde, nükleer enerjide, madencilikte, petrol ve doğalgaz arama çalışmalarında, aldığımız mesafe ve kazanımlarının devam etmesi için, Cumhur İttifakı’na ve Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteğinin son derece önemli olduğunu, seçmenlerimizin tercihlerini bu gerçeklerin ışığında belirlemeleri gerektiğinin altını çiziyoruz. Özellikle, ilk turda kararsız kalmış, sandığa gitmemiş ya da Cumhur İttifakı dışında başka bir tercihte bulunmuş olan, Türk Milliyetçilerini, Ülkücüleri, vatanımıza, milletimize, değerlerimize bağlı vatandaşlarımızı, yukarıda belirttiğimiz hususlar ışığında tekrar düşünmeye, oy tercihlerini buna göre belirleyerek Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemeye davet ediyoruz. 4- Cumhurbaşkanlığı birinci tur seçiminde olduğu gibi ikinci tur seçiminde de Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a hem Genel Merkez düzeyinde hem de il, ilçe teşkilatlarımız ve bütün camiamızla desteğimizin en güçlü bir şekilde devam edeceğini bir kez daha kararlı bir şekilde vurguluyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..

MKYK Üyemiz Servet Turan'ın kıymetli ablası Gülzade Acar vefat etmiştir. Cenazesi yarın Sivas'ın İmranlı İlçesi Türkkeşli Köyünde Öğlen namazı sonrası defnedilecektir. Merhuma Yüce Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve camiamıza başsağlığı ve sabırlar dileriz. konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..

MYK Üyemiz ve Ankara 2.Bölge Milletvekili adayımız Arif Özdemir'in kıymetli dedesi Salih Kocalak vefat etmiştir. Özlüce Köyü mezarlığında toprağa verilen merhuma Yüce Allah'tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı-sabır dileriz. konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..

MYK Üyemiz ve Ankara 2.Bölge Milletvekili adayımız Arif Özdemir'in kıymetli dedesi Salih Kocalak vefat etmiştir. Özlüce Köyü mezarlığında toprağa verilen merhuma Yüce Allah'tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı-sabır dileriz. konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..

Genel Başkan Yardımcımız ve Sivas milletvekili adayımız Uğur Bulut'un yeğeni Anıl Koçak trafik kazasında vefat etmiştir. Merhuma Yüce Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve camiamıza başsağlığı ve sabırlar dileriz. konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..

Trabzon il Başkanlığı görevini sürdüren Yahya Aksu, görevden affını isteyerek ayrılma talebini genel merkezimize iletmiştir. Bu talebi, genel merkezimiz tarafından kabul edilmiştir. Sayın Yahya Aksu'ya bugüne kadar yaptığı hizmetler için teşekkür eder, partimizin başka alanlarında alacağı görevler için de şimdiden başarılar dileriz. Trabzon İl Başkanlığı mevkiine de kısa süre içinde atama gerçekleştirilecektir. Camiamıza ve kamuoyuna duyurulur. BBP Kurumsal İletişim Başkanlığı konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcımız Sayın Murat ASLAN Başkanımızın Kayınbabası Ali KOPAN Rahmet-i Rahmân'a kavuşmuştur. Merhum Ali amcamıza yüce Allah'tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun. konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..

Büyük Birlik Partisi Gn. Bşk. Yardımcımız, İstanbul İl Başkanımız Sn. *Dursun Çağlayan* Bey'in kıymetli kayınpederi İdris Üçüncü Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 09.02.2023(yarın/Perşembe) Trabzon Köprübaşı Merkez Camii'nden ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. konusu hakkında herşey için duyurumuzu okuyun.

Devamı..