01.07.2018 18:30

1 TEMMUZ 2018 TARİHİNDE YAPILAN MKYK TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ..

1 Temmuz 2018 Tarihinde yapılan MKYK Toplantısı Sonuç Bildirgesi..

Değerli basın mensupları; Büyük Birlik Partisi olarak bugün gerçekleştirdiğimiz Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin, Cumhur İttifakı içerisinde Milletvekili olması MKYK üyeleri tarafından tebrik edilmiş ve TBMM çalışmalarında başarılar dilenmiştir.

10 yıl aradan sonra, tekrar Büyük Birlik Partisinin mecliste temsil edilecek olması camiamızda büyük bir mutluluk oluşturmuştur.

Merkez Karar Yönetim Kurulu Toplantısında; Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tekraren Cumhurbaşkanı seçilmesi ve Cumhur İttifakının 345 milletvekili ile temsil edilecek olması, ülkemiz için hayırlı olduğu ve yürütmede, hemde Yasamada Türkiyenin önünün açıldığı belirtilmiştir.

Toplantıda; Büyük Birlik Partisinin Cumhur İttifakı içerisinde en az Beş Milletvekili ile temsil edilmesi halinin bu birlikteliği daha çok katkı sağlayacağı, bütün MKYK üyelerinin beklentisi olduğu, bunun olmamasının her ne kadar Camiamızda üzüntü yaratsada "önemli olanın Ülkemizin kazanması" denilmiştir.

Değerli basın mensupları, bazı MKYK üyelerinin büyük kongre talepleri yapılan oylamada kabul görmemiştir

Yeni dönemde, Partimizin yapacağı çalışmalarda, yeni bir dinamizm kazanması için Divan üyelerinin yenilenmesi hususunda, Genel Başkanımız Mustafa Destici'ye yetki verilmiştir.
Bu vesileyle; "24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerin, vatanımıza, milletimize, Türk İslâm Coğrafyasına, Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Büyük Birlik Partisi camiasına ve tüm siyasi partilere, Meclise giren milletvekillerine hayırlı olması temennisinde." bulunulmuştur.


E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN