18.05.2018 23:59

"19 MAYIS, GAZİ MUSTAFA KEMAL'İN OLDUĞU KADAR TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN DE DOĞUM GÜNÜDÜR"

Genel Başkanımız Mustafa Destici, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, "19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal'in olduğu kadar Türkiye Cumhuriyeti'ninde doğum günüdür" dedi.
Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici 
Destici, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a adım atarak başlattığı kurtuluş ve istiklal mücadelesinin, Anadolu'da Türk milletinin desteğini de alarak büyüdüğünü ve Kurtuluş Savaşı'ndan sonra Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla taçlanıp hedefine ulaştığını ifade etti.

19 Mayıs 1919'da başlatılan mücadele ile büyük Türk milletinin ve devletinin ebediyete kadar yaşama azim ve kararlılığının bütün dünyaya gösterildiğini belirten Genel Başkanımız  Destici, mesajında şunları kaydetti:
"Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra ülkenin ve milletin içinde bulunduğu kötü durumundan kurtulmasının yegane yolunu 'Anadolu'nun harekete geçirilmesi' olarak erken teşhis eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, padişahın geniş yetkilerle donatıp askeri müfettiş olarak görevlendirmesiyle Anadolu'ya geçmiş ve kutlu mücadelenin kıvılcımını 19 Mayıs 1919'da yakmıştır.Anadolu insanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının başlattığı kurtuluş mücadelesinde her türlü fedakarlığa katlanmıştır."
Genel Başkanımız Mustafa Destici, Kurtuluş Savaşı'nın Türk milletinin var olma mücadelesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin ise dirilişinin sembolü olduğunu vurguladı.

19 Mayıs'ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün olduğu kadar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin de doğum günü olduğunu belirten Genel Başkanımız Destici, mesajında şu görüşlere yer verdi:
"Türkiye Cumhuriyeti, aziz milletimizin ateşten gömlek giydiği zor yıllarda 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlayarak verdiği destansı mücadelenin kutlu bir sonucudur.
Milletimizin ve devletimizin yıkılıp parçalanmasını isteyen şer odakların bugün de süren sinsi ve kirli oyunlarını bozmak, 19 Mayıs'ta Samsun'dan başlayarak verilen şanlı mücadelenin ruhunu her daim hafızalarımızda taze tutmakla mümkün olacaktır."

19 Mayıs'ın, milletin hafızasına, "kendisine kefen biçilen bir milletin yeniden ayağa kalkmaya başladığı gün olarak" geçtiğini belirten Genel Başkanımız Destici, daha sonra şunları kaydetti:
"Türk Milleti, boynuna asılan 'hasta adam' yaftasını kırıp atmış, ona kefen biçenlere bu toprakları dar ederek, tarihi misyonuna sahip çıkmıştır. 19 Mayısları, Türk gençliğini milli benliğine sahip çıkmaya, vatanın bölünmezliği, milletin birliği, ülkenin tekliği konusunda daha yoğun bilinçlendirmeye vesile kılmalıyız.
Ne mutlu ki milletimiz mücadele azmini, birlik ve bütünlüğünü, 19 Mayıs 1919'daki gibi diri tutmaktadır. Yıllar önce yeniden ateşlenen bağımsızlık meşalesi, ekonomide, siyasette, kültürde ve her alanda 21. yüzyıla da ışık tutmaktadır. Bu vesileyle milli mücadele önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadele arkadaşlarına Allah'tan rahmet diler, milletimizin bayramını şahsım ve Genel Başkanı olduğum Büyük Birlik Partisi adına tebrik ederim. Yaşasın Türkiye, yaşasın demokrasi, yaşasın hukukun üstünlüğü, yaşasın aziz milletimiz."

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN