07.06.2018 18:00

ABDURRAHİM KARAKOÇ'U HAKK'A YÜRÜYÜŞÜNÜN 6.YILINDA YAD ETTİK..

Büyük Birlik Partimizin kuruluşunda aktif rol alan gazeteci-şair Abdürrahim Karakoç, hakk'a yürüyüşünün 6. yılında Ankara'daki mezarı başında yad ettik.
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve beraberindeki partililerimiz, seçim çalışmalarını Ankara Bağlum'da sürdürdü.
Öğle namazını Bağlum Merkez Camii'nde kıldıktan sonra vatandaşlarla sohbet eden Genel Başkanımız Destici, esnafın sorunlarını da dinledi. Genel Başkanımız Mustafa Destici ve beraberindekiler daha sonra, 6 yıl önce hayatını kaybeden şair Abdürrahim Karakoç'u ölüm yıldönümünde anmak üzere kabrini ziyaret etti. Yad etme törenine Karakoç ailesi, yakınları, Büyük Birlik Partimizin Genel Başkanı Mustafa Destici ve parti yöneticileri katıldı. Genel Başkanımız Destici, Karakoç'un sadece iyi bir yazar ve şair değil, aynı zamanda Türk-İslâm fikir ve davasının yılmaz bir neferi olduğunu söyledi.

Genel Başkanımız Destici şöyle konuştu: "O bir fikir ve dava adamıydı. Aynı zamanda iyi bir yazardı, iyi bir şairdi. Onun yazılarına, şiirlerine de baktığınız zaman hem toplumun bütün dertlerini, Anadolu insanının bütün dertlerini şiirlerinde dile getiriyordu. Aynı zamanda da Türk- İslam davasını, Türk - İslam ülküsünün de yılmaz bir neferiydi. Yani esir Türklerden tutun da, Balkanlara kadar, Ortadoğu'ya kadar nerede bir mazlum millet varsa, onların sesi soluğu olmaya çalıştı. Bize de bu anlamda hep bir yol gösterici oldu, hep bir rehber oldu. Ben kendisini bir kere daha rahmetle anıyorum. Bizler onun şiirleriyle yolumuza yürümeye devam ediyoruz, davamızı sürdürmeye devam ediyoruz. Abdürrahim ağabey aynı zamanda çok da iyi bir arkadaştı. Yolculuk yaptığınızda, sohbet ettiğinizde, oturduğunuzda, inanılmaz derecede insana keyif verirdi, mutluluk verirdi. Onunla belli bir vakit geçirmek hepimiz için büyük bir kazanç olmuştu. Bize de Allah nasip etti, onunla birlikte sohbet etmeyi, hemhal olmayı. 6'ncı yılında özlüyoruz tabii ama takdiri ilahi."
Genel Başkanımız Mustafa Destici ayrıca, Esseyyid Abdülhakim Arvasi Hazretleri'nin türbesini ve Nizam-ı Alem Ocakları Eski Genel Başkan Yardımcısı Ferhat Tüysüz'ü, Yazar M.Asım Köksal'ın mezarını ziyaret ederek, dua okudu.
E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN