02.07.2019 19:13

BASINA VE KAMUOYUNA ZARURİ AÇIKLAMADIR..

28 Haziran cuma günü Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sekmen ve Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Oltu ilçesine giderek ilçedeki mahalle muhtarlarıyla bir toplantı gerçekleştirmişlerdir.

Bu toplantıya, ilçenin ve mahallelerin problemleri konuşulup talepleri alınacağı düşüncesiyle BBP Oltu İlçe Başkanı Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hikmet Dağ, Erzurum Büyükşehir Belediye BBP Meclis Üyesi Oltu Belediye Başkan Yardımcısı Temel Demir ve BBP Oltu Belediye Meclis Üyesi Mustafa Doğan katılmışlardır.

Toplantı esnasında bazı muhtarlar, Büyükşehirin geçmiş dönemde yaptığı hizmetleri bu dönemde yapmadıklarını dile getirmişler ve yapılmasını istemişlerdir. Bunun üzerine, Oltu Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleride geçmişte bu hizmetlere Büyükşehir Belediyesinin destek verdiğini hatırlatarak destek vermeye devam edilmesini, diğer taraftan da AK Parti'den devraldıkları belediyenin makine parkının yeterli olmadığını ifade etmişlerdir.

Sayın Milletvekili ise, 'Makine Parkı'nız yoksa niye meydana çıktınız' gibi çok kaba-yakışıksız-yersiz-itici en çokta kendi camiasına zarar veren bir cümle sarfetmiştir..

Salonda bulunan muhtarlar ve meclis üyelerinin bir kısmı sarfedilen bu absürt sözler üzerine salonu terketmişlerdir.

Daha sonra, Büyük Birlik Partimizin Oltu Belediye Başkanı Sayın Necmettin Taşçı konu ile ilgili görüşlerini dile getirerek, "Bizi Oltu halkı oy vererek göreve getirdi, ben her zaman hizmet için gayret gösteriyoruz. Güzel işler yapıyoruz. Erzurum'da Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sekmen hizmet organizasyonununda en üst sırada, sonrasında ilçe bazında biz geliyoruz. Ben her zaman kendisiyle iyi ilişkiler kurarak, birlikte hareket etmekten yanayım. Bu tavrımı da her zaman koruyacağım. Herkes üzerine düşeni yaparsa Erzurum'a ve Oltu ilçemize güzel hizmetler yapmayı başarabiliriz."demiştir.

Yapılan görüşmelerde; Selami Altınok ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen basına yansıyan bu sözlere, "Bizden olmayana hizmet yok" gibi bir ifadeyi kesinlikle kullanmadıklarını dile getirerek, yaşanan olaydan üzüntü duyduklarını, Büyük Birlik Partisine karşı bir tutum ve anlayış içerisinde olmadıklarını ve olamayacaklarını ifade ederek; 'Büyük Birlik Partisi ve camiasına karşı büyük sempati ve sevgi beslediklerini bundan sonra daha uyumlu bir çalışma içerisinde olacaklarını' belirtmişlerdir.
KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

Ünsal Karabulut
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı

E-BÜLTENE ABONE OLUN

PARTİMİZLE ALAKALI YENİLİKLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLUN